Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Spacer po letnisku Puszczykowo

8 października lubońska fundacja „Pro Bike & Dance” zorganizowała spacer po letnisku Puszczykowo w towarzystwie regionalisty Pana Macieja Krzyżańskiego w którym uczestniczyli mieszkańcy Lubonia, Konarzewa i Komornik. Pierwotnie miał to być rajd rowerowy, jednak niesprzyjająca pogoda – opady deszczu i wiatr pokrzyżowały nam plany i zostaliśmy zmuszeni zrezygnować z rowerów na rzecz spaceru. Osoby biorące udział w tym spacerze były zaskoczone, iż w Puszczykowie mieściło się na przestrzeni lat tak wiele zabytkowych willi w różnych stylach architektonicznych, w których mieszkała elita miasta Poznania, pensjonatów i restauracji zdolnych pomieścić do 30.000 turystów przybywających przed 100 laty w weekendy do tego letniska koleją i statkami.
W drugiej części pobytu w Puszczykowie zwiedziliśmy muzeum Arkadego Fiedlera po którym oprowadzał ich jego najmłodszy wnuk. Przybliżył on życie i twórczość autora „Dywizjonu 303”, który jeśli wszystko dobrze pójdzie, w przyszłym roku będzie na ekranach kin. W Muzeum Arkadego Fiedlera znaleźliśmy również akcent rowerowy - koło roweru podarowane przez podróżnika Piotra Strzeżysza, który na rowerze przejechał kilkadziesiąt krajów.
Mieliśmy także okazję dokładnie obejrzeć replikę statku Santa Maria, którym w 1492 r. wyruszył odkryć Amerykę Krzysztof Kolumb oraz wyciszyć się w miniaturze świątyni Cheopsa. W świątyni Cheopsa doszła do ciekawego zjawiska – pod ścianą pod którą zasiadają zwykle młode dziewczyny, siedzieli sami panowie.
Organizatorzy dziękują Centrum EKOinfo z Puszczykowa za przekazanie upominków na rzecz uczestników wycieczki: przewodników po Puszczykowie, pocztówek z Puszczykowa, magnesów z widokiem dworca w Puszczykówku i buttonów z herbem Puszczykowa.
Impreza była dofinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Iwona Cerba
Fundacja „Pro Bike & Dance”

Pod zdjęciem
Uczestnicy wycieczki przed willą Gertrudy i Mariana Roweckich, obecnie Urzędem Miasta w Puszczykowie. Płaskorzeźba na ścianie budynku przedstawia jeździeckie popisy Pani Roweckiej, utalentowanej amazonki.

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Sprzedam
  Kia Carnival CRDi, ogromne auto, 2003, hak, relingi, sprawne!
 • Kupię
  Dominika
 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika