Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Bądź widoczny!

Kupując bilet ZTM w dniach 13-15 grudnia 2017 roku otrzymasz odblaskową opaskę Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu prowadzi akcję "Bezpieczny pasażer – bądź widoczny". Osoby, które w dniach od 13 do 15 grudnia br. doładują Poznańską Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną poprzez zakup biletu okresowego lub/i zasilenie środkami tPortmonetki, otrzymają odblaskowe opaski lub zawieszki.
Akcja ma zachęcić pasażerów do noszenia odblasków. Bo lepsza widoczność na drogach, w szczególności w okresie jesienno-zimowym, w terenach niezabudowanych i słabo oświetlonych, oznacza większe bezpieczeństwo.
Postać człowieka idącego drogą, ubranego dodatkową w ciemną odzież jest zauważalna przez kierującego z ok. 20-30 metrów lub z odległości jeszcze mniejszej, w zależności od warunków atmosferycznych – mówi Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Natomiast elementy odblaskowe na odzieży pozwalają na zauważenie pieszego z odległości 100-150 metrów lub większej! – dodaje.
Akcja prowadzona przez ZTM w Poznaniu polega na oferowaniu odblaskowych opasek i zawieszek klientom, którzy w terminie od 13 do 15 grudnia br. doładują Poznańską Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną poprzez zakup biletu okresowego lub/i zasilenie środkami tPortmonetki:
w przypadku doładowania karty PEKA w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań - pracownik zaoferuje pasażerowi odblask po dokonaniu transakcji, w przypadku doładowania karty PEKA w biletomacie stacjonarnym, Punkcie Sprzedaży Biletów lub poprzez portal peka.poznan.pl – odblaski będą wydawane w Punktach Obsługi Klienta po okazaniu potwierdzenia doładowania zrealizowanego w dniach od 13 do 15 grudnia br.
Szczegółowy Regulamin akcji "Bezpieczny pasażer – bądź widoczny" dostępny jest na stronie internetowej ztm.poznan.pl – zachęcamy do zapoznania się z zawartymi w nich informacjami.
Jednocześnie namawiamy do korzystania z opasek i zawieszek odblaskowych. Jak tłumaczą policjanci, ważne jest nie tylko samo posiadanie odblasków, ale także prawidłowe ich umieszczenie (oraz pilnowanie, aby nie zasłaniał ich np. szalik czy plecak).
Aby światło lub element odblaskowy był widoczny dla nadjeżdżających kierowców najlepiej zamontować go nisko od strony jezdni, na przykład przy kolanie. Wówczas będzie spełniał swoje zadanie w 100 procentach – radzi Maciej Bednik. 

ZTM

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  mechanik 200.204
 • Inne
  Akcesoria dla kota.
 • Inne
  ZAGINĄŁ RUDY KOT
 • Dam pracę
  Nauczyciel wychowania przedszkolnego
 • Dam pracę
  Dam pracę
 • Kupię
  KUPIĘ / WYNAJMĘ GARAŻ
 • Dam pracę
  Restauracja McDonald's KOMORNIKI zatrudni pracowników
 • Dam pracę
  Cieśle szalunkowi, Belgia