Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Inwestycje w 2018 roku

Szanowni Państwo! Poniżej przedstawiam program inwestycji, które zostaną zrealizowane lub rozpoczęte w 2018 roku. Na mapie zostały zaznaczone również trzy inwestycje drogowe (Długa, Wschodnia, Juranda), których rozpoczęcie planowane jest w 2019 roku. Jak mogą Państwo zauważyć, inwestycje drogowe rozpoczną się w zarówno Lasku (Rydla, Dojazdowa, Kurowskiego, Wiejska), Starym Luboniu (budowa kanalizacji w ul. Dworcowej), jak i pozostałych częściach Lubonia. Poniżej znajduje się także mapa z projektami inwestycji, które rozpoczną się w bieżącym roku. Proces projektowania jest niezwykle czasochłonny, dlatego istotnym jest, aby przygotować go odpowiednio wcześniej. Dzięki tej mapie mogą Państwo dowiedzieć się, które ulice będą mogły zostać zrealizowane w kolejnych latach.

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z kolejnymi etapami procesów inwestycyjnych, które trwają w naszym mieście. Każda budowa, realizacja, musi przejść przez pięć etapów, zanim będą mogli korzystać z niej mieszkańcy. Opracowanie przygotowuje Biuro Majątku Komunalnego w Luboniu.

PRZYGOTOWANIE DO PRAC PROJEKTOWYCH:

• budowa ul. Jaworowej
• budowa ul. Leszczynowej
• budowa ul. Wierzbowej
• budowa części ul. Chabrowej
• budowa ul. Jaśminowej
• budowa ul. Brzozowej
• budowa ul. Leśmiana
• budowa ul. Kurowskiego
• budowa ul. Dworcowej
• budowa ul. Kopernika
• budowa ul. Parkowej
• budowa ul. Miodowej
• budowa ul. Wiśniowej
• budowa ul. Niezłomnych
• budowa ul. Wysokiej
• budowa ul. Buczka - rozpoczęcie prac po uzyskaniu koncepcji odprowadzania wód deszczowych
• remont nawierzchni ul. Klonowej
• remont nawierzchni ul. Kościuszki
• remont nawierzchni ul. 3 Maja
• oświetlenie ścieżki wzdłuż Kocich Dołów
• oświetlenie ul. Nagietkowej
• chodnik w ul. Południowej
• chodnik w ul. Kasztelańskiej
• chodnik w ul. Władysława Jagiełły
• chodnik w ul. Orzechowej
• chodnik w ul. Poniatowskiego (remont odc. Klonowa-Kołłątaja)
• chodnik w ul. Kalinowej
• chodnik w ul. Brzoskwiniowej
• chodnik w ul. Sowiej
• chodnik w ul. Wojska Polskiego
• chodnik w ul. Żabikowskiej
• chodnik w ul. Rivoliego
• chodnik w ul. Sikorskiego
• chodnik w ul. Jana III Sobieskiego
• chodnik w ul. Dąbrowskiego (kontynuacja)
• chodnik w ul. Nowiny (od Janowej Doliny do Wczasowej)
• kanalizacja deszczowa w ul. Rumiankowej
• kanalizacja deszczowa w ul. Oliwkowej
• kanalizacja deszczowa w ul. Bluszczowej
• kanalizacja deszczowa w ul. Ratajczaka
• kanalizacja deszczowa w ul. Ogrodowej
• kanalizacja deszczowa w ul. Limbowej
• kanalizacja deszczowa w ul. Bukowej
• kanalizacja deszczowa w ul. Batorego

PROJEKTOWANIE:

• budowa ul. Cichej i ul. Tuwima
• budowa chodnika w ul. Drzymały
• budowa ul. Dojazdowej oraz budowa ul. Rydla na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Walki Młodych
• budowa ciągu pieszo-jezdnego w ul. Wiejskiej
• budowa ciągu pieszo-jezdnego w ul. Słowackiego
• budowa ciągu pieszo-jezdnego w ul. Juranda
• budowa ul. Kurowskiego (odcinek od ul. Jana III Sobieskiego do ul. Rydla) oraz budowa ul. Rydla (odcinek od ul. Walki Młodych do ul. Podgórnej)
• budowa ul. Długiej
• budowa chodnika w ul. Fiołkowej
• sieć kanalizacji deszczowej w ul. Morelowej i Owocowej
• sieć kanalizacji deszczowej i chodnika w ul. Andersena i Makuszyńskiego
• sieć kanalizacji deszczowej w ul. Łąkowej
• rozbudowa pasa drogowego na odcinku ul. Paderewskiego
• przebudowa chodnika wokół Placu E. Bojanowskiego wraz z zatoką autobusową
• budowa chodnika w ul. Podgórnej (odcinek od ul. Armii Poznań)
• rewitalizacja fontanny w Parku Siewcy
• budowa chodnika w ul. Powstańców Wielkopolskich na odc. od wiaduktu kolejowego do ul. Armii Poznań (zamiennie za: budowa chodnika w ul. Słonecznej)

PRZYGOTOWANIE DO REALIZACJI

• przebudowa sieci kanalizacji deszczowej w ul. Krętej wraz z remontem nawierzchni (na odcinku od ul. Polnej do granicy miasta)
• przebudowa sieci kanalizacji deszczowej w ul. Dworcowej
• budowa dojazdu do ROD „BRATEK”
• budowa fontanny płytowej przy Ośrodku Kultury
• wejścia do budynku Biblioteki Miejskiej w Luboniu
• budowa chodnika w ul. Szymanowskiego
• budowa chodnika w ul. Osiedlowej od 62 G do K
• budowa chodnika w ul. Zielonej
• przebudowa chodnika w ul. Dożynkowej
• przebudowa chodnika w ul. Kościelnej
• przebudowa chodnika w ul. Kościuszki (odcinek od ul. Kilińskiego do ul. 11 Listopada)
• przebudowa chodnika w ul. Jana III Sobieskiego (odcinek od ul. Kalinowej do ul. Łącznej)
• rozbudowa Przedszkola nr 1
• budowa chodnika w ul. Studziennej

REALIZACJA INWESTYCJI

• kanalizacja deszczowa w ul. Wawrzyniaka
• chodnik oraz sieć kanalizacji deszczowej w ul. Kasprzaka
• budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż jez. Kocie Doły (na odcinku od ul. Wodnej do ul. Podgórnej) – wstrzymanie prac budowlanych
• przebudowa ul. Żabikowskiej na odcinku od ul. Jana III Sobieskiego do skrzyżowania ulic Buczka - Targowa – Poznańska
• budowa chodnika w ciągu ul. Wczasowej – wstrzymanie prac budowlanych – II odcinek

PRZEKAZANIE DO UŻYTKOWANIA

• budowa sieci kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Rutkowskiego i Spokojnej
• budowa Al. Jana Pawła II

Odpowiedzi

Dobrze by było, gdyby w budżecie miasta zabezpieczono w końcu odpowiednią kwotę na zrobienie porządnego odpływu wody spod wiaduktu na ul. Powstańców Wielkopolskich. Każdy deszcz padający przez ok godzinę uniemożliwia tam przejazd.

Musieliby się znowu szarpać z PKP. Przespały władze możliwość przebudowy tego syfiastego wiaduktu i teraz będziemy się bujać.

W końcu zabiorom się za chodnik na Sobieskiego bo są w tragicznym stanie które pamiętają jeszcze komunę

tak "zabiorom" się ale do przygotowania do projektowania, co mam wrażenie w sensie fizycznym nie oznacza NIC.... ot po prostu KUBUŚ PUCHATEK miał zamiar zmienić ubranie, zmienił tylko ZAMIAR.:) Czas realizacji - jak już się naprawdę "zabirom i zrobiom" to tak plus minus 2124 rok.

W zeszłym roku również był podobny plan i o dziwo patrząc na niego praktycznie wszystkie chodniki, które miały być w 2017r. budowane/remontowane zostały zrealizowane. Trzeba mieć nadzieje że będą to kontynuować - trzymam kciuki.

Proszę zauważyć, że ta lista dzieli się na 1. przygotowanie do projektowania, 2. projektowanie, 3. przygotowanie do realizacji, 4. realizacja, 5.przekazane do użytkowanie, czyli w wolnym tłumaczeniu 1. będziemy ostrzyć ołówki, 2. coś sobie narysujemy, 3. teraz poszukamy na to kasy, 4. Pani Burmistrz wbije pierwszą łopatę a ukraińcy nam to teraz wybudują, 5. przetniemy wstęgę i zrobimy pamiątkowe zdjęcie żeby pochwalić się sukcesem.

Sobieskiego jest w na etapie 1. więc do 5....daaaaleka droga.

A w tym roku realizowane - budowane będą tylko 4 (raczej nie wielkie) inwestycje...

Nie zabirom tylko zabiorom

ery

Komuna ok. zrobione.A chce pan zobaczyć ŚREDNIOWIECZE to prosze skręcić w PARKOWĄ, nawet Puszcze Śliwkową pan zobaczy

Poszły gromy na urząd ws.dróg na eLubon to urząd publikuje listę, która zdaje mi się już była gdzieś dostępna. Proponuję by mieszkańcy zrobili swoją listę (wstydu). Pytam, a gdzie na powyższej jest ul. Urocza? Nawet w planach jej nie ma? Nawet nikt jej nie projektuje?

Rozpoczęcie w pierwszej kolejności prac projektowych na Buczka czy Długiej w tym rejonie naszego Miasta ze względu na połączenie tych dróg z innymi czy natężenie ruchu drogowego jest logiczne i prawidłowe. Wstyd i brak logiki byłby wówczas gdyby zaczęli projektować a następnie budować w pierwszej kolejności tak mało znaczące pod względem obsługi komunikacyjnej dla innych mieszkańców Żabikowa drogi jak Urocza. I chyba jest to zrozumiałe nawet dla dziecka że nie ma możliwości prowadzenia prac projektowych na wszystkich drogach jednocześnie. No chyba że wypowiadasz się tutaj jako kandydat w nadchodzących wyborach lub pracujesz dla niego to wtedy twoje liczne negatywne komentarze i hejty na obecną Burmistrz są dla mnie zrozumiałe.

A ja planuje wygrać w lotto do2025 r niewiem cz mi sie uda ale tak zaplanowałem.

Najgorsza burmistrz w histori tego miasta chce przekonac do siebie mieszkancow inwestycjami w roku wyborczym? NIECH ZAPOMNI ZE TAK ZDOBEDZIE GLOSY!!!.Wiekszosc mieszkancow ma juz dosc urzedowania p.Machalskiej poniewaz nasze miasto na plus sie nie zmienia w zadnym wypadku.1 kadencja to duzo by cos zmienic a tu nic nawet w te strone nie idzie...

A może więcej obiektywizmu?

@Isabell chcąc być obiektywnym mam prośbę: zdejmij zdjęcie p.burmistrz ilustrujące ten artykuł. Sorry, ale nie mogę na nie patrzeć bez emocji, już lepiej niech będzie budynek urzędu na Bojanowskiego..

Trzeba mieć bardzo dużo złej woli (albo zamiary polityczne) żeby nie widzieć pracy którą wykonuje obecna Pani Burmistrz (żaden z jej poprzedników nie uruchomił w ciągu 3 lat urzędowania tylu projektów drogowych i chodnikowych). Wiarygodność danej osoby należy sprawdzać po tym czy dotrzymuje obietnic a tak się akurat składa że obecna Burmistrz to robi - obiecała że wybuduje Wschodnią i Al. Jana Pawła i zrobiła to obiecała że wybuduje/wyremontuje chodniki na Malwowej, Kalinowej, Jesiennej czy Krasickiego i zrobiła to. I dopóki będzie realizować swoje obietnice ma pełne prawo firmować je swoją osobą. Poza tym trzeba zadać sobie pytanie komu przeszkadza zwykłe zdjęcie w końcu to aktualny Burmistrz, który odpowiada za te kwestie i jakie to może wywoływać emocje ? Przecież to niepojęte.

Ale z czym nie jestem obiektywny? Wyrazam swoje zdanie i wielu znajomych mieszkancow.To na pani portalu wciaz sie p.Machalska promuje heh.Igrzyska jak za komuny szykuje w roku wyborczym.Prosze powiedziec co takiego pozytywnego ta pani zrobila dla Lubonia

Panie Zdziwiony, pan widzi, że pani Burmistrz się promuje a niektórzy zarzucają, że portal działa na szkodę pani Burmistrz, zatem punkt widzenia jest różny.

Do Zdziwionego. Krótko co Pani Machalska zrobiła przez 3 lata: uzyskała dofinansowanie na budowę Wschodniej i Al. Jana Pawła II, na zakup nowych autobusów, na powstanie węzła przesiadkowego przy PKP czy na przebudowę wiecznie zalewającej okoliczne tereny kanalizacji deszczowej na Dworcowej.

Niebywale sukcesy .Mysle ze moze kandydowac jako niezalezna na Prezydenta RP z takimi osiagnieciami.Nie zartuj pan jezeli dla pana przez 3 lata pracy 4 inwestycje sa sukcesem .Dla mnie porazka za caloksztalt na ten moment czas na zmiany

Teraz zmiany będą i tak co 2 lata. Jak widać nawet sam ustawodawca stwierdził, że jedna kadencja to trochę mało.

Do Zdziwionego dawno się tak nie naśmiałem czytając Pana odpowiedzi. A wracając do merytoryki a nie do pustych sloganów, które się tutaj pojawiają to podkreślam, iż wymieniłem tylko dofinansowania które uzyskała obecna Burmistrz. Nie wymieniłem innych inwestycji drogowych takich jak choćby wybudowanie ulic 1 Maja, część źródlanej czy przebudowywanej obecnie Żabikowskiej. Miłego dnia życzę

Panie @Zdziwiony balansujesz pan na krawędzi, ale w 80% zgadzam się z panem, natomiast ze strony popleczników p.burmistrz brakuje mi tylko okrzyków ni z gruchy ni z pietruchy "brawo p.burmistrz", "najlepsza burmistrz od lat" i inne bzdety.. Czas może by takie osoby jak Derek czy Laskowianka ujawniły swoje powiązania z środowiskiem p.burmistrz, bo mam nieodparte wrażenie, że pod przykrywkami pseudonimów wypowiadają się tu pracownicy urzędu tak bardzo ciągnący ku "merytoryczności" wątków, a mieszkańcy słusznie krytykują i opisują to co widzą.

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi, więc narasta nieustępujący "ból du...y" takich jednostek w internecie. Może się doczekam przewietrzenia urzędu na Bojanowskiego, mądrzejszych "bezradnych" patrzących tylko na diety i burmistrz z tylko jednym zastępcą oraz likwidacji jak codziennie udowadniają zbędnej Luboniowi straży miejskiej.

Czytajac te komentarze mozna dojsc do wniosku, ze w Luboniu nic się nie dzieje. Wszystkich tych, ktorzy tak uazaja prosze o wymienienie co zrobili poprzednicy? Na pewno jak bedzie nowy burmistrz to w Luboniu bedzie wiele nowych ulic pokrytych asfaltem. Smiechu warte. Zastanawial sie ktos ze trzeba wiele drog wykupic bo nie sa wlasnoscia miasta? Ogarnijcie sie ludzie bo hejtujecie dla sanego hejtowania. Zblizaja sie wybory i widac ze do sieci wkroczyli pierwsi kandydaci.

Czyli nie ważne kto będzie burmistrzem i tak nic nie zrobi nie mając finansowania.
Mam pytanie co dotychczasowi włodarze miasta zrobili by przyciągnąć przedsiębiorców by mieć więcej środków na inwestycje ?. Na tle innych gmin w okolicy Poznania wyróżniamy się jedynie tym że stać nas na dwóch zastępców na burmistrza. Może kolejnemu burmistrzowi wystarczy jeden, a zaoszczędzone środki przeznaczy choćby na częstsze równanie ulic, choć może cztero letnie oszczędności wystarczą na kawałek asfaltu.
Co do publikacji informacji o inwestycjach to początek kampanii wyborczej. Pewnie częściej będziemy widzieć teraz Panią burmistrz i Jej zastępców.

