Remis w meczu Noworocznym

Po raz 18 w pierwszym dniu Nowego Roku w samo południe na boisku przy ul. Szkolnej 1 zameldowali się seniorzy Stelli Luboń. W niedzielnym pojedynku ich przeciwnikiem była drużyna Stelli Luboń Oldboys. Pierwszego gola w Nowym Roku zdobył najlepszy strzelec Stelli Luboń Mohamed Amine Tayachi, była to 25 minuta spotkania. Do przerwy padła jeszcze jedna bramka dla seniorów a jej autorem był Paweł Biliński. Dwu bramkowa przewaga do przerwy, pozwoliła drużynie gospodarzy na lekkie rozluźnienie, czego wynikiem była strata gola tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Na 3:1 bramkę zdobył wychowanek Stelli Arkadiusz Nowicki, i wydawało się że mecz jest już rozstrzygnięty. Jednak kibice, którzy w niedzielne słoneczne południe dość licznie ( ponad 100 osób), zebrali się na stadionie Stelli, nie spodziewali się że prawdziwe emocje dopiero się w tym meczu pojawią. Stella Oldboys, najpierw strzeliła gola kontaktowego na 3:2, a chwilę później doprowadzili do wyrównania. Jakby tego było mało „weterani boisk” wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 4:3. W 90 minucie spotkania jednak sędzia główny przyznał Stelli Luboń rzut karny, który na bramkę zamienił pewnym strzałem Marcin Mroczyński. Zaraz po karnym mecz został zakończony. Tak więc kibice ujrzeli aż 8 bramek, wynik sprawiedliwy, zabawa przednia, po meczu wszyscy zawodnicy zrobili sobie wspólne zdjęcie, a puchary kapitanom drużyn wręczyli Prezes Dawid Paprocki i wiceprezes Szymon Dorna. Po kąpieli był czas na wspólną kawę i kawałek ciasta oraz w przyjacielskiej atmosferze na wspomnienia z minionych lat.
Zarząd TMS Stella Luboń pragnie podziękować, byłym zawodnikom Stelli za tak liczne przybycie na ten tradycyjny mecz, to pokazuje nam że idea Meczu Noworocznego musi trwać dalej. Dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować to spotkanie: Panu Sławomirowi Splizgartowi z firmy Solarium Malibu, Piotrowi Wilczyńskiemu, Maciejowi Łukaszewskiemu, Robertowi Lisieckiemu, Konradowi Mielcarkowi z firmy CTS Mielcarek, Danielowi Świergielowi z Szybka Pizza Luboń. Dziękujemy Arkademu i Katarzynie Mojzykiewicz z firmy Anika,za ciasto, Panu Pawłowi Rosolskiemu z firmy Rosolski Foto za zdjęcia. Dziękujemy mediom za obecność: TVP Poznań, Głos Wielkopolski oraz WL. Dziękujemy za przygotowanie boiska gospodarzowi Panu Markowi Ratajskiemu. Gorące podziękowania dla człowieka orkiestry, naszego wychowanka, zawodnika drużyny Stelli Luboń Arkadiusza Nowickiego, za współorganizację tego spotkania.
Specjalne podziękowania dla Dominiki Dewickiej bramkarski Polonii Poznań, która dzielnie broniła przez 90 minut w barwach Seniorów Stelli Luboń.