Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zakupy albo spacer

Do naszej redakcji dotarł list od Czytelniczki, która zwraca się z prośba do włascicieli psów.

Obecnie jest bardzo zimno, psy pod marketami Inter Marche czy Pajo to widok tak powszechny, że na prawdę żal. Wydaje mi się, że oprócz dawania ogłoszeń o znalezionych/zaginionych zwierzętach można wykorzystać stronę do edukowania społeczeństwa i ponawiać ten apel często. Pod hasłem zakupy albo spacer.... Jedna z mieszkanek ................ nagminnie zostawia swojego maleńkiego (ok 5kg) pod sklepami, często nawet bez smyczy czy nawet obroży. O ubranku nie wspomnę, a piesek z zimna i stresu siedzi i trzęsie się pod głównym wejściem do Pajo przerażony pod nogami wchodzących i wychodzących. Wczoraj bardzo długo pies przywiązany pod Inter Marche szczeka i płacze..... W takich sklepach nie spędza się 10min ... Bardzo proszę o jakiś apel i edukację społeczeństwa. Nie istotne jest czy zima czy lato... Pies narażony jest na pogryzienie przez innego psa, na kradzież, na skopanie nawet bo były już takie przypadki... To jest żywa istota, która odczuwa strach, stres ... Społeczeństwo trzeba edukować skoro jest takie ............ I nie ma w tym cienia przesady. Pies jest jak dziecko i teoria, że "TO TYLKO PIES" w XXI weku dawno nie przystoi ludziom, szczególnie tym, którzy Boga mają w sercu a nie mają sumienia. Liczę, że jakiś artykuł umoralniający ukaże się i może trafi chociaż do części społeczeństwa a im częściej tym większy zasięg będzie. Pozdrawiam serdecznie.
Miłośniczka zwierząt

Mamy nadzieję, że ten apel zmieni postępowanie niektórych osób.

hak

fot.: 

Odpowiedzi

Miejsce psa jest przy budzie, a nie jakieś ubranka. Paranoja jakaś.

Sam się do budy przywiąż, najlepiej grubym, zimnym łańcuchem na gołej szyi, zobaczymy jak długo wytrzymasz...

Nie do szyi, ale do....

hahaha,to troll bez nazwiska,anonimowy

Sam się do budy przywiąż, średniowiecze się skoczyło jak byś nie wiedział

Teraz wracamy do średniowiecza, ludzie śpią w jednym łóżku z kejtrem albo kociambrem. Wtedy też spało się ze zwierzętami w jednej izbie. Ciemnota.

Człowieku co Ty w ogóle piszesz!!!!! Zastanów się nad sobą może jeszcze nie jest za późno??!!

a gdzie jest twoje miejsce???????

Zgadzam się, powinna powstać akcja na ten temat, bo pies zostawiony pod sklepem jest narażony na stres, pobicie, pogryzienie przez innego psa, kradzież, otrucie... Ludzie, Luboń nie jest dużym miastem z trzema sklepami na krzyż, można iść do sklepu, wrócić do domu i iść na spacer, pies potrzebuje spaceru z nami, nie siedzenia pod sklepem. Nikt nie pomyśli o konsekwencjach zostawiania psiaka, a w zeszłym roku chociażby głośno było o psie, którym facet rzucił o chodnik, jak jego właścicielka weszła na 5 minut do sklepu. I pies połamany, łapy musiał mieć w gipsie... Naprawdę tego chcecie dla swoich psów?

bo ludzie to zwierzęta...

PIES JEST NAJWIĘKSZYM PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA, ZOSTAŁ PRZEZ NIEGO UDOMOWIONY! PODKREŚLAM UDOMOWIONY. I CZŁOWIEK JEST MU WINIEN OPIEKĘ I POSZANOWANIE. TYM, KTÓRZY TWIERDZĄ , ŻE MIEJSCE PSA JEST PRZY BUDZIE POLECAM ABY W MORZIE SAMI SIĘ PRZYWIĄZALI NA 10MIN DO BARIERKI BEZ PŁASZCZA. ZOBACZYMY CO WTEDY POWIE, BYŁAM ŚWIADKIEM JAK W LODOWATEJ WICHURZE PIES PRZYWIĄZANY PRZY POCZCIE NA ŻABIKOWSKIEJ CZEKAŁ NA SWOJEGO "PANA" KTÓRY OBADUCHANY SIEDZIAŁ W ŚRODKU W KOLEJCE.... KIM TRZEBA BYĆ ŻEBY TAK POSTĘPOWAĆ??? NIE WAŻNE CZY TO PIES DUŻY CZY MAŁY, CZY LATO CZY ZIMA; ALBO SPACER ALBO ZAKUPY. pozdrawiam tych co mają średniowieczne myślenie

Piesek płacze.... ha ha ha, sam się popłakałem ze śmiechu.

Z własnej głupoty powinieneś się popłakać

uważam, że jesteś nic nie wart

co mnie obchodzi jakiś zapchlony kejter

Zapewne tam też pies nasrał. Pewnego dnia gdy będę widział jak pies to robi a właściciel nie sprzątnie to się poświęce i rzucę mu tym gownem w twarz!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  ZAGINĘŁA KOTKA
 • Inne
  Zaginęła suczka beagle znaleźne 2 tyś.
 • Dam pracę
  Praca dla asystentki stomatologicznej
 • Dam pracę
  Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
 • Dam pracę
  emeryt z doświadczeniem do pracy na wtryskarce zatrydnię
 • Dam pracę
  Sprzedawca Poznań
 • Wynajem - szukam
  szukam domu do wynajecia
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę kawalerki