Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ścieżki rowerowe - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Kilka dni temu do naszej redakcji napisał pan Bartek, który zwrócił uwagę na stan ścieżek rowerowych po opadach śniegu.

Czy można zapytać władze Lubonia, straż miejską na co idą nasze podatki i pieniądze? Śnieg pada od trzech dni codziennie (więc raczej nie ma mowy, że kogoś zaskoczyła zima) dojeżdżam rowerem do pracy drogą rowerową, która jest do tego przeznaczona a ona cały czas wygląda tak jak na zdjęciach. Tak samo wygląda nowe rado oddane do użytku po wakacjach przy alejach Jana Pawła II. Nie wspominając o stanie chodników w pozostałej części Lubonia np. na ulicy Konarzewskiego czy nikt tego nie pilnuje? - pyta Czytelnik.

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź. 

W odpowiedzi na pytanie mieszkanki w sprawie odśnieżenia ścieżek rowerowych na terenie Miasta informuję, że odśnieżanie dróg rowerowych jest uwzględnione w porozumieniu ze Spółką Kom-Lub w ramach akcji zima. Jednakże należy mieć na uwadze, że priorytetem po opadach śniegu jest odśnieżenie dróg i chodników, wobec czego prace w obrębie ścieżek rowerowych przesunęły się w czasie. Przy kolejnych opadach dołożymy wszelkich starań aby prace zostały przeprowadzone sprawniej.

UML

izi

Odpowiedzi

zima to nie czas na rower, azic pieszo jak sie nie podoba

Wpierw skrobanie, potem rozgrzewanie, zmiana opon, odśnieżanie setek kilometrów dróg, solenie... a najlepiej to mieć mały domek zwany garażem, bo jeszcze może i auto nie odpali. Jak napada to i tak wszyscy jadą z prędkością pieszych.

Założyć opony zimowe i naprzód na śniegu dają radę ,a ciągle tylko wymagać ...

gwozdzie w opony i zapier....

Wypad z rowerami.

Zimą to wybierz się do pracy autobusem, wyjebiesz się i problem tylko masz na głowie ;)

Ścieżki to pikuś. Czemu na plaży miejskiej nie ma leżaków się pytam? ;)

Najgorsze że Rzeczna nie jest odśnieżana, to kolega i rowerem na plażę nie dojedzie;) A tak całkiem serio to lepiej niech drogi i chodniki porządnie zrobią bo wołają o to. Rowerem to w taką pogodę można sobie kilka dni dać spokój. Pozdro dla kumatych ;)

nie bądź d... jedż po śniegu

Tak czytam te komeraże i płakać się chce . Widać na zdjęciach że ani chodnik ani ścieżka rowerowa nie jest odśnieżona. Ciekawe co powiecie jak będziecie szli po ośnieżonym chodniku do swojego samochodu i zwichniecie nogę albo sie po prostu poślizgniecie. obowiązkiem jest odśnieżanie zarówno chodników jak i ulicy żeby każdy użytkownik czuł się bezpiecznie . I nie rozumiem tej wiecznej walki kierowców samochodów z rowerzystami.

Ponieważ rowerzyści to święte krowy, czy droga dla samochodów, czy chodnik, nie ma to znaczenia, sygnalizacja swietlna też ich nie obowązuje, a jak auto jednym kołe stanie na ścieżce rowerowej to zaczynają bulgot jakby im rodzine całą wymordowali... dlatego... wiecej pokory, rowerzysci... nie jestescie niesmiertelni, pieszych tez się to tyczy, rozłążą się wszędzie tylko nie po przejsciach dla pieszych

ale na zdjęciu widnieje nie odśnieżona droga rowerowa jak i chodnik więc proszę nie pisać iż robicie w pierwszej kolejności chodniki bo tak wcale nie jest.

proponowalbym bym na zime kwadratowe kola, wtedy napewno nie bedzie sie slizgal a i pojedzie jak trzeba

Po co ścieżki rowerowe. Na Wiejsko-Poznańskiej jest ciąg rowerowo pieszy, ale nie dla wyczynowców co to na terenowych oponach asfaltem prują aż buczy. Jazda po ścieżce rowerowej jest dla frajerów

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  PRACA W LUBONIU
 • Dam pracę
  Praca dla nauczycieli w klasach 4-6
 • Inne
  zaginął piesek
 • Inne
  Znaleziono
 • Dam pracę
  Opieka z zamieszkaniem u osoby starszej min 1600 GBP netto-miesiąc
 • Dam pracę
  Praca dla pomocy aptecznej
 • Dam pracę
  Zbrojarz do pracy w prefabrykatach
 • Dam pracę
  Technik ds. utrzymania ruchu