Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ruszy budowa podjazdu dla pana Marka

Kilka dni temu pisaliśmy o panu Marku z Lubonia, który potrzebował Państwa pomocy. Miło nam zakomunikować, że wczoraj dokonano wizji lokalnej z wykonawcą podjazdu i prace powinny rozpocząć się w przyszłym tygodniu, tym bardziej, że Spółdzielnia Mieszkaniowa również dała wykonawcy "zielone światło." Drugim Darczyńcą jest jedna z lubońskich hurtowni budowlanych, która obiecała zapewnić wszystkie niezbędne materiały do wybudowania podjazdu.

Przypomnijmy, panu Markowi w sierpniu tego roku amputowano nogę przy pachwinie. Porusza się wózkiem inwalidzkim, jednak tylko po swoim mieszkaniu. Od świata zewnętrznego dzielą Go zaledwie trzy schody. Dla nas to nic, żadna przeszkoda. Dla pana Marka to Himalaje, przeszkoda nie do pokonania. Potrzebny jest podjazd do wózka inwalidzkiego.

Pan Marek ma 60 lat, jest kawalerem, mieszka z mamą. Nie ma innej rodziny. Opiekuje się nim 84-letnia staruszka, która ma własne problemy ze zdrowiem. Pan Marek wychodzi z domu tylko z okazji wizyt w szpitalu. Na kontrole i przymiarki protezy wynosi go z mieszkania obsługa karetki.

Pan Marek jest całkowicie niezdolny do pracy, posiada rentę inwalidzką. W ramach tych skromnych środków, własnym staraniem poszerzył wjazd do łazienki i wstawił nowe drzwi. Budowa podjazdu zdecydowanie przekracza jego możliwości finansowe. Tym samym świat Pana Marka zamyka się w jednym pokoju, który dzieli z mamą, kuchni i ubikacji na klatce schodowej. Egzystowanie w zamknięciu jest trudne dla kogoś kto przez całe życie pracował, nigdy nie chorował, lubił spędzać czas na łonie natury. Wygrywał zawody wędkarskie.

Pan Marek nie traci nadziei, że będzie mógł wychodzić z domu. Ćwiczy, szczególnie wzmacnia ręce, by nauczyć się chodzić z protezą. Twierdzi, że z wieloma problemami poradzi sobie, że potrzebuje tylko czasu.

Na pewno o panu Marku nie zapomnimy i poinformujemy naszych Czytelników jak podjazd będzie gotowy.

Justyna i Iza

Odpowiedzi

Duże BRAWA dla daroczyńcy.

Dzieki za serce.Fajnie ,ze jest ktos ,kto chce i potrafi pomoc.Pozdrowienia dla p.Marka.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Hipotetrapia
 • Dam pracę
  Pracownik centrum obsługi telefonicznej 40.46
 • Inne
  Korepetycje
 • Inne
  Kolizja wiadukt Luboń/A2
 • Dam pracę
  Strażnik - pracownik ochrony, Poznań-Wilda
 • Inne
  Zagubiony portfel - dokumenty
 • Dam pracę
  osoba do roli św. Mikołaja
 • Dam pracę
  Stacja paliw zatrudni