Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kierowcy przestawiają barierki - list do redakcji [odpowiedź z SMML]

Do naszej redakcji kilka dni temu napisała Czytelniczka, która zwróciła uwagę na kierowców, którzy ignorują postawione znaki na ulicy Jana Pawła II. Jak zauważyła Czytelniczka niektórzy nawet przestawiają zabezpieczenia w postaci barierek, aby móc swobodnie przejechać dalej.

Pomimo zakazu na nowo budowanej nieprzejezdnej drodze przy al.Jana Pawła II w Luboniu ludzie wjeżdżają oraz przestawiają znaki zakazujące wjazdu oraz barierki zaporowe, aby przejechać na ul.Wschodnią bądź Pułaskiego - pisze mieszkanka.

Sprawę przekazaliśmy do Straży Miejskiej. Poniżej publikujemy odpowiedź. 

W odpowiedzi na e-mail z dnia 6 czerwca 2017 roku uprzejmie informujemy, że Straż Miejska Miasta Luboń na przestrzeni maja 2017 roku podjęła 217 interwencji związanych z nieprawidłowym postojem lub zatrzymaniem, z czego zdecydowana większość w obrębie ulic Wschodniej i Jana Pawła II. Prace związane z modernizacją ulicy Jana Pawła II w sposób znaczący ograniczyły ilość miejsc parkingowych w tym rejonie .Mając na uwadze powyższe -systematycznie kontrolujemy ten rejon, przypominając właścicielom pojazdów mechanicznych o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Jednocześnie z naszej inicjatywy teren łączący ulicę Wschodnią z Broniewskiego jest przygotowywany na miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów z tego rejonu. Oczywiście reagujemy także każdorazowo na zgłoszenia płynące ze strony mieszkańców jak i wykonawcy tam prowadzonych prac. Prosimy zatem o zgłaszanie zauważonych wykroczeń pod numerem telefonu 61-8131-986 lub drogą elektroniczną na adres straz.miejskalubon.p1

SMML

izi

Odpowiedzi

Niesyte nie on pierwszy i ostatni. Ciekawe co na to Straż Miejska?!

Zapewne byli bardziej zajęci bo nigdy ich nie ma tam gdzie potrzeba

To prawda, zwłaszcza mieszkańcy Jana Pawła obok przychodni (nie wiem jaki nr) - Ci ogrodzeni dookoła murem tzn. płotem.... mają trzy bramy wyjazdowe ( w tym jedną od pułaskiego)- ale to za mało. Ostatnio widziałem jak wielce zbulwersowana paniusia osuwała barierki - bo przecież ona nie ma jak wyjechać. Słoma z butów.

"Ci ogrodzeni dookoła murem tzn. płotem.... " - to dobre :-). Jedyna wspólnota, która odgrodziła się od "reszty świata." Ale co najśmieszniejsze - nie przeszkadza im to korzystać choćby z placów zabaw należących do innych wspólnot mieszkaniowych... Jestem ciekaw, czy gdy powstanie już ulica Jana Pawła to zaczną "wychodzić z ukrycia za murami" i będą korzystać z miejsc parkingowych (których i tak mają pod dostatkiem za swoim murem)
W ogóle mam wrażenie, że duża część mieszkańców NCL zachowuje się jakby im się wszystko należało i wszystko im było wolno.

Jest dokładnie tak jak mówisz, kręcą się po wszystkich innych wspólnotach a i swoje samochody też stawiają poza murem.

Zastanawia mnie co spowodowało to odgrodzenie się od reszty NCL? Że inni od czasu do czasu postawią samochód na miejscach parkingowych lub po prostu przejdą małym skrótem po ich parkingu zamiast obchodzić cały budynek? Idąc tym tokiem rozumowania - każda wspólnota wybudowała Z WŁASNYCH PIENIĘDZY nie tylko wspomniane już place zabaw ale także choćby ciągi komunikacyjne wzdłuż bloków wykonane z kostki brukowej? I co - teraz mamy innym zabronić wchodzić na NASZE chodniki? Kogoś, kto wymyślił to odgrodzenie się (i ostatnio zamontowany dodatkowo monitoring), chyba tu troszkę poniosło...

To są Carringtony - więc nie wolno chodzić po ich posiadłości :)

A mnie zastawiają wysokie krawężniki przy bramie wjazdowej przy wspominanym ogrodzonym bloku NCL

Kowalski zastanów się, przecież tam dojdzie jeszcze kostka brukowa lub asfalt wiec nie będzie tak wysoko

OMG

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  SKŁADANIE ROLET - Praca w Poznaniu pon.-pt.
 • Dam pracę
  Grupa tynkarzy Belgia
 • Dam pracę
  Operator suwnicy Belgia - umowa o pracę
 • Dam pracę
  Kierownik robót / Brygadzista Belgia
 • Dam pracę
  Operator prasy krawędziowej i nożyc gilotynowych CNC Belgia
 • Dam pracę
  Brygady murarzy Belgia
 • Inne
  IRENEUSZ TEL.698312187
 • Dam pracę
  Poszukujemy Niani