Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ostry zapach nas ulicy Rydla

Około godziny 9.00 przy zbiegu ulic Rydla i Topolowej mieszkańcy wyczuli ostry, specyficzny zapach. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej, jeden ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, drugi z OSP Luboń. Strażacy dokonali pomiarów, jednak ich urządzenia nie wykazały nic niepokojącego. Domniemywać można, iż zapach mógł pochodzić z zakładów chemicznych. 

izi

fot.: 

Odpowiedzi

Nowi Mieszkańcy- przyjezdni powinni się przyzwyczajić do regularnego trucia przez zakłady chemiczne "fosfory"...

Co prawda już nie śmierdzi z ziemniaczanych bo uległy likwidacji ale z Zakładów Chemicznych z produkcji superfosfatu przy wietrze południowym i wschodnim jak najbardziej!Słyszałem że w wielkości produkcji superfosfatu przodujemy w Europie!

Słoiki powinny pomyśleć o smrodzie zanim przyprowadzą się do Lubonia a nie teraz płakać

Śmierdzi tak już od czwartku chyba! Strażacy nie widzieli nic niepokojącego... nic dziwnego bo te smrody bywają tu często. Dziwne jest to że niby nie jest niepokojące, ale przy odrobinie intensywniwjszym smrodzie po jakimś czasie wdychania gryzie w gardle i w nosie...! Ubrania czy pościel wywieszone na choćby 20min wraca do domu tak prześmierdnięte że nadaje się tylko do porządnego prania. Nie da się normalnie wywietrzyć mieszkania. A najgorsze to że dostaje się do domu tak czy inaczej - choćby przez nieszczelności w oknach a po paru godzinach tego smrodu robi się już niedobrze na żołądku. Może i nie jest niebezpieczne ale uciążliwość tego "zapachu" i to przecież już w tak dużej odległości od źródła jest okrutna! Jak to możliwe że przy takim smrodzie chemicznym wszystkie pomiary (niby) są w normie ???

Jednemu produkcja superfosfatu śmierdzi a drugi dzięki temu smrodowi zarabia pieniądze na utrzymanie rodziny!Tak było i śmierdziało od dziesiątek lat jak wiatr był na Luboń!I tak będzie dalej bo superfosfat potrzebny w rolnictwie!A wyniki pomiarów niech sobie każdy włoży w bajki!Zawsze można się przenieść do Puszczykowa-tam śmierdzi tylko przy wietrze z kierunku północnego!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego