Wiadomości z SP2

17 stycznia naszą szkołę odwiedził znany sportowiec p. Szymon Ziółkowski - wybitny lekkoatleta, młociarz. Pan Szymon wielokrotnie reprezentował Polskę w wielu ważnych zawodach, w tym pięciokrotnie na olimpiadzie. Zdobył tytuły Mistrza Świata w Edmond i mistrza Europy. Na IO w Sydney w 2000 roku wywalczył złoty medal. Nasz gość w zabawny i ciekawy sposób opowiadał o swojej karierze sportowca i drodze, którą musiał przejść, by móc cieszyć się dzisiaj tak znaczącymi trofeami. Na koniec oczywiście można było otrzymać autograf i zrobić sobie z mistrzem zdjęcie.

Kolędujemy z babcią i dziadkiem

Dyrekcja i nauczyciele Cieszkowianki serdecznie dziękują uczniom klas 2b, 3b, 3c i 3e za wzięcie udziału w II edycji spotkania flażoletowego "Kolędujemy z Babcią i Dziadkiem", które odbyło się 17.01.2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu.

Taneczny sukces naszych uczennic

13.01.2018 roku na Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Legionowie odniosły sukces dwie uczennice naszej szkoły Daria Lewicka z klasy 4e i Julka Lasak z klasy 4f ze swoją formacją taneczną NDS Jazz w kategorii Inne Formy Tańca. Formacje Dzieci zajęły III miejsce oraz Julka Lasak IV miejsce w kategorii Solo Disco. Z kolei Natasza Chadyniak, uczennica klasy 3c, zdobyła 3 miejsce w kategorii solo- jazz.

Nagrodzeni w konkursie "Z niemieckim w drogę”

Uczennice klasy 6 d: Martyna Maćkowiak, Natalia Glapa, Oliwia Janicka, Martyna Szymoniak, Aleksandra Andrzejczak, Oliwia Szadel, Julia Tasiemska pod opieką germanistki p. Aliny Malinowskiej brały udział w konkursie pt. "Erlebnisreise mit Deutsch"/"Z niemieckim w drogę”. Jest to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett, skierowany przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie. Celem konkursu jest promocja nauki języka niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych.