Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Sukcesy zawodników LKTS Luboń

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi tenisiści stołowi LKTS Luvena Luboń podczas 3 Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów. Impreza odbyła się w sali sportowej w Pleszewie. Lubonianie walczyli o awans na 3 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów, który odbędzie się od 23 do 25 marca w Drzonkowie. Limit imienny do zawodów ogólnopolskich posiadają: Zuzanna Sułek (5 miejsce w Polsce) i Patryk Pyśk (6 miejsce w Polsce) W zawodach uczestniczyło 65 młodych tenisistów stołowych z całej Wielkopolski. W Objezierzu bardzo dobrze zaprezentowali się Weronika Dombka, Natalia Piechota, Wiktoria Frelich i Damian Pyśk, którzy zajęli czołowe pozycję.
 Turniej wygrała bardzo pewnie Weronika Dombka. W finale zagrał młodzik Damian Pyśk grając z zawodnikami o 4 lata starszymi zajął ostatecznie dobre 3 miejsce. Natalia Piechota awansowała do półfinału, a turniej skończyła na 5 pozycji, 7 miejsce wywalczyła Wiktoria Frelich.
Bardzo ważne jest teraz, aby koncentrować się na treningach, gdyż na zawodach widzimy tylko efekt końcowy, a zawody są wygrywane nie na turniejach, ale podczas wielogodzinnych treningów.
 
Wyniki naszych zawodników:
 
Kadetki:

1 DOMBKA Weronika

5 PIECHOTA Natalia

7 FRELICH Wiktoria

Kadeci:

3 PYŚK Damian

25-28 ANTKOWIAK Michał

29-32 BOGAJEWSKI Ignacy

29-32 STANDO Jan

33-36 ZROL Kacper

37-40 ZROL Mikołaj

41-44 PODBYLSKI Amadeusz

Dobre miejsca w 3 Grand Prix Wielkopolski Młodzików 2018

Trzeci turniej Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików sezonu 2017/2018 rozgrywek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego miał miejsce w Poznaniu. Turniej odbył się w sobotę 27 stycznia. 
Rywalizowali młodziczki i młodzicy, którzy stawili się w bardzo licznym 78 osobowym gronie. Limit imienny do 3 Grand Prix Polski posiada Damian Pyśk.
W imprezie wystartowali reprezentanci LKTS Luvena Luboń: w kategorii młodziczek Julia Gładysz i Ola Wasinkiewicz oraz młodzicy Jan Stando, Michał Antkowiak, Filip Borowiak, Bartek Sułek i Kacper Zrol. 
Nasi reprezentanci stoczyli wiele zaciętych, interesujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków. Nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze. Najlepiej zaprezentowała się Julia Gładysz uplasowała się na 4 pozycji. Najwyższe wśród młodzików miejsca zajęli Filip Borowiak – 8 miejsce i Janek Stando – miejsce 9. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń zaprezentowali waleczność i ambicję, a najważniejsze, że zebrali cenne doświadczenie, a także wnioski do dalszego treningu. Nasi tenisiści zaprezentowali tenis na dobrym poziomie - do zajęcia lepszych miejsc zabrakło niewiele.

Wyniki

Młodziczki (30 zawodniczek)

4 Julia Gładysz 

13-14 Ola Wasinkiewicz

Młodzicy (52 zawodników)

Damian Pyśk (limit) 

8 Filip Borowiak 

9-10 Jan Stando

15-16 Michał Antkowiak

23-24 Kacper Zrol 

37-38 Bartek Sułek

2 x 2 miejsce w Pucharze Polski !

W niedzielę 21 stycznia odbywały się zawody finałowe Pucharu Polski edycji województwa wielkopolskiego. Zwycięzcy awansowali do rozgrywek centralnych.
Tenisistki stołowe LKTS Luvena Luboń rywalizowały w Gnieźnie.
W pierwszym meczu wygrały z MKS TS Warta Oborniki 4 do 0. W meczu finałowym przegrały z doświadczonymi zawodniczkami 1 ligi KS Stella Niechan Gniezno 4-0.
W Luboniu gospodarze, którzy jako jedyni grają w 3 lidze spotkali się z zespołami 2 ligowymi.
W pierwszym meczu pokonali LKS Burza Drzeczkowo 4 do 2. W finale po wyrównanym i emocjonującym spotkaniu przegrali z KS Stella Niechan Gniezno 4-2.
Zespoły z Gniezna były najwyżej sklasyfikowanymi zespołami, które rywalizowały w finałach Pucharu Polski. Srebrne medale dla LKTS Luvena Luboń należy uznać za duży sukces sportowy.
Jest to najlepszy występ w Pucharze Polski w 10-letniej historii klubu.
Dziewczyny zagrały w składzie: Anita Chudy, Maja Zielińska, Weronika Dombka i Zuzanna Sułek.
W męskim zespole zagrali: Daniel Welke, Piotr Kołdyka, Maciej Wiśniewski i Patryk Pyśk.

Gratulujemy !

Piotr Ciszak

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia