Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Problem z parkowaniem w NCL - list do redakcji

Do naszej redakcji dotarł list od mieszkanki Nowego Centrum Lubonia, w którym wskazuje ona problem związany z parkowaniem. Problemy z parkowaniem w NCL pojawiają się na łamach naszej gazety coraz częściej, gdyż jak piszą mieskańcy brakuje na tym obszarze miejsc do pozostawienia pojazdów. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że sytuacja jest trudna, jednakże nie można łamać przepisów. 

Bardzo proszę rozważyć wstawienie na środku przejść dla pieszych jakiś słupków, które uniemożliwią wjeżdżanie pojazdów, poprzez wspomniane przejścia, na chodnik i ścieżki rowerowe. W załączeniu zdjęcia, które pokazują sytuację, która jest codziennością - napisała mieszkanka.

max

Odpowiedzi

Chcieliście asfalt, to macie, ale za to zniknęły miejsca parkingowe.

racz zauważyć że zniknął także pył i kurz, przynajmniej w większej części :)

była dzicz w parkowaniu i trochę jej jeszcze zostało, proponuję zgłaszać do straży miejskiej żeby sobie podreperowała budżet, jak ktoś sobie kupuje psa to dba o budę lub chociaż o legowisko, a jak masz samochód to niestety pomyśl o miejscu parkingowym wydzielonym lub o garażu

Kieorwca srebnego auta zatrzyuje sie tak regularnie. Ciekawe gdybyśmy my piesi sobie chodzili jednią jak święte krowy. Popronuje dzwonić na Straż Miejską albo zaopatrzyć się w maklejki z "mistrzami pakrowania"

Ps afald chcieliśmy ale to nie jest jednoznaczne ze zmniejszneiem miejsc parkingowych czy nieoznacza, że aut anie powinny poprawnie parkować

Delikatnie rzecz ujmując, odnośnie ostatniego wpisu... Sugeruję powrót do szkoły!!!

Kupcie sobie domek z ogródkiem i garażem i będzie po problemie.

Poniżej przepisy dotyczące parkowania:

PARKOWANIE NA SKRZYŻOWANIU
Nie można zatrzymywać się 10 m przed skrzyżowaniem, przejazdem kolejowym czy tramwajowym.
PARKOWANIE PRZED PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH
Nie można zatrzymywać się w odległości mniejszej niż 10m od przejścia dla pieszych.
PARKOWANIE W BRAMIE WJAZDOWEJ
Przepisy zabraniają pozostawienia pojazdu w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd z garażu, bramy, parkingu lub utrudniającym dostęp do prawidłowo zaparkowanego pojazdu.
POSTÓJ NA CHODNIKU
Parkowanie na chodniku jest obwarowane szeregiem zakazów. Postój możliwy jest jedynie w miejscach, gdzie nie ma zakazu. Zaparkowany samochód nie może utrudniać ruchu pieszym, a pozostawiona szerokość chodnika to minimum 1,5 m. Uwaga! Na chodniku mogą parkować pojazdy o masie całkowitej do 2,5 t.

Brak miejsc parkingowych nie zwalnia z przestrzegania prawa. Zwracam szczególnie uwagę Straży Miejskiej, która nawet wzywana nie interweniuje. Zamierzam zgłosić ten fakt u bezpośredniego przełożonego - Burmistrza Miasta Lubonia. Obecna sytuacja i samowolka parkujących pojazdy nielegalnie może prowadzić do poważnych kolizji i naraża mieszkańców na niebezpieczeństwo.

Dodatkowo zwracam uwagę na wykonywanie rozładunków i załadunków samochodów ciężarowych na drodze publicznej przy budowie nowego bloku na skrzyżowaniu ul. Wschodniej i al. Jana Pawła II. Czynności te wykonywane są poza terenem budowy z użyciem żurawia dźwigowego bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, praktycznie nad przejeżdżającymi autami i przechodzącymi pieszymi.

