Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wiadomości z SP2

Klasy szóste gościły na lekcji trenera personalnego, czyli osobę zajmującą się układaniem indywidualnego zestawu ćwiczeń i uczeniem ich prawidłowego wykonywania. Rolą takiego trenera jest też motywacja i obserwowanie wyników. Spotkanie obfitowało w ciekawe doświadczenia i informacje. Dodatkowo wszyscy dobrze się bawili biorąc udział w zaimprowizowanych ćwiczeniach. Wszystko po to, aby uświadomić sobie naturalną potrzebę ruchu i jej znaczenie dla naszego zdrowia. Dobra wiadomość jest taka, że lubimy gry zespołowe, zabawy i większość uczniów chętnie w nich uczestniczy.
Jeszcze raz dziękujemy rodzicom z klasy 6c, paniom J.Popiół i D. Wolińskiej za włączenie się do naszej corocznej akcji i zainicjowanie działań, zorganizowanie spotkań i nagród.
Kurzawska, U.Dudziak-Kaniecka, M.Budziszewska, U.Roszak

Świetliki z wizytą w remizie
Dzięki uprzejmości Pana Rafała Dobaka, taty Mateusza z klasy 2 c, udało się zorganizować spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu. Wizyta w remizie wzbudziła wśród dzieci wielką radość, bowiem każdy miał szansę przemierzenia kurtki oraz hełmu strażackiego. Obejrzeliśmy sprzęt, który w swojej pracy wykorzystują strażacy oraz ochoczo skorzystaliśmy z możliwości wejścia do wozu strażackiego, co wzbudziło ogromny entuzjazm. Przypomnieliśmy sobie również numery alarmowe oraz omówiliśmy działania, które należy podjąć, gdy jesteśmy świadkami pożaru. Strażacy pożegnali nas sygnałem dźwiękowym i świetlnym, co również mocno podobało się dzieciom. Strażakom dziękujemy za pouczające i bardzo ciekawe spotkanie.
Wychowawcy świetlicy SP2

Wiosna w lesie
We wtorek, 25 kwietnia 2017 r. świetliki gościły Panią Weronikę Pawlak – leśnika z Nadleśnictwa Konstantynowo. Pani Weronika opowiedziała nam o tym, jak zmienia się las na wiosnę i jakie prace wykonują w nim wtedy leśnicy. Prelekcja została wzbogacona o zdjęcia przedstawiające rośliny i zwierzęta leśne. Pani Weronika przypomniała również dzieciom, jak należy zachować się, gdy znajdziemy porzucone zwierzę oraz jak rozpoznać, które z nich należy zostawić, a które oddać w ręce odpowiednich służb. Uczniowie wysłuchali także krótkiego wykładu na temat prac, które leśnicy wykonują na wiosnę oraz dowiedzieli się, dlaczego młode drzewka należy sadzić już w marcu. Dziękujemy Pani leśnik za cierpliwość w odpowiadaniu na przeróżne pytania dzieci oraz ciekawą prelekcję.
Wychowawcy świetlicy SP2

Wielki finał Tymbarku
Od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie rozegrane zostały mecze Wielkiego Finału XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach U-10 i U-12. Podczas finału ogólnopolskiego zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym, które odbyło się 29 kwietnia, najzdolniejsi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw przez dwa dni dzielnie walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału.
Naszej drużynie zabrakło odrobiny szczęścia, gdyż po pierwszym dniu zmagań o awansie do grupy walczącej o miejsca 1 - 8 decydował bilans bramkowy, w którym UKS 2 okazał się gorszy o 1 bramkę od drużyny z Dolnego Śląska.
Po dwóch dniach emocjonujących zmagań na boiskach Agrykoli dziewczynki z UKS 2 Luboń zanotowały trzy porażki, jeden remis i dwie wygrane, co ostatecznie dało 14 miejsce w kategorii U 10. Wynik ten należy uznać za sukces, zważywszy na to w jak doborowym towarzystwie dziewczyny rywalizowały.
Zawodniczkom i trenerom GRATULUJEMY.

