Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

SP 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w styczniu matematyką i fizyką stoi!

Tymon Dydowicz, Tymoteusz Karalus (obaj z klasy IIId z gimnazjum) oraz Stanisław Jankowski (kl. IIc z gimnazjum) zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy ogromnego sukcesu! Na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu działa Poznańska Fundacja Matematyczna. Celem Fundacji jest wspieranie zainteresowań i popieranie talentów osób, w szczególności dzieci i młodzieży, w dziedzinie nauk matematycznych, pomoc osobom utalentowanym w zakresie matematyki, wspieranie podnoszenia poziomu edukacji matematycznej w szkołach wszystkich szczebli, propagowanie i szerzenie edukacji matematycznej w formach alternatywnych do edukacji szkolnej, popularyzacja matematyki i kultury matematycznej. Miło nam ogłosić, że Stanisław Jankowski z klasy dwujęzycznej – 2c zajął 7 miejsce w Konkursie "Matematyczny kalendarz adwentowy", zorganizowanym przez tę fundację i otrzyma jedną z 25 nagród. Konkurs polegał na rozwiązaniu blisko 40 zadań. Tymoteusz Karalus i Damian Kayzer zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Trzymamy kciuki – finał już w marcu!

SP3

Odpowiedzi

Gratulujemy SP3

Rodzice z SP2 :-(

Mysle, ze to zasluga nauczycieli z byłej Gimbazy :-(. No byla to Wielkopolska Szkola Roku, ktora niestety nie isnieje :-(. Chodza sluchy, ze ma powstac tu liceum. Z ta kadra byloby super!!!

A dlaczego umniejszac zaraz zasługi nauczania podstawowego?zanim uczen poszedl do gimnazjum,musiał skonczyc podstawowke....ktos sobie znow order przypina.....moze od razu uniwerek otworzyc w piwnicy?...zajecia beda do 24......-(

A ilu % laureatow miala podstawowka w konkursach przedmiotiwych? O uczniach z Gimbazy co chwilę bylo słychać. W Luboniu jest uniwerytet III wieku, a liceum brak.

Dom bez fundamentów długo nie postoi.Takim fundamentem w nauczaniu jest szkoła podstawowa.I ona kształtowała tych...laureatow...choć ilość konkursów nie świadczy o jakości.Na pewno nie byłoby tylu laureatow,gdyby nie porządne podstawy.A liceum przydałoby się ale w centrum miasta i w samodzielnym budynku z odpowiednio przeszkoloną kadrą.

Tylko fundamenty czasami trzeba poprawic, zeby dom sie nie przewrocil, nie zawsze sa dobrze postawione. Jak sie je poprawi to mozna budowac pietra. Nie mowimy o konkursach odplatnych. Po gimnazjum zostaje budynek, klas bedzie mniej, warto wykorzustac i nie ma nakladu finansowego a nauczyciele beda mieli pracę i nie uciekna do innych szkol. Nie sadze zeby mialo byc LO bez wyszkolonej kadry. Nikt sie na to nie zgodzi. Do takiej szkoly rodzice nie poslaliby dzieci. Skoro pomysl jest znaczy ze kadra jest odpowiednia. A chętnych do LO nie brakuje bo wiele osob mowi ze poslaloby swoje dziecko.

W tym budynku od początku byla podstawowka i zajecie lekcyjne trwały najwyzej do 14...pozniej dodatkowe np. Sksy....do 17 i tak powinno byc.Po co wiec znów robić kołchoz???? A nauczuciele znajdą pracę w szkolach średnich,bo tam naukę przedłużono o rok.Teraz liceum to 4 lata,więc pomysł by powstalo w rym budynku jest zły ze względu na dzieci....a ich dobro jest najważniejsze.

Z godzinami nic sie nie zmieni, byla gimbaza a ma jej nie byc. Znajda prace nauczyciele, ale dlaczego pozbywac sie fajnej, wyszkolonej kadry, ktora potrafila doprowadzic szkoke na wysoki poziom i byc Wielkopolska Szkola Roku. Zal miec potencjal 8 go zmarnowac. Bardzo duzo rodzicow chce tu LO z tymi wlasnie nsuczycielami ze wzgledu na dobro dzieci.

Poprawiać mozna dach ale nie fundamenty.....

Jeszcze liczyc potrafimy.....6 plus 3 gimnazjum dawało 9 klas.....teraz 8 plus 4 daje 12 klas......jak nic by się nie zmieniło????.........ktoś się boi o zatrudnienie i mąci.....jak dobrzy nauczyciele to sobie poradzą z pracą.....wielu rodzicow tak uważa i w nosie ma tytuły a na pierwszym miejscu klafzie spokoj i bezpieczenstwo swojego dziecka.I z umiarem z tym wyścigiem szczurow...pózniej plaga nerwic i depresji.....sama prawda!!!

Moment mamy 7 plus 3 czyli 10. A zwiekszy sie nie od razu. Chyba lepuej miec dobra kadre niz szukać na nowo. Gdzie jest ten wyscig szczurow? Beda dwa roczniki a szkoly nie sa z gumy. Za malo bedzie szkol srednich i to jest szansa dla Lubonia bo nie mamy tutaj nic.

