Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wiadomości z Gimnazjum nr 2

W dniach 24-27 października gościliśmy w Gimnazjum nr 2 koordynatorów realizowanego w latach 2016-18 projektu Erasmus+ : p.Johannę Bettex z francuskiej wyspy Reunion, p.Idil Satir z Turcji i p.Razvana Batagui z Rumunii. Celem wizyty było między innymi ustalenie kalendarza wizyt partnerskich, w tym wymiany młodzieży, rozwiązań budżetowych, uściślenie podziału zadań, kalendarza prac i tematów realizowanych z uczniami, wypracowania końcowych produktów projektu i sposobów jego promowania w lokalnym środowisku. Nauczyciele zapoznali się z systemem edukacji w każdym z krajów partnerskich, uczestniczyli w lekcji języka angielskiego i muzyki. Koordynatorzy projektu spotkali się z jego uczestnikami, uczniowie mieli możliwość porozmawiania z naszymi gośćmi i zadania im pytań. Każdy z partnerów zdał krótką relację z podjętych do tej pory działań w ramach projektu, wymieniono się doświadczeniami i pomysłami. Nie zabrakło też wizyt w celu poznania dziedzictwa  kulturowego i historycznego naszego miasta i regionu. