Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Linia 690 - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała Mieszkaniec, który zadaje pytanie związane z kursowaniem autobusu linii 690.

Linia autobusowa 690 jest jedyną linią autobusową łączącą Żabikowo z częścią Lubonia po drugiej stronie torów (SP3, Gimnazjum nr 1, stadion, plaża miejska). Niestety rozkład jazdy autobusów nie jest skomunikowany z dzwonkami w szkołach. Dzieci, żeby dojechać do szkoły na godz. 8:00 muszą wyjechać z Żabikowa o godz. 7:00 (czas przejazdu wynosi ok. 10 minut). Po zakończeniu lekcji też nie mogą liczyć na to, że w ciągu 30 minut będą miały autobus powrotny. Zastanawiam się dla kogo jest linia 690. Czy możliwa jest zmiana rozkładu jazdy linii autobusowej 690 i zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów, tak żeby dzieci i młodzież z Żabikowa mogła dojeżdżać do szkoły? - pyta Czytelnik. 

List przekazujemy do Urzędu Miasta Luboń. 

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

pytałam już w ZTM o możliwość zmiany - odpowiedź poniżej:
"informujemy, że od strony ul. Krętej autobus nr 690 daje jedyną możliwość dowozu do szkoły podstawowej nr 3. Tak jak wcześniej pisaliśmy, linie nr 690 obsługuje tylko jeden autobus którego trasa jest ułożona w taki sposób aby jednym kursem dowozić zarówno mieszkańców okolic ul. Krętej oraz z Żabikowa. Od dnia 1 lutego rozkład jazdy został dopasowany dla osób starszych udających się do domu seniora, co jeszcze bardziej ogranicza możliwości zmiany godzin."

Napisałam również do UM Luboń w kontekście zmiany obwodów szkół w związku z wprowadzaną reformą - mieli rozpatrzyć w marcu ale do dziś nie otrzymałam odpowiedzi.

Może za pośrednictwem Waszego portalu wreszcie sprawa drgnie

pozdrawiam

No właśnie to jedyna linia łącząca te dwie części Lubonia i ja mieszkając w okolicach Kościuszki a pracując w parku przemysłowym to tylko na popołudniowa zmianę mogę dojechać do pracy wysiadajac na przystanku r.maya. Niestety spowrotem idę pieszo aż na przystanek 611 żeby podjechać chociaż kawaleczek, tym samym czas dojazdów do pracy mam prawie taki sam jak wcześniej pracując w Poznaniu na ratajach

690

Z kolei na ulicy Kwiatowej (przystanki Polna i Kwiatowa) autobus 690 niemalże całkowicie pokrywa się z autobusem linii 614 (dosłownie 2-10 minut różnicy) co w tej okolicy, gdzie jeździ tylko linia 614 jest całkowicie bez sensu, skoro jadą "niby" dwa autobusy, to powinny jechac co mniej więcej pół godziny. Jeszcze nigdy nie widziałam w tym autobusie osób starszych, wysiadających przy ośrodku kultury, a jeżdżę nim często.

A poza tym z Żabikowa jest też linia 610 , wysiadam wtedy na Streicha potem 5 min spacerkiem i jestem w szkole chociaż mam takie koleżanki które chciałyby podjechać autobusem pod samą tablicę i najlepiej na gapę pozdrawiam

ale

dla młodszych dzieci (a o takich należy pomyśleć w kontekście zmiany obwodów) duże znaczenie ma czy wysiądą przy szkole czy muszą jeszcze dojść ten ostatni odcinek (od Streicha). Nie wierzę, że przy paskudnej pogodzie nie ma to znaczenia również dla Ciebie - a rok szkolny to w znacznej części ryzyko takiej właśnie pogody :)

Jeśli autobus ma przystanek koło szkoły,rzeczywiście mądrze byłoby pomyśleć o tym żeby dopasować przejazdy do godzin lekcyjnych w szkole. Oraz dać również możliwość dojechać tym dzieciom które mają do sp nr 3 najdalej , a są objęte rejonizacją ..np dzieciom z ul Puszkina. :) Pozdrawiam

690

Ja uważam, że ten autobus przez 90% dnia jedzie pusty! Niech jakiś urzędnik pojeździ przez pół dnia i sprawdzi ile osób nim jezdzi. Moim zdaniem nie jeżdżą nim starsi ludzie do ośrodka kultury (ja ich nie widuje wcale), nie jeżdżą nim tez dzieci do szkół, ponieważ autobus ten, kursuje za rzadko i nie jest dopasowany do godzin lekcyjnych, a może gdyby zmienić mu rozkład jazdy (dopasować go do szkoły nr.3) to wtedy tez, nie jechałby on na odcinku Kreta-Kościół (Sobieskiego) razem z autobusem 614 i na coś by się wreszcie w mieście przydał ;) Nie rozumiem tez, dlaczego ostatni kurs (po godz.18) nie jedzie do auchan? Przecież to jest wczesna pora, normalni , pracujący ludzie wtedy maja czas na zakupy, a ten autobus kończy wtedy na pętli Żabikowo, niech on jedzie do auchan i stamtąd dopiero wraca na pętlę kończąc trasę.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika
 • Dam pracę
  Praca na prefabrykacji, Belgia
 • Dam pracę
  Dekarze, praca w Belgii