Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Biblioteka Miejska w Luboniu zaprasza

Szanowni Czytelnicy Biblioteki Miejskiej w Luboniu! W lipcu i sierpniu Biblioteka Miejska zaprasza: poniedziałek, wtorek, środa 11.00 – 19.00, czwartek, piątek 9.00 – 15.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

Filia nr 3 (przy Ośrodku Zdrowia, ul. R. Maya 1) będzie pełnić wakacyjny dyżur w dniach 24-26.07. i 31.07-2.08.
Godziny otwarcia pozostają bez zmian.
poniedziałek 10.00-18.00
wtorek, środa 8.00-16.00

Filia nr 4 (w Ośrodku Kultury przy ul. Sobieskiego 97) od dnia 27 czerwca będzie nieczynna do odwołania.

Przyjmujemy zapisy na nowy rok szkolny 2017/2018. Proponujemy Państwu:
- lektoraty z języków: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego,
- zajęcia plastyczne dla dzieci,
- zajęcia z kaligrafii,
- informatyka dla dorosłych od podstaw,
- warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny: 813 09 72, 603 313 972 lub mailowy: galeriaatbiblub [dot] com.

 Zaproszenie dla dzieci i młodzieży!

COOL-tura Biblioteczny miesięcznik kulturalny Lubonia czeka na Was. To Wy będziecie go tworzyć.
Chcesz zostać redaktorem? Lubisz pisać? Przyjdź do nas. Dla zainteresowanych planujemy od września warsztaty z dziennikarzami i grafikami komputerowymi. Szczegóły na plakacie i w Galerii na Regale Biblioteki Miejskiej w Luboniu.

Kto pierwszy ten mądrzejszy - bezpłatny dostęp do e-kursów

Szanowni Czytelnicy, zachęcamy do udziału w kursach opartych o platformę e-learningową. Każdy moment jest dobry, by rozpocząć naukę. Czytelnicy Biblioteki Miejskiej w Luboniu mogą korzystać z 4 kursów językowych i 1 kursu specjalistycznego. Kody są ważne do 1 listopada 2017 r.
Zapraszamy!

SMS

Zachęcamy osoby chętne do otrzymywania wiadomości dotyczących wydarzeń w bibliotece do wypełnienia nowego formularza zgłoszeniowego - formularze są dostępne w Bibliotece Miejskiej w Luboniu.

Dzieci w Bibliotece Miejskiej
W cyklu spotkań „Cały Luboń Czyta Dzieciom” 2 czerwca przedszkolaki z „Wesołych Sportowców” wysłuchały bajek z tomu 365 bajek. Zosia Wrzaskowska z MRML czytała i prowadziła bardzo ciekawe rozmowy z dziećmi, m.in. o tym, co to jest uprzejmość, czy lubimy porządki, ale także o wakacyjnych planach.

17 czerwca w ramach Rodzinnych sobót w Bibliotece Miejskiej zaprosiliśmy dzieci na Japoński Teatrzyk Kamishibai. Tym razem była to bajka O wilku i siedmiu koźlątkach. Następnie po krótkiej rozmowie o Koziołku Matołku i poznańskich Koziołkach dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i tworzyły piękne kompozycje z własnych dłoni.

22 czerwca odwiedziła nas grupa dzieci z przedszkola Czarodziejski Zamek w Luboniu. Pani Hania opowiedziała im o książkach i o zasadach, które dotyczą każdego czytelnika. Wytłumaczyła, jak należy się zachowywać w bibliotece, co wolno robić, a czego nie. Dzieci za pomocą czarodziejskiej różdżki zostały pasowane na czytelnika, otrzymały gratulacje, a na koniec zostały im założone karty biblioteczne i mogły wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. Młodzi czytelnicy do pierwszej wypożyczonej książki dostali w prezencie zakładkę.

Zakończenie roku akademickiego sekcji literacko-bibliotecznej Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku
14 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie w tym roku akademickim sekcji literacko-bibliotecznej Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku. Spotkanie poprowadził ksiądz Jacek Zjawin. Opowiedział słuchaczom historię Honorata Koźmińskiego, polskiego teologa i prezbitera, założyciela wielu zgromadzeń zakonnych. Nieprzypadkowo wykład traktował właśnie o Honoracie Koźmińskim, gdyż w tym roku przypada 100. rocznica śmierci błogosławionego Kościoła rzymskokatolickiego. Uczestnicy spotkania wysłuchali w skupieniu prelekcji, otrzymali również dyplomy i kwiaty z okazji zakończenia roku akademickiego. Już w październiku ruszamy z nowymi siłami i z nowym materiałem. Do zobaczenia!


Tydzień Kultury
Wokół Wielkiej Sceny
Zgodnie z zapowiedzią, 6 czerwca Galeria na Regale ponownie zmieniła się w scenę operową. Tym razem gościem Państwa i redaktora Piotra Nędzyńskiego była znana śpiewaczka Barbara Kubiak, związana z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Na scenie Opery już w czasie studiów zadebiutowała partią Pierwszej Damy w Czarodziejskim Flecie Mozarta. Przez ponad godzinę mogliśmy wysłuchać najpiękniejszych i niezwykle trudnych arii z dzieł Giuseppe Verdiego czy Giacomo Pucciniego, a w przerwach między partiami niezwykłych opowieści związanych z karierą naszego Gościa. Barbarze Kubiak na fortepianie towarzyszyła pianistka Olena Skrok. Długie owacje widowni zostały nagrodzone bisem.

Sekcja literacko-biblioteczna ULTW
W środę 7 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu "Poeci i tekściarze" prowadzone przez Panią Wandę Suleję-Kot. Podczas finalnego wykładu wystąpił ze swoim programem kabaret Humoreska. Słuchacze sekcji literacko-bibliotecznej ULTW włączyli się do wspólnej zabawy, a śpiewom nie było końca. Pani Wanda Suleja-Kot podziękowała zgromadzonym za cały rok współpracy i pyszny placek upieczony na tę okazję przez opiekuna sekcji, Panią Marzenę Janusz.

Podróże z pasją
Również w środę odbyło się ostatnie, przedwakacyjne spotkanie z Państwem Urban w ramach cyklu Podróże z pasją. Wieczór poświęcony był historii współczesnego Izraela. Była to druga część spotkania mówiąca o tym ciekawym państwie na Bliskim Wschodzie. Miasto trzech religii - Jerozolima, słynne morze Martwe, Betlejem, Nazaret i Kana Galilejska to jedne z najważniejszych atrakcji, które można zobaczyć odwiedzając Izrael, które udało się zobaczyć naszym zaprzyjaźnionym podróżnikom, dzięki którym i my mogliśmy przenieść się w ten niezwykły świat. Zdjęcia, anegdoty, opowieści o korzeniach chrześcijaństwa, także przyprawa przywieziona, którą mogliśmy skosztować, to wszystko dało nam namiastkę tego, co być może kiedyś uda nam się zobaczyć na własne oczy. Tego Państwu i sobie życzymy.

Rodzinne Soboty w Bibliotece
10 czerwca na korcie tenisowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Luboniu zostało zorganizowane plenerowe wydarzenie w ramach cyklu Rodzinne Soboty w Bibliotece. Tym razem dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. W ramach Biblioteki w Plenerze można było wziąć udział w warsztatach plastycznych, które związane były z nadchodzącymi wakacjami. Młodzi artyści musieli namalować pojazdy, jakimi wybiorą się na wakacyjny wypoczynek. Zadanie choć z pozoru bardzo proste, wymagało ogromnej kreatywności, ponieważ pojazdy te nie mogły poruszać się ani po drodze, ani po torach, ani po wodzie. Ogromna pomysłowość dzieci znalazła swoje odbicie w barwnych pracach plastycznych wykonanych na nawierzchni kortu.
Następnie na płycie boiska pojawili się Indianie! W rytm plemiennej muzyki zza oceanu rozpoczęła się barwna i bardzo gwarna Indiańska przygoda. Widzowie wraz z bohaterami spektaklu poszukiwali źródeł indiańskiej muzyki. Okazało się, że rdzenni mieszkańcy Ameryki czerpią inspiracje muzyczne wprost z natury. Przedstawienie bardzo rozgrzało zebraną widownię i wprawiło w pozytywny, wręcz indiański nastrój.
Współorganizatorem wydarzenia była Spółdzielnia Mieszkaniowa w Luboniu.

„Wspólna Droga” w Bibliotece Miejskiej
W tym roku Biblioteka Miejska w Luboniu zainaugurowała współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Wspólna Droga w Luboniu w zakresie realizacji praktyk zawodowych. Dwumiesięczny staż był formą przygotowania zawodowego prowadzony we wszystkich działach Biblioteki Miejskiej w Luboniu. Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, w każdy czwartek, zapoznawali się z organizacją i funkcjonowaniem biblioteki miejskiej, obserwowali pracę bibliotekarzy i asystowali w trakcie ich pracy. Praktykanci przy wsparciu terapeuty wykonywali drobne prace biurowe oraz prace porządkowe na terenie placówki. Uczestnicy po dobrze wykonanej pracy bardzo chętnie korzystali z przerwy na kawę i ciastko, podczas której wymieniali się doświadczeniami i planowali kolejne działania. Dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w wykonywaną pracę.

AS

Odpowiedzi

Przedstawienie "Indiańska przygoda" najlepsza! :) Bardzo nam się podobało, dzieci oglądały i słuchały z zaciekawieniem i angażowały się wspólnie z aktorami. Bardzo dziękujemy za Indiańską przygodę i czekamy na więcej takich przedstawień :)

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Sprzedam
  Kia Carnival CRDi, ogromne auto, 2003, hak, relingi, sprawne!
 • Kupię
  Dominika
 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika