Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Działania Straży Miejskiej w listopadzie 2017 roku

W dniu 1 listopada strażnicy miejscy uczestniczyli w akcji „Znicz” dbając o ład i porządek w obrębie cmentarza parafialnego w Żabikowie. W dniu 11 listopada pomagaliśmy w zabezpieczeniu trasy VII „Biegu Niepodległości”, oraz uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej za ojczyznę wystawiając poczet sztandarowy miasta. Łącznie wykonaliśmy w listopadzie 2017 roku 750 różnego rodzaju interwencji. Osiemnaście z nich związanych było z niezachowaniem zwykłych nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Trzech właścicieli czworonogów zostało ukaranych grzywnami mandatowymi. 38 razy interweniowaliśmy na zgłoszenie dotyczące potencjalnego spalania nieczystości stałych w piecach do tego nieprzeznaczonych. W jednym przypadku na właściciela nieruchomości nałożyliśmy mandat karny kredytowany. W listopadzie rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów lubońskich szkół, którego tematyką była szkodliwość spalania śmieci dla zdrowia ludzi i środowiska. Jego efektem będzie między innymi plakat apelujący o rozwagę i rozsądek w tej kwestii. Za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych ukaraliśmy grzywnami 4 osoby. W ruchu drogowym odnotowaliśmy 167 interwencji. W 13 przypadkach kierujący pojazdami, którzy wykroczyli wobec przepisów ruchu drogowego dotyczących postoju i zatrzymania zostali ukarani mandatami karnymi. Z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu przeprowadziliśmy 4 wspólne patrole szkolne. 18 razy strażnicy kontrolowali rejon lubońskich szkół samodzielnie. Z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przeprowadziliśmy 8 kontroli w miejscach zamieszkania osób korzystających z pomocy tej instytucji. Dokonaliśmy także na potrzeby tej instytucji konwoju wartości pieniężnych. W listopadzie 2017 roku doprowadziliśmy także do usunięcia przez właścicieli 3 wraków pojazdów mechanicznych. Dwukrotnie udzieliliśmy asysty pracownikom Urzędu Miasta Luboń podczas wizji lokalnych.

W imieniu wszystkich pracowników Straży Miejskiej Miasta Luboń na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy 2018 Rok składam życzenia wszelkiej pomyślności, radości i spokoju.

Komendant Straży Miejskiej Miasta Luboń
Paweł Dybczyński

fot.: 

Odpowiedzi

zajmie się samochodami parkującymi wzdłuż CAŁEJ ulicy Pułaskiego? Z pewnością jeżdżą tamtędy kilkukrotnie każdego dnia i co - nie dostrzegają problemu? Jakoś nie chce mi się wierzyć.

zakaz parkowania jest tylko po jednej stronie drogi wiec nic nie mogą zrobić...
Po za tym na Konarzewskiego ta sama sytuacja... Deweloperzy budują za mało miejsc postojowych

Dwa

Są DWA powody dlaczego jest mało miejsc parkingowych.
Po pierwsze deweloperzy budują za mało miejsc.
Po drugie niektórzy parkują tak, że szkoda gadać.

wprowadzić zakaz obustronnego parkowania i po kłopocie. Tym bardziej, że to są domki (a nie bloki) więc każdy ma miejsce aby wjechać samochodem na swoją posesję i dać spokojnie przejechać innym.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Praca Luboń ( Ochrona )
 • Dam pracę
  mechanik 200.204
 • Inne
  Akcesoria dla kota.
 • Inne
  ZAGINĄŁ RUDY KOT
 • Dam pracę
  Nauczyciel wychowania przedszkolnego
 • Dam pracę
  Dam pracę
 • Kupię
  KUPIĘ / WYNAJMĘ GARAŻ
 • Dam pracę
  Restauracja McDonald's KOMORNIKI zatrudni pracowników