Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wiele emocji na styczniowych turniejach Luboń CUP

Styczeń jest tradycyjnie miesiącem, kiedy hala LOSIR jest zdominowana przez młodych piłkarzy. Turniej rocznika 2006, który odbył się 7 stycznia był na bardzo wysokim poziomie i kilka drużyn zademonstrowało bardzo dojrzałą jak na 12-latków grę. Świetnie zaprezentowała się drużyna UKS Białe Wilki Warszawa, która w wielkim finale pokonała Lecha 13 Poznań. Mecz o trzecie miejsce to triumf drużyny Sparty Oborniki, która okazała się lepsza od UKS Jedynki Luboń. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Szymon Sepioł (UKS Białe Wilki), bramkarzem Bruno Szopiński (Sparta Oborniki). Królem strzelców został Maksymilian Krzyśków (UKS Białe Wilki). Wybrano też piątkę gwiazd, znaleźli się w niej: Kacper Bartoszewski (UKS Białe Wilki), Jan Sarbaczewski (Sparta Oborniki), Piotr Wilczak (UKS Białe Wilki), Kamil Cieślak (Lech 13 Poznań), Stanisław Kaptur (Lech 13 Poznań). Nagrodą specjalną uhonorowaliśmy największego „pechowca” turnieju Adama Bąkiewicza (UKS Białe Wilki), który do momentu kontuzji zdecydowanie należał do wyróżniających się zawodników.

Canarinhos Skórzewo i Dwójka Gubin zwyciężają na hali LOSIR w Luboniu

W sobotę 13 stycznia na hali LOSIR w Luboniu w ramach kolejnego turnieju Luboń Cup rywalizowali zawodnicy rocznika 2010. Najmłodsi adepci futbolu pokazali swoje umiejętności oraz wielkie zaangażowanie. W meczu o trzecie miejsce Warta Poznań pokonała Piłkarską Szkółkę Gniezno 3:1. W finale zespół Canarinhos Skórzewo grając niezwykle skutecznie zwyciężył Szkołę Futbolu Luboń 3:0. Za najlepszego bramkarza uznano Piotra Moryto-Nijakowskiego (Canarinhos), królem strzelców został Mateusz Walczak (Warta), a tytuł gracza turnieju przypadł Wojtkowi Rybickiemu (Canarinhos). 14 stycznia turniej dla rocznika 2009 zdominowały zespoły spoza Wielkopolski. Po emocjonujących meczach w fazie grupowej oraz pucharowej w wielkim finale zagrali UKS Dwójka Gubin oraz Widok Skierniewice. Piłkarze z Gubina wygrali 3:0. Byli bardzo skuteczni. Widok atakował, a Dwójka strzelała gole. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Szkoły Futbolu Gniezno, a czwarte zajął Lech Poznań – rocznik 2010. Najlepszym bramkarzem uznano Sebastiana Trzaskę (Dwójka Gubin), królem strzelców został Wiktorian Wojnowski (Dwójka), a tytuł gracza turnieju przypadł zawodnikowi Widoku Skierniewice - Mateuszowi Mularczykowi.

Wyrównany poziom turnieju rocznika 2008

Po fazie w rywalizacji grupowej zespoły uczestniczące w turnieju Luboń Cup rocznik 2008 utworzyły dwie grupy: Ligę Mistrzów – rywalizacja o miejsca 1 – 4 oraz Ligę Europy – mecze o pozostałe miejsca. W Lidze Europy najlepsi byli gracze AP Błękitni Owińska. W Lidze Mistrzów Warta Gorzów okazała się lepsza od Canarinhos wygrywając 2:1. Mecz o złote medale pomiędzy UKS Śrem, a Dwójką Gubin był bardzo emocjonujący i na sekundy przed jego zakończeniem był remis 2:2. Jednak rozkręcający się z meczu na mecz podopieczni trenera Sebastiana Białobrzeskiego okazali się skuteczni i w ostatnich minutach meczu zdobyli zwycięskiego gola. Było to drugie zwycięstwo śremskiego zespołu w tegorocznej edycji Luboń Cup.
Najlepszym strzelcem został Mikołaj Kowalski (UKS Śrem), bramkarzem Mikołaj Chomont z Dwójki Gubin. Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał kapitan drużyny z Gubina Olek Mikołajczyk.

Marek Giese
LOSiR

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia