Pogrom Luboń znów wygrywa

W pierwszym spotkaniu na własnym boisko przy ulicy Rzecznej podejmowaliśmy UKS Śrem. Rywal w poprzednich kolejkach pokonał Zawisze Dolsk 1:0 oraz KSGB Manieczki 2:3. Spodziewaliśmy się więc trudnego spotkania i nasze przewidywania się sprawdziły. Paczątek meczu należał do gości, którzy prowadzili grę w środku pola, my skupialiśmy się natomiast na grze z kontry. Pierwszą bardzo dobrą sytuacje miał zespół ze Śremu. Po ładnej akcji zakończonej strzałem przez rywali piekną interwencją popisał sie nasz bramkarz Tomasz Kubiak, który końcami palców sparował piłkę na rzut rożny. Przeciwnicy mieli jeszcze sytuacje sam na sam, w której po raz kolejny znakomicie spisał sie nasz bramkarz. Pogrom Luboń odgryzał sie licznymi kotratakami, swoje szanse mieli Krystian Konieczka oraz Dawid Kubiak. Wreszcie w 40 minucie spotkania Maciej Matuszalski odebrał piłkę w środku pola, po czym posłał genialne prostopadłe podanie do Damiana Kałużnego, który wychodząc sam na sam został sfaulowany w polu karnym. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Skutecznym wykonawcą okazał sie Maciej Matuszalski, który w całym meczu prezentował się świetnie: niezliczona ilość dokładnych podań, regulowanie tempa gry, prawdziwy lider środka pola.

Drugą połowę rozpoczeliśmy bardzo dobrze. Kolejne groźne dośrodkowanie Krystiana Konieczki, którego odbiorcom był nasz kapitan Dawid Kubiak, któremu zabrakło milimetrów do wykończenia akcji. Rywal nadal ładnie rozgrywał piłkę, ale to nasz zespół tworzył sobie groźniejsze sytuacje. Dwa strzały z dystansu Macieja Matuszalskiego, który ewidentnie miał ochotę na drugiego gola. W ostatnich 20 minutach trochę za bardzo cofnęliśmy się do defensywy. UKS Śrem miał jedną bardzo niebezpieczną sytucję, kiedy to po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym musieliśmy rozpaczliwie ratować sie wybiciem piłki. Trzeba przyznać, że dopisało nam w tej sytuacji trochę szczęścia. Do końca wynik nie uległ zmianie.

Warto wyróznić za ten mecz formacje defensywną w składzie; Lulka, Wierzbiński, Garczyński, Jankowski. Jasiek Wierzbiński po raz kolejny byl liderem zespołu - dobrze ustawiał kolegów w obronie. Najlepszy swój mecz w zespole zagrał Krzysztof Garczyński, a Mateusz Lulka nie popełnił przez całe spotkanie żadnego błędu. Dobrze wygłądał również Michał Jankowski, który dopiero drugi raz zagrał na pozycji prawego obrońcy.

Po takim spotkaniu można być tylko dumnym z całego zespołu, każdy po raz kolejny zostawił mnóstwo zdrowia na boisko. Efektem są kolejne trzy punkty.

Za tydzień kolejny ciężki wyjazdowy mecz z zespołem Zawisza Dolsk o godzinie 14.00 w sobotę.