Wielki sukces Nikoli
30 kwietnia odbyły się XV MISTRZOSTWA JEŹDZIECKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „Mieczewo” w SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY w konkursie dokładności do wysokości 60 cm. Nikola Antkowiak z klasy 2c przejechała dwa przejazdy na czysto zdobywając I MIEJSCE. Hobby Nikoli okazało się pasją oraz zawodową rywalizacją sportową.
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Wiosenne wydarzenia językowe
Na Euroweeku przygód bez liku
Uczniowie klas 4-6 po raz kolejny udali się do miejscowości Długopole Zdrój na obóz językowy. Poznali wolontariuszy z wielu krajów, między innymi z Łotwy, Kenii, Ugandy, Indii, Polinezji i Meksyku. Uczniowie brali udział w zabawach integracyjnych, konkursach i zadaniach językowych. Ponadto mieli okazję obejrzeć i posłuchać prezentacji o krajach, z których pochodzą wolontariusze. Wszyscy bardzo zaangażowali się w swoje zadania i wykonali je na w stu procentach. Do zobaczenia za rok na Euroweeku!

Olimpusek chociaż trudny, nigdy nie jest nudny!
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Olimpusek”. Wszyscy w skupieniu rozwiązywali zadania i zaznaczali odpowiedzi. Wyniki już niedługo, pod koniec maja! Trzymamy za wszystkich kciuki!

Nina jako Whitney piosenką zabłysnęła i 3 miejsce zajęła!
Mamy zaszczyt ogłosić, iż NINA WOLIŃSKA z klasy 6c zajęła TRZECIE miejsce na II Lubońskim Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”. Nasza reprezentantka wykonała utwór Whitney Houston „I wanna dance with somebody”. Gratulujemy! Congratulations!

VI Dni Pracy Organicznej to już historia
24 kwietnia w gościnnych murach naszej szkoły miała miejsce uroczystość niecodzienna i wielkiego formatu. Mając na uwadze wielkie dokonania Augusta hr. Cieszkowskiego w krzewieniu zasad filozofii pracy organicznej, Cieszkowianka przygotowała koncert będący zakończeniem obchodów Dni Pracy Organicznej, które w tym roku odbyły się w naszym mieście już po raz szósty.
Uroczystość rozpoczęły przemówienia Burmistrz Miasta Lubonia p. Małgorzaty Machalskiej i Prezydenta Unii Wielkopolan, pana Pawła Klepki. Istotę pracy organicznej jako prądu filozoficznego przybliżył wszystkim dr Marcin Jauksz z UAM. Po części oficjalnej i wręczeniu nagród uczniom szkół podstawowych biorących udział w konkursie “Praca organiczna drogą do sukcesu”, nastąpiła prawdziwa gratka dla melomanów. Artyści występujący przed zebranymi reprezentowali zgoła różne style. I tak wysłuchaliśmy koncertu naszych absolwentek Martyny i Kamili Malinowskich, Katarzyny Kubackiej i Laury Stieler. Przed publicznością wystąpiła też Poznańska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją p. Łukasza Łodygowskiego. Serca publiczności podbili Monika Buczkowska i Chaoran Zuo wykonaniem znanej arii “Usta milczą, dusza śpiewa”. Koncert zakończyli uczniowie Chóru Cieszkowianki zapraszając publiczność do wspólnego wykonania hymny szkolnego.
26 kwietnia chórek szkolny, poczet sztandarowy oraz soliści: Nina Wolińska i Brajan Szajek reprezentowali naszą szkołę w gali zorganizowanej przez Unię Wielkopolan w hotelu Bazar. Uroczystość rozpoczęła się pod pomnikiem Karola Marcinkowskiego o godz. 17.00 uczczeniem pamięci i złożeniem kwiatów - tam nasz chórek zaśpiewał hymn państwowy, a o 17. 30 w Bazarze Poznańskim rozpoczęła się Uroczysta Gala VI Dni Pracy Organicznej, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć.
To były ważne dni, które przypomniały mieszkańcom Wielkopolski, jak znamienitym człowiekiem był A. hr. Cieszkowski. Jego dzieło niech na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika
 • Dam pracę
  Praca na prefabrykacji, Belgia
 • Dam pracę
  Dekarze, praca w Belgii