Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Progi na ulicy Sienkiewicza - list do redakcji

Do naszej redakcji napisali mieszkańcy ulicy Sienkiewicza, który za pośrednictwem naszej gazety zwracają się do pani burmistrz Małgorzaty Machalskiej z prośbą o zamontowanie progów zwalniających na ich ulicy.

Za pośrednictwem redakcji zwracamy się do Pani Burmistrz o zamontowanie progów zwalniających na całości ulicy Sienkiewicza.
Wniosek swój motywuję tym,że jest to główna droga która prowadzi do szkoły podstawowej nr.1 oraz urzędu miasta.W związku z tym że na ulicy szkolnej mieści się pralnia,samochody tam jadące znacznie przekraczają dozwoloną prędkość nie jadą 40km/h tylko znacznie szybciej.Na ulicy Sienkiewicza mieści się żłobek zielony groszek.Rodzice którzy przyprowadzają dzieci również obawiają się zagrożeń które niesie przekraczanie prędkości przez kierowców.Niniejszy wniosek podparty jest głosem mieszkańców ulicy Sienkiewicza i okolicy oraz rodziców dzieci uczęszczających do żłobka oraz szkoły podstawowej,którzy zaniepokojeni są powtarzającymi się niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.Połowa mieszkańców nie posiada chodnika przy posesji przez co muszą przechodzić na drugą stronę ulicy na której brak odpowiedniej ilości przejść dla pieszych .W związku z powyższym prosimy o podjęcie działań w celu wyeliminowania niebezpieczeństwa przez zamontowanie progów zwalniających na całości ulicy Sienkiewicza. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Mieszkańcy ulicy Sienkiewicza i okolicy (pis.oryg.)

List przekazujemy do Urzędu Miasta Luboń.

izi

Odpowiedzi

Zamontujmy progi na każdej ulicy. Na Sienkiewicza nie ma się gdzie dobrze rozpędzić. Zostawcie sobie fotoradar na tym kawałku ulicy.

jakby nie było gdzie się rozpędzić to samochody by tak szybko nie jechały.ulica nie jest krótka bo prowadzi od kościuszki aż do szkolnej

Właśnie takie pustaki jak ty Romku gnają przez Luboń na złamanie karku. O ul. Kościuszki też warto wspomnieć przy tej okazji bo takie Romany myślą, że są tam jeszcze na autostradzie...
Niestety nie widuję tam Policji z fotoradarem... nigdy ...
Dzieciaki wracają ze szkoły i przechodzą Kościuszki - strach się bać o nie ...
Więc nie rób sobie żarcików z poważnych spraw. Gdyby wariaci za kierownicą nie przeszkadzali mieszkańcom Sienkiewicza, to by sobie nie zawracali głowy wypisywaniem do Burmistrzowej, która swoją drogą pewnie i tak nic w tej materii nie zaradzi ...

Dzien dobry dla mnie kazde skrzyżowanie powinno byc wyniesione jak w Holandii bo progi nic nie daja i zrobić skrzyżowania równorzędne bo to też skutecznie spowalnia ruch

Powinny byc progi zwalniające o zakaz postoju ciężarówek. Pan ..... ktory ma transport ciężarowy nie robi sobie nic z tego ze nie jest sam na ulicy. Jego tiry calymi dniami stoją na ulicy ograniczając widoczność i stwarzają zagrozenie dla innych uzytkownikow drogi. Niszczą chodniki i studzienki jak jeden z drugim tirem sie wyprzedza. Nie jednokrotnie w nocy sie przestawiają przez co jest halas na ulicy. Straż miejska nie robi nic. Tylko przejezdza jakby nigdy nic.

Jakby straż miejska stanęła z radarem przez tydzien po parę godzin, to na nowy radiowóz by zarobili.

Ulica sienkiewicza to jest jakaś masakra ale to tylko jedna z nielicznych w luboniu która wymaga progów oraz generalnego remontu.Na tej ulicy o tragedie nie bedziemy dlugo czekać-oby nie .Nie dość że jeżdżą tam jak szaleńcy to jeszcze jest dziura głęboka na około 15 cm ma samym środku przy leśmiana obok leżą kamienie .Podsumowując jak najbardziej są na tej ulicy progi zwalniające potrzebne i zróbcie coś z tą dziurą bo tam przejść nie idzie bo człowiek ma strach że dostanie odłamkiem jakimś.

Ta dziura juz dlugo tam jest. Dobre dwa lata. Ale widocznie za "mala", bo jak wymieniali chodnik nikt się nią nie zainteresowal.

straz miejska nie ma takich uprawnien od jakiegos czasu...

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia
 • Dam pracę
  PRACA W LUBONIU
 • Dam pracę
  Praca dla nauczycieli w klasach 4-6
 • Inne
  zaginął piesek
 • Inne
  Znaleziono
 • Dam pracę
  Opieka z zamieszkaniem u osoby starszej min 1600 GBP netto-miesiąc
 • Dam pracę
  Praca dla pomocy aptecznej
 • Dam pracę
  Zbrojarz do pracy w prefabrykatach