Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Tunel dla pieszych przy ulicy Armii Poznań - list do redakcji [odpowiedź z PKP i UML]

Do naszej redakcji napisała pani Agnieszka, która zwróciła uwagę na bałagan jaki panuje w przejściu pod torami między ulicą Armii Poznań a Dworcową.

Od początku oddania do użytku obiektu nigdy nie był sprzątany. Pełno porozrzucanych i rozbitych butelek, papiery, odchody.
Chodzenie tam grozi epidemią. Winda dla osób niepełnosprawnych nigdy nie została uruchomiona. Wstyd !!!!!! Jest to ulubione miejsce na wieczorne imprezy. Czy zostaną powiadomione odpowiednie służby? Czy mieszkańcy będą mogli korzystać? - pyta mieszkanka.

Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie przejścia kolejowego przy ulicy Armii Poznań/Fabryczna. Przejście jest zanieczyszczone fekaliami brudne ściany. Dlaczego miasto nie reaguje montując monitoring video? Druga sprawa to wiata na peronie pierwszym dworca kolejowego PKP Luboń. Właściwie jej brak, kto za to odpowiada i dlaczego ludzie mokną? Jest to absurd na całej linii kolejowej. Wszędzie są zamontowane wiaty przeciwdeszczowe a w Luboniu tej wiary brak - pisze z kolei pan Daniel.

Sprawę przekazaliśmy do PKP oraz Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką uzyskaliśmy w sierpniu z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Uprzejmie informuję, że przejście pod torami między ulicą Armii Poznań a Dworcową jest nadal terenem budowy i nie zostało jeszcze udostępnione pieszym. Do tego czasu za zabezpieczenie przejścia i porządek odpowiada wykonawca prac. Natychmiast przekazaliśmy wykonawcy polecenie uporządkowania i zabezpieczenia przejścia.

Na peronie nr 1 stacji Luboń na ukończeniu jest budowa wiaty peronowej. W najbliższym czasie na konstrukcji wiaty będzie montowane zadaszenie.

Zbigniew Wolny
Zespół Prasowy
Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach
Biuro Komunikacji i Promocji
Centrala
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W dniu 13.09.2017 roku otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miasta Luboń, którą zamieszczamy poniżej. 

W odpowiedzi na informację dotyczącą zanieczyszczenia przejścia dla pieszych pod torami kolejowymi pomiędzy ul. Armii Poznań, a ul. Dworcową, która wpłynęła do tutejszego urzędu w dniu 21 sierpnia br., uprzejmie informuję, że w dniu 7 września br. skierowano pismo do Straży Miejskiej Miasta Luboń z prośbą o częstsze patrolowanie okolicy tunelu oraz nakładanie grzywny na osoby zanieczyszczające przejście kolejowe.

UML

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

co to jest?unijne pieniadze wykorzystane a potem nich sie dzieje wola boska;)

same menela tam są nocami i srają i leją gdzie popadnie niepoczesne wogóle robili ten tunel i wiecznie zalany po deszczu

Może się czepiam, ale wygodniej byłoby oglądać zdjęcia, gdyby były odpowiednio odwrócone. :)

od pewnego czasu widzę jak niektórzy przechodnie znudzeni staniem przy szlabanach PKP przechodzą tunelem na drugą stronę torów, mimo oznaczenia o budowie i wstępie zabronionym; wewnątrz jest czysto, roboty zostały zakończone i można bezpiecznie przechodzić, niepotrzebnie tylko pali się oświetlenie całą dobę nad wejściem; może to oznaczenie o trwającej budowie to jest metoda na meneli i te śmieci??

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika
 • Dam pracę
  Praca na prefabrykacji, Belgia
 • Dam pracę
  Dekarze, praca w Belgii