Pogrom Luboń zremisował z Przemysławem po dobrym spotkaniu

Pogrom Luboń w meczu z liderem tabeli pokazał, że charakter i wola walki mają niebywałe znaczenie. Piłkarze wyszli zmotywowani na murawę i od pierwszych minut gry wiedzieli co chcą osiągnąć. Spotkanie to oglądało się naprawdę z przyjemnością widząc zaangażowanie zawodników i walkę o każdy centymetr boiska. Tym razem Pogrom podzielił się z Przemyslawem Poznań punktami (2:2), ale kibice na pewno nie mogli mieć do zawodników żadnych pretensji. Należy się wielki szacunek za postawę na boisku, tym bardziej, że jak wszyscy wiemy piłkarze z Pogromu nie otrzymują za swoją grę żadnego wynagrodzenia, a nawet sami składają się na klub, aby opłacić chociażby sędziów. Pieniądze w piłce nożnej odgrywają dużą rolę, ale jeszcze większą odgrywa postawa i zgranie całego zespołu oraz sztabu szkoleniowego co kibice mogli zobaczyć na murawie.

Izabella Chodorowska

Tym razem czekało nas arcytrudne spotkanie, gdyż naszym rywalem był aktualny lider tabeli - Przemysław Poznań. Zespół z Poznania mógł sie pochwalić dotąd czterema wygranymi i kompletem punktów. Nasz zespół zamierzał jednak postawić trudne warunki i nastawiony na walkę od pierwszych minut ruszył do ataku. Pierwszy kwadrans meczu to zdecydowanie nasza przewaga, zakończona bramką Dawida Kubiaka, który po ładnym podaniu od Daniela Powierży, wykorzystał sytuacje sam na sam. Czas naszej przewagi skończył się w 20 minucie spotkania, po błędzie i stracie piłki pod własnym polem karnym. Rywale oddali celny strzał i wyrównali wynik meczu. Pogrom tworzył sobie kolejne sytuację, groźnie strzelał Matuszalski, duże zamieszanie robił równiez duet Kubiak-Konieczka. Niestety niewykorzystane okazje się zemściły i w 30 minucie meczu Przemysław Poznań objął prowadzenie, po ładnie wykonanym rzucie wolnym. Gapiostwo naszej drużyny przy tej bramce nie powinno się jednak zdarzyć. Drugą część meczu rozpoczeliśmy bardzo dobrze. Po dośrodkowaniu Powierży bliski szczęścia był Kubiak, który minimalnie sie pomylił. Przemysław Poznań również odpowiedział niebezpiecznym strzałem obok bramki. Cały czas trwała wymiana ciosów. W 75 minucie Maciej Matuszalski oddał strzał z około 40 metra boiska, po którym bramkarz rywali najpierw wypluł piłkę przed siebie, po czym sfaulował naszego skrzydłowego Anatoliego Shevczenkę. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Karnego pewnie wykorzystał Maciej Matuszalski. W koncówce spotkania mimo kilku strzałów z naszej strony wynik nie uległ zmianie. Po spotkaniu pozostał mały niedosyt, ponieważ z przebiegu gry bylismy zespołem minimalnie lepszym. Szkoda głupich błedów, które zaważyły na wyniku. Po sześciu kolejkach zajmujemy piąte miejsce w tabeli, tracąc do lidera trzy punkty. Warto jednak dodać, że dotąd mierzyliśmy się z właściwie samymi wymagającymi rywalami, którzy rownież mają aspiracje by awansować do A-klasy. Od następnej kolejki mamy nadzieje, że nasz zespół rozpocznie marsz w górę tabeli.

Skład:
T. Kubiak - Skwaryło, Wierzbiński, Garczyński, Lulka - Ł.Kałużny, Powierża, Konieczka(85'Motała), Shevczenko - Matuszalski(90'Jankowski), D.Kubiak(88'Machura)
Trener: Rajmund Sobkowiak

Bramki:
Dawid Kubiak
Maciej Matuszalski

Pogrom kolejne spotkanie rozegra na wyjeździe w niedzielę o godzinie 15.00. Rywalem będzie zespół Orłów Plewiska.