Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Parkują jak chcą - list do redakcji

Na przystanku, na skrzyżowaniu, tuż przy przejściu dla pieszych, na całym chodniku – tak parkują kierowcy w Luboniu. Czytelnicy cały czas przysyłają do naszej redakcji zdjęcia aut stojących ich zdaniem w nieodpowiednich miejscach. Wielokrotnie miejsca te się powtarzają. Tym razem do naszej redakcji nadesłane zostało zdjęcie kierowcy, który zaparkował w zatoce autobusowej.

To już nie pierwszy raz, kiedy widzę tak zaparkowany samochód w tej okolicy. Autobus musi albo czekać na ulicy albo kombinować jak wjechać do zatoczki. Mam nadzieję, że ktoś wreszcie coś z tym zrobi - napisał Czytelnik.

Kierowcy, którzy zatrzymują się w takim miejscu tłumaczą się, że zaparkowali pojazd tylko na chwilę, żeby wysadzić znajomego lub też wejść do sklepu czy zrealizować transakcję w bankomacie. Oprócz tego, że kierowcy zatrzymują swoje pojazdy w zatokach to niejednokrotnie po prostu je tam zostawiają. Należy jednak pamiętać, iż prawo o ruchu drogowym wyraźnie określa zasady zatrzymywania się, parkowania i postoju pojazdów.

Art. 97 KW w zw. z art. 49, ust. 1, pkt. 9 Ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi, że zabrania się zatrzymania pojazdu: w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoka – na całej jej długości.

Grzywna w postaci mandatu karnego za takie wykroczenie wynosi 100 złotych oraz 1 punkt karny do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Fakt, że kierowcy w naszym mieście nie mają łatwego życia, gdyż miejsc parkingowych ciągle brakuje, ale jednak nie zwalnia to ich z przestrzegania przepisów.

izi

fot.: 

Odpowiedzi

ncl

A na wschodniej lepiej? Ludzie parkują przy przejściach , przy ciaglej. Często jest problem by przejechać bo przeciez trzeba zaparkować na pasie ruchu. Co niektórzy jakby mogli to by do klatek wjechali samochodami....pulawskiego to jeden wielki slalom. Wiecznie samochody na ulicy....ktore ograniczają widoczność wyjazdu ze wschodniej....a nasza straż nic z tym nie robi....

Osiedle przy Wschodniej nie powinno powstać że względu na grunt ale to inna sprawa. Czego się spodziewacie Deweloper Was ...... i tyle.

Na ul. Konarzewskiego nie jest nic lepiej. Przy wyjeździe z osiedla w dół ulicy samochody zaparkowane są po obu stronach, raz że ograniczają widoczność, dwa, że z ulicy dwukierunkowej robi się słabo jednokierunkowa i jazda przypomina jeden wielki slalom. Nawet mieszkańcy pobliskich domów posiadający duże ogrody też parkują samochody na ulicy, zwężając tym samym drogę. Oczywiście SM tego nie dostrzega...

Po przeciwnej stronie na Streicha jest jeszcze gorzej. Na Placu Bojanowskiego i Kościuszki podobnie. Może Straż Miejska ruszy do roboty i paru osobom uturze uszy?

Co do ulicy Kościuszki przy sklepie Społem notorycznie mieszkańcy bloków robią sobie parking. A my jako klienci sklepu nie mamy miejsca aby zaparkować i zrobić spokojnie zakupy.

To samo dotyczy słynnej lawety na Przemysłowej , Policja lub Straż Miejska przyjeżdża , poucza a laweta jak stała tak stoi

a za płotem parking :)

A moze niech powstanie wiecej pasow zieleni szerszych chodnikow i drog rowerowych to napewno bedzie gdzie parkowac samochod. Nie dziwie sie ze samochody parkuja gdzie popadnie bo poprostu jest za malo miejsc parkingowych. Wschodnia to jest wielka porazka wiecej szerszych chodnikow niech zrobia i drogi rowerowej gdzie sporadycznie nia ktos jedzie potrzebna jak dziura w moscie a nawet do przychodni nie ma gdzie stanac. Lubon sie rozbudowuje wielkie osiedla tylko problem z parkingiem na to juz miejsca nie starczy coraz bardziej ma sie gdzies kierowcow wszystko tylko dla pieszych i rowerzystow a potem pretensje ze parkuja gdzie chca to gdzie niby maja parkowac

Najlepiej wzorem Poznania porobić wszędzie ścieżki rowerowe po 1,5 metra...

Weź sobie ten samochód do domu.

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Weźcie sobie te samochody do domu zwłaszcza ze Wschodniej i przyległych . Czego się spodziewaliście że kupiliście ( większość wynajmuje i Luboń nie ma nic z tego ) mieszkaniew Nowym Centrum Lubonia i wszystko Wam się należy ? Nie zostaliście wydymani przez duże W i nie łudzcie się nie będzie więcej parkingów. Będzie jeszcze gorzej bo terenu wokół pod zabudowę jest dużo.

A kiedy wreszcie powstanie strefa ograniczonego parkowania z parkomatem na Pl. E. Bojanowskiego? W każdym cywilizowanym mieście wokół urzędów miejskich, rynków itp. są strefy parkowania.
W okolicy urzędu miejskiego w Luboniu praktycznie cały dzień są zajęte miejsca do parkowania i trzeba się wciskać między posesje przy ul. Zielonej i Poniatowskiego. Strefa zmusilaby co niektórych okolicznych mieszkańców do przeparkowania swoich aut, które stoją na placu całą dobę i zajmują miejsce interesantom urzędu.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego