Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Bieg Pamięci Orląt Lwowskich

Pierwszy w historii Bieg Pamięci Orląt Lwowskich w Luboniu zorganizowany przez Jednostkę Strzelecką 4111 Luboń – Poznań im. Orląt Lwowskich Związku Strzeleckiego "Strzelec" za nami. Drużyny na dystansie 5 km w zróżnicowanym terenie zmierzyły się ze swoimi słabościami oraz licznymi przeszkodami na trasie. Wszystko to w oparciu o rozkazy dotyczące obrony Lwowa w 1918 roku. Nie było łatwo zdobyć medal w postaci pamiątkowego nieśmiertelnika – tym bardziej stanowi on szczególną wartość dla nas wszystkich. "Semper Fidelis" – Zawsze Wierni – te słowa wybite na małej blaszce na piersi każdego zawodnika – zostały również wyryte w naszych sercach!
Wyniki biegu oraz uzyskany czas:
- pierwsze miejsce - Rozpoznanie JS 4111 Luboń – Poznań
czas uzyskany 1h 49min.
- drugie miejsce - oddział specjalny "Pszczółki"
wynik 1h 56min.
- trzecie miejsce – drużyna z JS 4141 Kalisz
czas uzyskany – 2h 9min.
Podczas zawodów odbyła się również dodatkowa konkurencja w strzelaniu z karabinka, której zwycięzcą został strzelec Hubert Grabowski z Kalisza.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
Dla uczestników biegu przygotowane zostały przeszkody na trasie biegu, które stanowiły nie lada wyzwanie, między innymi marsz szykiem ubezpieczonym z zachowaniem gotowości bojowej strumieniem Junikowskim przez Luboń, udzielanie pierwszej pomocy oraz zakładanie stazy na czas, ponadto czołganie się w maskach przeciwgazowych z oponą przywiązaną do nogi, transportowanie skrzyń z amunicją oraz rozmieszczenie telefonu polowego na linii obrony. Była również przeprawa przez bagna, czołganie się w kanałach pełnych wody oraz tor przeszkód odzwierciedlający pole bitwy. Ostatnim akcentem biegu było zatknięcie na barykadzie, którą trzeba było zdobyć, biało-czerwonej flagi przekazanej przez małego chłopca na trasie biegu.
W ten sposób w dniu 7.10.2017 nasza młodzież upamiętniła bohaterską walkę swoich rówieśników o wolność Lwowa w 1918 roku.
Cześć i chwała bohaterom!
Dziękujemy za pomoc i wsparcie pani Burmistrz Miasta Luboń Małgorzacie Machalskiej, Urzędowi Miasta Luboń, Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Poznaniu, Lubońskiemu Bractwu Kurkowemu, Grupie Rekonstrukcji Cywilno-Militarnej "Semper Fidelis", lubońskiej policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu, Lubońskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, dyrekcji Nadleśnictwa Babki, dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu pani Anicie Plumińskiej-Mieloch, właścicielom sklepu Camuflage oraz Spec-shop w Poznaniu.
Wdzięczni jesteśmy także naszym wolontariuszom: ratownikom medycznym z Poznania, Pniew i Jarocina, strzelcom z jednostek strzeleckich z Lubonia, Poznania, Zielonej Góry i Konina, harcerce z I Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych z Hufca ZHP Poznań – Wilda, uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu i kilku zaangażowanym sympatykom naszych działań.
Dziękujemy również za bycie z nami dziennikarzom z Wieści Lubońskich i Studia Net 24.
Dziękujemy także mieszkańcom Lubonia za cierpliwość i wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie utrudnienia spowodowane organizacją biegu.
Semper fidelis – pamietajmy o tym, aby być wiernymi temu, w co wierzymy!!!

Dowódca Jednostki Strzeleckiej 4111 Luboń – Poznań
im. Orląt Lwowskich Związku Strzeleckiego "Strzelec"
mł. insp. Kołcz Łukasz

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Sprzątanie klubu fitnes w Galerii Dębiec (os. Dębina)
 • Dam pracę
  Sprzątanie pomieszczeń przy ul. Malwowej w Poznaniu
 • Dam pracę
  Praca dla magazyniera w sklepie internetowym Superłazienka.pl
 • Dam pracę
  Praca dla kobiet
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Praca doradca klienta w języku niemieckim - Poznań
 • Dam pracę
  Praca w Komornikach 3000 zł
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie deweloperskie