Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Progi zwalniające na ulicy Fabrycznej - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Kilka dni temu do naszej redakcji napisała pan Daniel, który zwrócił się za naszym pośrednictwem do Urzędu Miasta Luboń z prośbą o zamontowanie progów zwalniajacych na ulicy Fabrycznej.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o zamontowanie progów zwalniających ruch na całej długości ulicy Fabrycznej w Luboniu W związku z dużymi prędkościami samochodów osobowych jak i ciężarowych na całej długości ulicy za przykład mogę podać miejscowości Swarzędz Zalasewo Kleszczewo Kórnik Luboń nadal śpi nie jest to duży wydatek A zapewni bezpieczeństwo pieszych i pozostałym mieszkańców jestem mieszkańcem ulicy Fabrycznej i zależy mi na bezpiecznym poruszaniu się na swojej ulicy - napisał pan Daniel (pis.oryg.)

Prośbę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Wczoraj otrzymaliśmy poniższą odpowiedź. 

W odpowiedzi na pytanie w sprawie montażu progów zwalniających na ulicy Fabrycznej informuję, że wprowadzenie wnioskowanego rozwiązania wymaga sporządzenia projektu zmiany organizacji ruchu i zatwierdzenia ze strony Starosty Poznańskiego. W myśl wytycznych przesłanych przez Starostę w dniu 7 listopada 2016 roku nie dopuszcza się stosowanie progów na ulicach stanowiących drogi przelotowe przez miejscowości lub pełniące funkcję zbierającą ruch z osiedlowych dróg poprzecznych. Progów nie można stosować również na drogach, po których prowadzona jest regularna komunikacja autobusowa.
Z racji faktu, że ulica Fabryczna spełnia oba powyższe warunki, nie ma możliwości wprowadzenia progów zwalniających w tym miejscu.
Wytyczne Starosty są jednakowe dla całego powiatu poznańskiego, wobec powyższego wymieniane przykłady z pozostałych miast musiały zostać wprowadzone przed listopadem 2016 roku

UML

izi

Odpowiedzi

A może by tak autor sam sobie zamontował w domu np. w korytażu kilka płotków tak dla bezpieczeństwa aby zbyt szybko nie biegał po domu. Bzdura totaln. Jak żyć w tak debilnym świecie.

Popieram! Fabryczna to dla wielu synonim toru wyścigowego, a na ulicy jest przedszkole i tylko kwestia czasu kiedy dojdzie do wypadku.

Na Dworcowej 7 też jest Przedszkole i wcześniej komisariat Straży Miejskiej... ale średnia 80 km/h to norma...
Zamiast progów przydałby się patrol z suszarką...

Piszcie petycje do urzędu miasta. Niech wiedzą, że wielu mieszkańców widzi problem i chce jego rozwiązania.

...

Na ul. Buczka też potrzeba progów zwalniających, zwłaszcza na odcinku od ul. Poprzecznej do ul. Morelowej. Szaleńcy tak pędzą, że wznoszące się tumany kurzu nie pozwalają komfortowo spacerować z wózkiem.

Oprócz progów zwalniających, panu Danielowi Miasto powinno zafundować jeszcze worek znaków interpunkcyjnych.

Po ulicy się nie chodzi, tylko po chodniku.

Ja też popieram. Fabryczna jest torem wyścigowym dla wielu kierowców.

Piszcie petycje do urzędu miasta. Niech wiedzą, że wielu mieszkańców widzi problem i chce jego rozwiązania.

Bardziej niż progów potrzeba rozsądku. Uczmy już najmniejsze dzieci, że należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego a za kilkanaście lat będą tego efekty. Idiota nawet po progu zwalniającym pojedzie 100 km/h. Skuteczniej będzie podzielić Fabryczną na kilka odcinków ślepych z dojazdem z ulic bocznych :-) wtedy nikt szybko nie pojedzie a kierowcy autobusów miejskich ucieszą się z możliwości jazdy po labiryncie.

To co się niekiedy dzieje na tej ulicy przechodzi ludzkie pojęcie. Kierowcy za nic mają niebezpieczny zakręt i przejście dla pieszych zaraz za nim. Przechodzenie przez tę ulicę z wózkiem to istna loteria. Przedszkole to już w ogóle osobna kwestia. Całkowicie popieram pomysł - to nie jest droga tranzytowa / obwodnica.

Na 3 Maja tez chcemy progi jest 30-40 a zapierdalaja kolo 100

Chcemy, czyli kto?

mieszkancyt

My:)

Wy tam na 3 maja to nauczcie sie korzystać z podjazdow kolo domu, a nie wiecznie na ulicy auta opchane. Na chodniku nie ma 1,5 metra na przejscie.

Piszcie petycje do urzędu miasta. Niech wiedzą, że wielu mieszkańców widzi problem i chce jego rozwiązania.

Niektórym to się wydaje że Fabryczna to tor wyścigowy! Newralgicznym miejscem jest łuk ulicy Fabrycznej, niektóre samochody jadące z góry w kierunku ul. Dworcowej prują grubo ponad 100 km na godzinę. kiedyś nagrywałam tych piratów drogowych. Nawet napisałam do Urzędu Miasta aby na wysokości Przedszkola ustawili znaki tzw. "Agatka" ponieważ przejście przez pasy o godzinie 8 rano z małym dzieckiem graniczyło z cudem, ale nic w tej sprawie się nie wydarzyło. Mam nadzieję że może tym razem uda się coś zdziałać, ponieważ prędzej czy później dojdzie do tragedii.

A CO ROBI NASZA KOCHANA POLICJA ???????????????

Poczekamy kilka lat zrobią się dziury i nikt szybko nie będzie jeździł, a że to jedna z niewielu ulic z ładną nawierzchnią do tego stosunkowo mało ruchliwa i z górki to wrzucając na luz można się nieźle rozpędzić. Właściciele posesji też nie podnoszą bezpieczeństwa parkując na ulicy, oczywiście mają do tego prawo, choć czasem prawie cały chodnik zajęty ale jednak ograniczają widoczność szczególnie na samym początku stoją po obydwóch stronach jezdni. Na łuku też czasem jest samochód co ogranicza widoczność przy przejściu.
Progi to rozwiązania na drogi osiedlowe a nie na takie przelotowe, a policji z radarem to już dawno w luboniu nie widziałem, oni wolą nocą skontrolować samochody gdzie nie ma ruchu i jak nawet jedzie się szybciej nie ma takiego zagrożenia co w dzień.

Jestem mieszkańcem Fabrycznej i w pełni popieram pomysł.
Także mam nagrania jak debile jeżdżą po 100km/h. Rekordzista na motorze miał 146km/h - niedaleki mieszkaniec Fabrycznej, autem też jeździ jak debil - mieszkańcy na pewno go kojarzą. Nagrań mam bardzo dużo i chętnie udostępnię je Policji. Zbudowałem sobie fotoradar i widać pięknie kto jedzie, kiedy i ile.

Ludzie piszcie petycje do urzędu miasta. Niech wiedzą, że wielu mieszkańców widzi problem i chce jego rozwiązania w postaci progów.

Na chwilę obecną ulica jest nieprzejezdna i w gruntownej przebudowie ale za jakieś pół roku to będzie prawdziwy tor wyścigowy - jadący od Poznania w stronę Wir/Komornik ulicą Żabikowską/Sobieskiego będą grzali ile fabryka dała bo będzie ładna nawierzchnia i długa prosta - od Netto aż do samych Wir.
Podczas konsultacji rozmawialiśmy o progach lub sygnalizacji świetlnej sprzężonej z czujnikiem prędkości i okazało się, że nie ma takiej opcji: progi "nie" bo droga przelotowa i autobusy itd., a światła też "nie" bo krzyżówka przy Rynkowej zbudowana z funduszy unijnych i przez 5 lat nie można nic zrobić bo trzeba będzie kasę oddać. Paranoja - jak zwykle przepisy ważniejsze od zdrowia ludzkiego.
Ciekawe kiedy dojdzie do tragedii?!
Swoją drogą już ktoś wcześniej zauważył, że chyba lubońskiej Policji suszarki pokradli...

Suszarki można sobie pooglądać na Polnej, a w niektóre dni nawet podmuchać.
Światła nic nie dają jak widać, skoro mimo świateł na Fabrycznej co jakiś czas jest dzwon.

Jeśli chodzi o progi - generują duży hałas.

propinuję zacząć u źródła czyi samych mieszkańców ul. Fabrycznej. Pierwszym punktem jest to, że sami nie przestrzegają przepisów parkując auta, już nawet pomijając te 1,5 metra zagrożenie sobie sami pod swoim domem stwarzają zmuszając pozostałych do łamania przepisów. Dotyczy to w szczególności parkowania na łuku po obu stronach drogi!!! Gdzie jest tu bezpieczeństwo na którym tak Wam zależy. Może lepiej zamiast stać z lornetką i żalić się po portalach zacząć u źródła.

Może zastosować rozwiązanie jakie mają nasi sąsiedzi w Puszczykowie przez całe miasto jest ograniczenie do 40 i tam ludzie (nie wszyscy niestety ale jednak) stosują się do tego ograniczenia

Ulica Buczka jest długa i nikt nie przekroczy 20 bo są naturalne dziury zwalniające. Brawo Gmina brawo Miasto

Tak rozumując progi będą na każdej drodze może za wyjątkiem autostrad. To nie jest dobry pomysł. Wysyłać tam częściej policje, niech monitoruje i mandaty wlepia, to się uspokoją.

http://kredyt.sanok.pl

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  PRACA W LUBONIU
 • Dam pracę
  Praca dla nauczycieli w klasach 4-6
 • Inne
  zaginął piesek
 • Inne
  Znaleziono
 • Dam pracę
  Opieka z zamieszkaniem u osoby starszej min 1600 GBP netto-miesiąc
 • Dam pracę
  Praca dla pomocy aptecznej
 • Dam pracę
  Zbrojarz do pracy w prefabrykatach
 • Dam pracę
  Technik ds. utrzymania ruchu