Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Luboń kupuje trzy nowe autobusy hybrydowe

Dzisiaj burmistrz Małgorzata Machalska uczestniczyła w podpisaniu umowy pomiędzy prezesem spółki Translub Zbigniewem Bernatem a przedstawicielem firmy Solaris Bus&Coach dyrektorem ds. sprzedaży Andrzejem Sienkiewiczem na zakup trzech nowych autobusów hybrydowych (połączenie tradycyjnego silnika z elektrycznym) na łączną sumę prawie 5,5 miliona złotych. Każdy z pojazdów ma 12 metrów długości i przewidzany jest na około 90 pasażerów (około 30 miejsc siedzących). Czas realizacji zamówienia, zgodnie z umową wynosi od 301 do 360 dni, jednakże jak zapewniał dyrektor Andrzej Sienkiewicz firma Solaris zrobi wszystko co w jej mocy, aby autobusy pojawiły się na ulicach Lubonia jak najszybciej. Wcześniej w Luboniu pojawić się ma autobus hybrydowy, który będzie przez kilka dni jeździł testowo, co sprawi, że pasażerowie będą mogli szybciej zapoznać się z nowym pojazdem komunikacji miejskiej.

Jak informuje Urząd Miasta Luboń zdecydowano się na zakup autobusów hybrydowych, a nie elektrycznych ze względu na fakt, iż w najbliższej okolicy nie powstała dotąd żadna stacja ładowania tego typu pojazdów. Akumulator wystarcza na przejechanie 300 km, co skutkowałoby tym, że ich użyteczność nie byłaby odpowiednia i częściej czekałyby na ładowanie w bazie Translubu.

Luboń pozyskał autobusy dzięki programowi unijnych dostacji "Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, poddziałania 3.3.3. „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w tamach ZIT dla MOF Poznania”. Miasto Luboń uzyskało najwyższą ilość punktów i otrzymało dofinansowanie w wysokości 13 mln złotych. Oprócz zakupu nowych autobusów miasto w niedalekiej przyszłości wybuduje parking przy ulicy Dworcowej.

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Wreszcie jakas mila wiadomosc BRAWO

Szacun za dofinansowanie, widać, że się starają.

A nie było kiedyś mowy że będzie 5 hybryd ???

Nie, łącznie będzie zakupione 5 autobusów - w tym 3 hybrydowe i dwa diesle.

Czy jest szansa, że będzie klima? Latem w MANach Translubu można dostać kota. Okna pozamykane, klapy zablokowane, 40 st.

Nowe autobusy są klimatyzowane.

a co ma powiedziec kierowca jak siedzi 10 h

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Praca Luboń ( Ochrona )
 • Dam pracę
  mechanik 200.204
 • Inne
  Akcesoria dla kota.
 • Inne
  ZAGINĄŁ RUDY KOT
 • Dam pracę
  Nauczyciel wychowania przedszkolnego
 • Dam pracę
  Dam pracę
 • Kupię
  KUPIĘ / WYNAJMĘ GARAŻ
 • Dam pracę
  Restauracja McDonald's KOMORNIKI zatrudni pracowników