W edukacji trzeba myslec przyszłosciowo a nie o tym co kest dzis......rodzice chetnie posyłają nastolatki do poznanskich liceow hdzie blidko kina teatry itp. Było kiedys liceum w Luboniu i kto tam chodził???? Umarło śmiercią naturalną. w Luboniu nie ma kina pływalni ....niczego nie ma...parku ładnego ....tylko markety i szeregowce.
Ktoś się uczepił dawnego gimnazjum jakby świat się skonczył.

Bylo platne. Argument typu kino, teatr jest malo przekonywujacy, maja sie uczyc a przyjemnosci sa wieczorem. Na blauke to prawda mozliwosci lepsze.

Jeśli już liczyc stan obecny to mamy 7 plus...2 a nie 3....nie ma pierwszej gimnazjum.....

Zgodnie ze sztuka budowlana fundamenty mozna remontowac i poprawiac. Zdarza sie, ze fundamenty sa wadliwie wykonane. Zastosowac mozna tzw. podbicie zbyt plytko osadzonych fundamentow, uszkodzonych . Zdarza sie ze dom wybudowany jest bez fundamebtow. Takie przypadki w budowlance zdarzaja sie. Co wart jest dom z pieknym dachem z popekanym fundamentem...

Taki dom trzeba rozebrać-)))))

Ta dyskusja nie ma sensu.Kto pośle nastolatka do liceum połączonego z podstawowką???Chyba towarzystwo wzajemnej adoracji gwarantujące sukcesy w miernych konkursach a kiepsko przygotowujące do egzaminow.Na ...blaukę...uczniowie teraz nie uciekają ani do kina ani do teatru....dobre sobie....tylko na papierocha nad Wartę.Młody człowiek potrzebuje zmian a nie zaściankowości...a w liceum ma się przygotować do matury!! Poza tym o wszystkim decydują pieniądze...a takowych nie ma w budżecie obecnym...i nie będzie.
Kiepski pomysl z tym liceum....bardzo kiepski a argumenty mierne.

Duzo osob posle. W szkole byly ankiety i dzieciaki mowily, ze chca zostac w Luboniu. Do egzaminow dzieciaki w gimnazjum sa dobrze przygotowane skoro dostaja sie tam gdzie chca. Problem zacznie sie teraz przy dwoch rocznikach. Papierocha to mozna wszedzie zapalic. To po co byl argument kina? Skoro uczniowie chca pozostac w szkole ktora lubia i lubia kadre to co ma do tego zasciankowosc? Gdyby nie bylo pieniedzy nie byloby takiej propozycji. Nawet sonda pokazuje ponad 50% mieszkancow jest za LO.

Jaka sonda...i jaka połowa mieszkancow????-))))))

Trzeba sie dobrze rozejrzec i umiec szukac

Szanowny Panie/ Pani, kryjący się pod pseudonimem "emeryt"!

Chciałabym się odnieść do Pani/Pana komentarza, który zawiera zdanie - "sukcesy w miernych konkursach a kiepsko przygotowujące do egzaminów". Wynika z niego, że specyfika konkursów wojewódzkich organizowanych przez Kuratora Oświaty nie jest Pani/Panu znana. To nie są "mierne" konkursy, jak zostało napisane w poście. Bycie laureatem ( a taki stopień nasi gimnazjaliści osiągnęli) zwalnia z pisania egzaminu gimnazjalnego w cześć matematycznej oraz powoduje, że uczeń otrzymuje punkty, które uprawniają go do przyjęcia do każdej szkoły średniej.
Z uwagi na ogromny wkład pracy włożony przez uczniów i nauczycieli w przygotowanie się do konkursów, uważam, że treść posta jest dla nich krzywdząca i dowodząca braku wiedzy na poruszany w nim temat.
Myślę, że nawet autor anonimowych postów powinien posiadać wiedzę na temat poruszanych przez siebie zagadnień.
Anita Plumińska-Mieloch
wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu

A ja jako pracownik szkoły podstawowej jestem urażony krytyką jej osiągnięć....codziennej pracy z malymi dziećmi kształtującej ich postawy i mającej wpływ na ich przyszłe sukcesy.Negowanie tego i skupianie się na własnej osobie jest niewychowawcze.Bo o to chyba chodziło w tej dyskusji a nie o czepianie się pojedynczych słow.Pozdrawiam.

W ktorym miejscu ktos krytykowal dokonania szkoly podstawowej? Nie widze tego nigdzie

Chyba chodziło inżynierowi o kiepskie fundamenty.....to niby taka przenośnia....moze w kontekscie afery w SP2??

Szanowni Państwo, myślę, że warto zaznaczyć, że uczniowie, którzy zostali laureatami kończyli naukę w szkołach podstawowych w Mosinie, Puszczykowie oraz w SP4.

Mądra wypowiedz.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia
 • Dam pracę
  PRACA W LUBONIU
 • Dam pracę
  Praca dla nauczycieli w klasach 4-6
 • Inne
  zaginął piesek
 • Inne
  Znaleziono
 • Dam pracę
  Opieka z zamieszkaniem u osoby starszej min 1600 GBP netto-miesiąc
 • Dam pracę
  Praca dla pomocy aptecznej
 • Dam pracę
  Zbrojarz do pracy w prefabrykatach