Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wizyta partnerów projektu Erasmus+ w Gimnazjum nr 2 w Luboniu

Miniony tydzień dla naszej szkolnej społeczności był pełen wrażeń, gdyż gościliśmy grupy młodzieży i nauczycieli ze szkół partnerskich realizujących wspólnie z nami projekt Erasmus+ „Découvrir et faire découvrir son pays ou sa région par l'art local et ses artistes” z Turcji, Rumunii i odległej francuskiej wyspy Reunion. Łącznie do Lubonia przejechało dwadzieścioro siedmioro uczniów i dziewięcioro nauczycieli. Wizyta w Polsce (27-31 marca 2017) była pierwszą wymianą młodzieży w tym projekcie i podsumowywała dotychczasowe działania szkół, a związana była z architekturą, gdyż ten temat uczniowie zgłębiali w minionych tygodniach pracy nad projektem. Dlatego w programie wizyty znalazła się lekcja muzealna „Miasto w kadrze” w poznańskim Muzeum Narodowym, zwiedzanie zabytków Poznania, zamku w Kórniku, pałacu w Rogalinie i jego galerii obrazów, drewnianego kościółka barkowego w Rogalinku, Skansenu Miniatur w Pobiedziskach, zespołu staromiejskiego Torunia- miasta wpisanego na listę UNESCO. Uczniowie Gimnazjum nr 2 wraz ze swoimi gośćmi brali udział w warsztatach poświęconych architekturze, spotkali się z artystą plastykiem, w Toruniu piekli pierniki, brali udział w Wieczorze Wolontariatu, złożyli wizytę w Urzędzie Miasta Luboń.Dzięki przeprowadzonym w pierwszym dniu zajęciom integracyjnym pierwsze lody zostały szybko przełamane i obawy przybyłych rozwiały się. Uczniowie przedstawili prezentacje przybliżające regiony, z których pochodzą, obejrzeli prezentowaną w holu szkoły wystawę fotografii pt. „Od cegły do architektury” wykonanych przez polskich uczniów biorących udział w projekcie, a przygotowaną pod kierunkiem artysty plastyka dr. Dariusza Głowackiego. Dzięki zakwaterowaniu u rodzin naszych uczniów i nauczycieli goście mogli poznać życie codzienne, tradycje i zwyczaje, w tym kulinarne. Wymiana była też dobrą okazją do doskonalenia znajomości języków obcych. Tydzień spędzony wspólnie szybko minął, pozostały zdjęcia, wspomnienia, nowe znajomości. W maju czeka nas wyjazd do Rumunii, gdzie ponownie spotkamy się z naszymi przyjaciółmi. Zapraszam do odwiedzenia strony projektu http://artlocalerasmus.blogspot.nl oraz strony na Facebooku https://www.facebook.com/artlocalerasmus/, na których znajdują się fotograficzne relacje ze spotkania i działań w projekcie.

Magdalena Madajczyk-Głowacka
koordynator projektu

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  Sprzedam komodę