Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Szlachetna Paczka - otwarta baza rodzin

Szlachetna Paczka ma już wieloletnią tradycję w całej Polsce. To projekt, który powstał w 2001 roku i jest prowadzony przez Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa. Od 16 lat wolontariusze, darczyńcy i dobroczyńcy łączą się i zmieniają na lepsze swoje otoczenie. Podczas XVI edycji Paczki, czyli w 2016 roku, pomoc otrzymało 18 960 rodzin. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, projekt jest realizowany również w Luboniu.

Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Od 16 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze Paczki. Ciepły szlafrok, lodówka czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, do których docierają wolontariusze.

Dzisiaj została otwarta baza rodzin w potrzebie. W tym roku w Luboniu wolontariusze zgłosili 26 rodzin. Od teraz można zostać Darczyńcą i przygotować pomoc dla konkretnej rodziny z listy na www.szlachetnapaczka.pl W grudniu odbędzie się finał, kiedy to Darczyńcy dostarczają paczki do magazynu, gdzie spotykają się z wolontariuszami. W dniach finału paczki trafiają do rodzin. Liderem rejonu w Luboniu Szlachetnej Paczki jest Małgorzata Matysiak. Zapraszamy lokalne firmy i instytucje do pomocy w budowaniu projektu w Luboniu. Więcej informacji na stronie www.facebook.com/szlachetnapaczkalubon

hak

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Praca Luboń ( Ochrona )
 • Dam pracę
  mechanik 200.204
 • Inne
  Akcesoria dla kota.
 • Inne
  ZAGINĄŁ RUDY KOT
 • Dam pracę
  Nauczyciel wychowania przedszkolnego
 • Dam pracę
  Dam pracę
 • Kupię
  KUPIĘ / WYNAJMĘ GARAŻ
 • Dam pracę
  Restauracja McDonald's KOMORNIKI zatrudni pracowników