Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Projekt socjalny "Świadomy senior to bezpieczny senior"

W dniu 27.09.2017 roku w Dziennym Domu Senior Wigor w Luboniu pracownicy socjalni z MOPS Luboń mieli okazję zaprezentować swój autorski projekt pt. "Świadomy senior to bezpieczny senior", którego celem było zwiększenie poziomu wiedzy na temat bezpieczeństwa. Do realizacji wydarzenia zaproszono funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Luboniu – sierż. sztab. Krzysztofa Niewiadę oraz sierż. Karola Kuligowskiego, którzy w bardzo ciekawy sposób przedstawili zagrożenia, na które narażeni są seniorzy oraz metody samoobrony uwzględniające ich możliwości i ograniczenia. Warsztaty dotyczące form przemocy, na które w szczególności narażone są osoby starsze oraz sposobów ich rozpoznawania i reagowania poprowadził psycholog z MOPS Luboń – Agata Kiec-Grzesik.
Spotkanie z seniorami odbyło się w ramach projektu socjalnego, którego realizacja jest warunkiem uzyskania przez pracowników socjalnych specjalizacji II stopnia w zawodzie.
Niniejszym pragniemy podziękować wszystkim osobom, na których pomoc mogłyśmy liczyć w trakcie przygotowania spotkania. Słowa wdzięczności w szczególności kierujemy do Pani Jolanty Pieprzyckiej - Dyrektora MOPS, podkom. Dariusza Majewskiego – Komendanta KP Luboń oraz Pani Jagienki Okoń-Niewiejskiej – Kierownika dziennego Domu Senior Wigor.

Realizatorki projektu: Katarzyna Januć, Anna Dudek, Dorota Rostek.

Odpowiedzi

Problemem wielu starszych osób jest samotność która usypia czujność i sprawia, że cieszą się z każdego kontaktu ludzkiego zapominając o ostrożności.

http://winny.info.pl

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Sprzątanie klubu fitnes w Galerii Dębiec (os. Dębina)
 • Dam pracę
  Sprzątanie pomieszczeń przy ul. Malwowej w Poznaniu
 • Dam pracę
  Praca dla magazyniera w sklepie internetowym Superłazienka.pl
 • Dam pracę
  Praca dla kobiet
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Praca doradca klienta w języku niemieckim - Poznań
 • Dam pracę
  Praca w Komornikach 3000 zł
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie deweloperskie