Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Niebezpieczne przejście - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała pani Magdalena, która zwróciła uwagę na problemy z jakimi borykają się mieszkańcy w rejonie budowy wiaduktu przy przejeździe kolejowym na ulicy Armii Poznań.

Niniejszym e-mailem informuję o następujących nieprawidłowościach w rejonie budowanego wiaduktu drogowego przy przejeździe kolejowym Luboń-Lasek, tj.:
1. na odcinku między przejazdem kolejowym Luboń-Lasek, a ulicą Leśną w Luboniu, brak możliwości przejścia przez pieszego na drugą stronę ulicy. Sytuacja wobec braku oznakowania i wydzielenia przejścia dla pieszych jest skrajnie niebezpieczna.
2. niebezpieczne pozostaje przejście pod wiaduktem w ulicy Krętej w Luboniu. Piesi przemieszczający się od strony Łęczycy w kierunku przystanku autobusowego przy ulicy Leśnej w Luboniu oraz w kierunku wiaduktu w ulicy Krętej poprzez wyprofilowanie jezdni i chodnika w taki sposób, że nie ma pola widzenia, pozbawieni zostali możliwości oceny, czy spod wiaduktu w ulicy Krętej nie nadjeżdża samochód. Oznakowanie przejścia ulega zatarciu - napisała pani Magdalena.

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń.

Izabella Chodorowska

fot.: 

Odpowiedzi

Codziennie przejeżdżam w tym rejonie i rzeczywiście sytuacja jest trudna. Przejścia dla pieszych są wyznaczone i zdaje się, że kilka dni temu odnowiono oznakowanie. Budowa wiaduktu jest bardzo skomplikowaną inwestycją, a poruszanie się w tym rejonie wymaga skupienia nie tylko kierowców, ale też pieszych i rowerzystów. Porażką moim zdaniem jest przystanek autobusowy (tymczasowy?) dla linii 602, 603 i 651 zlokalizowany w miejscu dawnej pętli, przy przejeździe kolejowym. Jest niebezpiecznie.

A czy pani Magdalena tych uwag nie mogła przekazać do UML ? Urzędnicy nie gryzą są po to aby rozwiązywać problemy. Naprawdę "rozczulają" mnie ludzie którzy myślą że tylko za pośrednictwem prasy można coś uzyskać.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Sprzedam
  Sofy 2 i 3-osobowe
 • Dam pracę
  Dam prace
 • Sprzedam
  Ubranka dziecięce 56-116 dla dziewczynki - zestaw
 • Dam pracę
  Sprzątanie biur, Głuchowo k/Komornik
 • Dam pracę
  Spawacze Belgia
 • Dam pracę
  Cieśle budowlani Belgia
 • Dam pracę
  Murarze Belgia
 • Dam pracę
  Poszukiwana opiekunka do grup dzieci jeżdzących na basen