Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

W Urzędzie Miasta Luboń zapłacisz kartą

Od czerwca b.r. w ramach programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej w Urzędzie Miasta Luboń uruchomiliśmy dwa kanały płatności bezgotówkowych.

Pierwszy to płatności bezgotówkowe z wykorzystaniem terminali POS (takich jakie funkcjonują w większości sklepów). W tym przypadku klienci Urzędu mają możliwość dokonania zapłaty przy użyciu karty płatniczej. Transakcje są zwolnione z opłat prowizyjnych.

Drugi (tzw. WebPOS Paybynet) to internetowy odpowiednik terminala płatniczego. Urzędnik na swoim komputerze loguje się do niego poprzez specjalną stronę internetową, a następnie, wypełniając odpowiednie dane, może przyjąć płatność od klienta, który ma dostęp do aplikacji IKO (z wykorzystaniem kodów BLIK) lub PeoPay. Do realizacji transakcji nie jest potrzebne żadne osobne urządzenie. Wystarczy login i hasło do aplikacji internetowej. Transakcje wykonywane przez WebPOS Paybynet przesyłane są bezpośrednio z rachunku bankowego płatnika na rachunek bankowy Urzędu z wykorzystaniem systemu rozliczeń międzybankowych Elixir.

Usługa WebPOS Paybynet gwarantuje bezpieczeństwo transakcji i nie wymaga poniesienia dodatkowych kosztów ani przez wpłacającego ani też ze strony Urzędu.

W chwili obecnej ten sposób płatności obsługuje osoby mające konto bankowe w obu bankach PKO.

Poprzez terminal kartowy i terminal internetowy możemy dokonać płatności przede wszystkim opłat skarbowych ale także podatku od środków transportowych, podatku od posiadania psa, opłaty za użytkowanie wieczyste, opłaty za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, opłaty za zajęcie pasa drogowego, opłaty za umieszczenie urządzenia w pasie drogowym, opłaty za udostępnienie danych osobowych, wadia i zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Niestety nie możemy w ten sposób dokonywać płatności rat podatku od nieruchomości i opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Te płatności dokonywane są na specjalne indywidualne konta podatników, których terminale nie obsługują.

Janusz Piasecki

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Sprzedam
  Kia Carnival CRDi, ogromne auto, 2003, hak, relingi, sprawne!
 • Kupię
  Dominika
 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika