Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wiadomości z SP2

Od tego roku w naszej szkole wdrożona została innowacja pedagogiczna "Reading is the key to learning" autorstwa pani Emilii Wallheim. Celem innowacji jest przede wszystkim rozbudzanie zainteresowania czytelnictwem w językach obcych. Uczniowie klas trzecich z wielkim zapałem i radością czytali krótkie lektury w języku angielskim. Następnie wypełniali kartę lektury, w której między innymi zapisywali informacje o autorze, miejscu akcji, głównych bohaterach i przebiegu wydarzeń. Niektórym udało się zanotować wszystko w języku angielskim. Trzecioklasiści doskonale poradzili sobie ze zrozumieniem treści lektur dla klas 1-3.

Festiwal Szkoły z Klasą 2.0
3 czerwca uczestniczyliśmy w Festiwalu Szkoły z klasą 2.0 w Warszawie. Było to dla nas niezwykłe wyróżnienie, z ponad 200 szkół biorących udział w programie tylko 17 otrzymało zaproszenie na Festiwal, w tym Cieszkowianka. Podczas uroczystości mieliśmy możliwość prezentacji naszych tegorocznych działań. Agata Frąckowiak, Miłosz Czupryniak z klasy 4a oraz Zosia Gus z klasy 4e opowiadali o projektowaniu kącika relaksacyjnego i czytelniczego, o projekcie czytelniczym, ogródku z ziołami, akcjach wolontariackich czy blogach, które prowadzą uczniowie i nauczyciele. Nasza szkoła została doceniona za współpracę, różnorodne działania i zaangażowanie w realizację celów projektu.

Sukces naszej uczennicy
W niedziele 4 czerwca odbył się XII bieg luboński z okazji Dnia Dziecka. W kategorii klas 1-3 zwycięzcą została nasza uczennica Weronika Anioł z klasy 3g.

VI Gala Utalentowanych Młodych Wielkopolan
1 czerwca 2017 r. grupa Strefy Aikido została wybrana i wyróżniona przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Zostali oni wyróżnieni udziałem w VI Gali Utalentowanych Młodych Wielkopolan. Dzieci otrzymały medal i pamiątkowe dyplomy. Cieszkowiankę reprezentował godnie Jan Gawełko z kl.4 c.

Uczniowie klas szóstych uczcili pamięć poległych
2 czerwca klasy szóste wraz z wychowawcami uczestniczyły we mszy świętej w obozie żabikowskim. Podczas tej uroczystości uczcili pamięć zamordowanego tam gen. Henryka Kowalówki i jego współpracowników, a także wszystkich, którzy zginęli w tym miejscu. Warto dodać, że piękną mszę z udziałem delegacji i sztandarów najważniejszych lokalnych organizacji i stowarzyszeń zakończył występ naszego szkolnego chóru pod opieką p. Radosława Jastaka.
Violetta Langner

Młody rowerzysta
Reprezentacja klas czwartych w składzie Dominik Lewicki, Agata Frąckowiak i Amelia Bartkowiak wzięła udział w konkursie organizowanym przez Gimnazjum nr 2 " Najlepszy młody rowerzysta miasta Luboń". Każdy zawodnik miał do wykonania trzy zadania. Pierwsze - jazda po miasteczku ruchu drogowego wg znaków ustawionych przez policjantów, którzy czuwali też nad przebiegiem tej konkurencji. Drugie - jazda po torze przeszkód, m. in. slalom, tara, równoważnia - nad tym zadaniem czuwała Straż Miejska. I ostatnie - test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i zasadach udzielania pierwszej pomocy. Miło mi poinformować, że w klasyfikacji indywidualnej II miejsce zajęła Agata Frąckowiak.
Izabela Cieślak

Mamy Mistrzów Matematyki
30 maja 2017r. odbył się po raz pierwszy Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V "Mistrz Matematyki". Nasi uczniowie gościli swoich kolegów i koleżanki ze wszystkich lubońskich szkół podstawowych. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów, a wyniki zmagań młodych matematyków przestawiają się następująco:
I miejsce - Kornelia Grzesiak – uczennica naszej szkoły - kl.5B
II miejsce – Jakub Górski – uczeń naszej szkoły - kl. 5C
III – Filip Dondajewski – uczeń Szkoły Podstawowej nr 4

Świetlica szkolna z certyfikatem!
Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza szkolna świetlica zdobyła tytuł „Świetlicy Szkolnej Przyjaznej Uczniowi”! Jeszcze w czasie wakacji szkoła zgłosiła świetlicę do udziału w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu, organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Wszystkie zadania niezbędne do zdobycia tytuły wykonaliśmy na 100%!. Ponadto dwie wychowawczynie wzięły udział w kursie, który wzbogacił warsztat pracy wszystkich nauczycieli świetlicy o nowe umiejętności i wiadomości. Cieszymy się i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia tego wyróżnienia.
Wychowawcy świetlicy

Laureatki Konkursów Wojewódzkich
26 maja dwie uczennice naszej szkoły, Zofia Ciesielczak z kl. 6a i Kornelia Grzesiak z kl. 5b wraz z rodzicami i opiekunem p. Agnieszką Górną wzięły udział w uroczystości rozdania zaświadczeń i nagród dla laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla szkół podstawowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Spotkanie odbyło się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu. W imieniu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty zaświadczenia wręczył dr Zbigniew Talaga, Wicekurator Oświaty. Pan Kurator wyraził słowa uznania dla laureatów, doceniając ich zaangażowanie i trud w uzyskiwaniu wiedzy oraz pogratulował tak dużego sukcesu.
Dziewczynki znalazły się w gronie 10 osób, które w tym roku zdobyły tytuł podwójnych laureatek: Zosia z przyrody i j. polskiego, Kornelia (uczennica kl.5) z przyrody i j. angielskiego (czy tego dnia, 26 maja, mogły ofiarować piękniejszy prezent swoim mamom?).
Agnieszka Górna

Koncert uczniów i absolwentów Cieszkowianki
W środę 17.05.2017 w hali widowiskowo- sportowej LOSiR-u odbył się koncert dziecięcej Orkiestry Smyczkowej PSM (Państwowej Szkoły Muzycznej) I st. pod dyrekcją Laury Stieler.
Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja SP2, przedstawiciele władz miasta, rodzice naszych uczniów i absolwentów podczas koncertu mogli posłuchać pięknej muzyki wykonanej przez dzieci i młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. z ZSM w Poznaniu. Wśród muzyków orkiestry znajdują się również nasi uczniowie i absolwenci.
Koncert prowadziła p. Alina Malinowska. Pani dyrektor Lidia Kałwińska podziękowała p. Laurze Stieler, swojej byłej uczennicy oraz młodzieży grającej za przygotowanie pięknego występu.

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię operatora koparki
 • Dam pracę
  Pracownicy budowlani
 • Inne
  Pilnie potrzebna lodówka oraz meble kuchenne.
 • Dam pracę
  Dam pracę
 • Dam pracę
  Magazyny - kompletacja 20-30 zł/h + Zus!
 • Dam pracę
  Sprzątanie w szpitalu w Puszczykowie
 • Inne
  Poszukujemy łóżka dziecięcego jednoosobowego.
 • Dam pracę
  Sprzątanie w szpitalu dziecięcym w Poznaniu