Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Plac zabaw przy ulicy Żabikowskiej

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zwróciła uwagę na śmieci znajdujące się na placu zabaw mieszczący się przy ulicy Żabikowskiej.

Plac zabaw na ulicy Żabikowskiej śmieci pełno wkoło a w dodatku moje roczne dziecko zbiera kapselki po piwie a jest ich naprawdę sporo - napisała Mieszkanka.

Zwracamy sie w imieniu Czytelniczki z prosba o uporządkowanie w/w terenu. 

izi

fot.: 

Odpowiedzi

Brak slow dziecko nie może swobodnie się pozbawić jak nie szkło podnosi to kapselki i nie mówiąc o smieciach gdzie jest policja wieczorami gdy mlodziez Urządza sobie libacje alkoholowe wieczorami

Nic dziwnego, plac zabaw to w nocy miejsce nocnych imprez młodocianych mieszkańców osiedla. Siedzą na ławkach, piją piwo i puszczają myzykę, którą słychać na całym osiedlu. Takie sytuacje powtarzają się kilka razy w tygodniu. Straży miejskiej nie widać...

Ciekawe o jakim placu zabaw piszesz, bo na placu , o którym mowa nie ma imprez od kilku lat

Dobra.. Idąc tropem placow zabaw... Wskarzcie mi Państwo takie miejsce spotkan dla młodzieży.......

Przecież tak jest od 20 lat albo i lepiej bo gdzie te osoby mają siedzieć jak praktycznie nie ma żadnej knajpki. Pomijam już kwestę ceny piwa w sklepie do tej z knajpki, ale to i tak by komuś przeszkadzało bo ludzie potem nocami by wracali przez osiedle i hałasowali. Ciekawe ile razy ta osoba której ten bałagan tak bardzo przeszkadza zrobiła coś dla osiedla, chyba by zadzwonić na policję że ktoś siedzi, albo nawet pogadać ze sprzątaczką z danego regionu z prośbą o posprzątanie bo już nie mówię o tym by sama pani w czynie społecznym posprzątała. Takie czasy że się tylko wymaga od innych a od siebie nic, albo co zrobić przynajmniej jest co pisać.

Miejsca proszę Cie mieszkam tu tyle lat że sam biegam z piwem po osiedlu ale nigdy puszka czy butelka nie leżała na ziemi a człowiek przed policja się chowa. Teraz młodzież jest bezkarna sam widziałem jak w niedzielne popołudnie wśród dzieci siedzą pala nie tylko papierosy j pija piwo.

Ale co to ma do tego to plac zabaw dla dzieci młodzież może spotykać się gdzie indziej albo chociaż niech nie smieca

A do psow macie pretensje.. pisalam juz o tym jaki syf robia ludzie

Tam jest bardzo dużo potłuczonego szkła -nie jest bezpieczny ten plac zabaw.
Osobiście przebywając na jakimkolwiek placu zabaw staram się usuwać szklane butelki, które dla kogoś stanowiły problem by wrzucić je do kosza. Drodzy Rodzice -sami musicie zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

A dlaczego to ja mam sprzatac po nocnych eskapadach młodzieży to jest plac zabaw a nie melina .... Ile razy można ta sprawę zgłaszać i zero odzewu.. Jak dla mnie banda debili nawet huśtawki im Przeszkadzają a dziecko nie może się pohustac .... Panie Patryku zapraszam jak PAN ma chęć Posprzatac szkło i kapsle może to PAN zasmieca plac

Jak już przebywałem wieczorami w takich miejscach to zawsze było posprzątane, pety do puszki, a butelki to się do sklepu na wymianę brało a nie rozwalało, teraz człowiek już za stary na nocne eskapady. Zawsze ze znajomymi mieliśmy stałe miejsca spotkań i o nie dbaliśmy a to że obecna młodzież ma to gdzieś to tylko i wyłącznie wychowanie ich przez rodziców. To że się siedzi i hałasuje to taki urok osiedli nie tylko w Luboniu, nie wiem czego oczekujecie oazy spokoju w tej wielkiej sypialni Poznania.
Place mają furtki więc dlaczego na wieczór nie są zamykane? Wiem ze można przeskoczyć przez płot ale nie każdemu sie by chciało i było by czyściej, ciszej ale wiadomo że i tak ta młodzież gdzieś w końcu musi się spotkać.

PS. tak przyjrzałem się tym zdjęciom i widzę butelki po wodzie, chyba kubki po lodach i jakieś stare ulotki. Może trzeba posprzątać po sobie i swoich dzieciach bo raczej młodzież pijąca piwo nie zostawia takich rzeczy. Może tam poprostu brakuje śmietnika i nikomu się nie chce iść kawałek dalej by wyrzucić.

Hm

A kapsle po piwie i potluczone szkło to niby po czym

Na tym placu zabaw śmiecą dzieci i ich rodzice rzucając pety, choć na placu nie wolno palić.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Kupię
  Dominika
 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika
 • Dam pracę
  Praca na prefabrykacji, Belgia