Budowa skończona, szampan i zdjęcia do gazet były...
Aha, lista przekazanie do użytkowania byłaby pusta.
Uwaga druga:
Remont nawierzchni tych kilku zaplanowanych ulic, czyli położenie nowego asfaltu siedzi w dziale "Przygotowanie do prac projektowych" ?? Litości..

Oj kiepski z Pana Bob Budowniczy, skoro Pan nie ma niestety zielonego pojęcia jak długo trwają etapy budowy nawierzchni ulicy (projektowanie, pozwolenia itd.), zanim wyleje się ten przysłowiowy asfalt. To już jest właściwie etap końcowy-wisienka na torcie, chociaż najbardziej spektakularny. Na pewno zdaje sobie sprawę jak to długo może trwać, ktoś kto załatwiał np. dokumentacje do instalacji gazowej w domu jednorodzinnym - kilkanaście tygodni. a co dopiero "papiery" dla ulicy plus kanalizacja. Nawet nie chce mi się tego dowiadywać. Najpierw więc proszę nabyć trochę wiedzy, żeby móc się wypowiadać w danym temacie.

Skoro komentujesz. Wpis dotyczy remontu nawierzchni Klonowej, Kościuszki i 3 Maja. To są istniejące, skanalizowane i wyrysowane na stu mapach ulice, tyle, że dziurawe coraz bardziej. Potrzebują tylko wisienki na torcie, czyli nowej bitumicznej warstwy ścieralnej - "wylania asfaltu" właśnie.

Czy Pani Burmistrz liczy na drugą i trzecią kadencję, że ogłosiła tak długą listę swoich pobożnych życzeń? Już chyba nikt nie ma złudzeń co do obecnej Burmistrz. Do ww. listy mogłaby Burmistrz dopisać likwidację Straży Miejskiej, której przydatność i skuteczność jest zerowa. Ale nie, bo jest to przecież z rodzinami dość spory elektorat, którego lepiej się nie pozbywać.

Dzien dobry. Czy w tym miescie nie ma ludzi zadowolonych z naszego miasta. Proponuje czesci ludzi aby sprzedali mieszkania domy czy co tam posiadaja w luboniu i niech zmienia miejsce zamieszkania ja mieszkam od zawsze w luboniu i nie narzekam nie jest dobrze bo na asfalt na mojej ulicy nie mam co liczyc predko ale nie chcial bym mieszkac w innym miescie w tak bliskim sasiedztwie poznania. Inne miasta maja duze wplywy z podatkow przez to ze sa gminami i maja ogromny teren i bardzo duzo firm ktore dla mieszkancow sa bardzo uciazliwe bo praca w nich jest wykonywana non stop i ciagle dostawy ktore regeneruja ogromny ruch nawet w nocy a u nas w miescie te najwieksze i zarazem najbardziej uciazliwe firmy zgromadzone sa na zachod od armi poznan i to jest fajne w porownaniu do komornik czy tarnowa gdzie firmy sa wszedzie i to nie jakies male. Uwarzam ze urzad jak i pani burmistrz robia duzo dla miasta mozna by zrobic jeszcze wiecej np strefa platnego parkowania na rynku w NCL i przy sp5 na Kołłątaja by byly miejsca parkingowe tak samo nie robic progow zwalniajavych tylko podniesione skrzyzowania i rownozedne bylo by wolniej i bezpieczniej na drogach wiem ze duzej ilosci osob sie to nie spodoba ale to moje pomysly. Straz miejska bym tez zlikwidowal bo nic nie robia zreszta tak samo jak policja urzad za malo wymaga od nich powinni dziennie z 3 razy obejsc miasto do okola a nie samochodem wszedzie woza tylki jestem ciekaw czy ktos widzial patrol pieszy bo ja nigdy. Pozdrawiam

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia
 • Dam pracę
  PRACA W LUBONIU
 • Dam pracę
  Praca dla nauczycieli w klasach 4-6
 • Inne
  zaginął piesek
 • Inne
  Znaleziono
 • Dam pracę
  Opieka z zamieszkaniem u osoby starszej min 1600 GBP netto-miesiąc
 • Dam pracę
  Praca dla pomocy aptecznej
 • Dam pracę
  Zbrojarz do pracy w prefabrykatach