Człowieku.... Polecam przeprowadzkę w Bieszczady, tam nie będziesz miał problemów

...

Można, choć Bieszczady są na terenie RP i obowiązują te same przepisy, więc nie rozwiązujesz problemu nieprawidłowego parkowania. Ciekawe co powiesz gdy zostaniesz potrącony na przejściu dla pieszych wychodząc zza źle zaparkowanego auta lub dojdzie do innej prawdziwej tragedii. Przestrzeganie przepisów ma na celu niwelowanie wystąpienia sytuacji niebezpiecznych, które narażają na utratę zdrowia lub życia. Nie warto tego lekceważyć i myśleć - to nie boli.

A ją zapytam gdzie w Luboniu nie ma problemu z parkowaniem?

A czy jeszcze nie wiesz że liczy się tylko wschodnia? :p

Po co te złośliwości? Temat dotycz tzw. NCL, na który praktycznie składają się dwie ulice - Wschodnia i al. JPII.
Zgadzam się, że problem występuje na terenie całego miasta ale opisuję sprawę, która bezpośrednio mnie dotyczy i o której mam wiedzę. Skoro poświęciłeś czas na pisanie komentarza postaraj się aby coś wnosił. Twój komentarz przypomina mi inne dotyczące inwestycji budowy ul Wschodniej. Brzmiały one mniej więcej tak: ...ledwo co się wprowadzili już chcą mieć drogę, niektórzy mieszkają ponad 20 lat i nie mają.... Pokazuje to idealnie jakie zaległości ma miasto oraz także pokazuje bierność mieszkańców...
Dorzucę jeszcze jedno zabawne (dla mnie) spostrzeżenie: pamiętam pierwszą stronę gazety Echo Lubonia (ok 2010r), która informowała, że kolejne ulice miasta zostały przyłączone do sieci kanalizacyjnej. Poczułem się jak w końcu XIX w :D

A ja proponuje by urząd miasta w koncu przejrzał na oczy i przestał sprzedawać ostatnie miejskie diałki deweloperom którzy tylko stawiaja bloki. To miasto się w ogóle nie rozwija, tu nie ma żadnego przemysłu tylko blokowiska. Lepiej byłoby gdyby jednak Luboń przyłączył się do Poznania, bo inaczej blokowiska nas wykończą

Ten problem poruszyłem z Panią Burmistrz w kwietniu 2016 roku i otrzymałem informację, że miasto nie posiada terenów, które może przeznaczyć pod inwestycje. Takowe musi dopiero kupić od prywatnych właścicieli gruntów i aby stały się interesujące dla potencjalnych inwestorów należy przeznaczyć ogromne środki finansowe na dostosowanie infrastruktury drogowej i sieciowej. Temat przyłączenia do Poznania hmmm ... jest bardzo skomplikowany. Z punktu widzenia władz Lubonia zgodziłbym się tylko w sytuacji podpisania umowy, w skład której Poznań zobowiąże się do konkretnych inwestycji np. inwestycja tramwajowa: wiadukt w ciągu ul. Opolskiej w Poznaniu, pociągnięcie linii tramwajowej do ul. Armii Poznań w Luboniu, przebudowa ul. Armii Poznań po dwa pasy w każdym kierunku + linia tramwajowa, przypomnę, że wiadukt kolejowy nad autostradą jest na taki wariant gotowy. Zagospodarowanie nadwarciańskich terenów zielonych, remonty nawierzchni dróg i przeznaczenie środków na wspomniane przyciąganie inwestorów. Dodatkowo MPK mogłoby zbudować zajezdnię autobusową w okolicy Armii Poznań i Krętej, a teren obecnego przewoźnika przeznaczyć pod inwestycję.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Sprzedam
  Kia Carnival CRDi, ogromne auto, 2003, hak, relingi, sprawne!
 • Kupię
  Dominika
 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika