Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

25 lat za zabójstwo przy ulicy Cichej

W środę Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie zabójstwa 71-latki w Luboniu. Remigiuszowi L. za zabójstwo groziła kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, sąd skazał go na 25 lat więzienia. Remigiusz L. przyznał się do zabójstwa.

Przypomnijmy, że w dniu 5 września 2016 roku w jednym z domów mieszczących się na ulicy Cichej w Luboniu ujawniono zwłoki 71-letniej kobiety. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z dziedziny medycyny sądowej, zabezpieczono ślady oraz przesłuchano pierwszych świadków. Następnego dnia został zatrzymany w Jastrowiu w powiecie złotowskim 38-letni Remigiusz L. Jak się okazało mężczyzna ten był już znany policji.

Ustalono, że sprawcą zdarzenia jest Remigiusz L., który wcześniej był związany z córką zamordowanej kobiety. Z zebranego do tej pory materiału dowodowego wynika, że Remigiusz L. w ostatnich tygodniach pozostawał w konflikcie ze swoją byłą partnerką Agnieszką K., a w ostatnich dniach groził jej, przywłaszczył przedmioty codziennego użytku stanowiące jej własność oraz naruszył jej nietykalność cielesną. W dniu 4 września 2016 roku przyszedł do domu matki Agnieszki K. i działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, używając siły fizycznej oraz noża, zadał obrażenia skutkujące śmiercią pokrzywdzonej. Bezpośrednio po zdarzeniu zabrał samochód należący do pokrzywdzonej i uciekł - informowała wówczas prokurator Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Remigiusz L. został przesłuchany w charakterze podejrzanego o dokonanie kilku przestępstw. Mowa była o zabójstwie, gróźbach karalnych, przywłaszczeniu mienia, naruszeniu nietykalności cielesnej oraz zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu. Wszystkie zarzucone przestępstwa zostały popełnione w warunkach recydywy.

hak

fot.: 

zdj. arch.

Odpowiedzi

Czy wiadomo po ilu latach będzie mógł wyjść na warunkowe? Sąd na pewno to zaznaczył podczas ogłoszenia wyroku...
A swoją drogą taki człowiek powinien zostać podanny procesowi ....... .

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  mechanik 200.204
 • Inne
  Akcesoria dla kota.
 • Inne
  ZAGINĄŁ RUDY KOT
 • Dam pracę
  Nauczyciel wychowania przedszkolnego
 • Dam pracę
  Dam pracę
 • Kupię
  KUPIĘ / WYNAJMĘ GARAŻ
 • Dam pracę
  Restauracja McDonald's KOMORNIKI zatrudni pracowników
 • Dam pracę
  Cieśle szalunkowi, Belgia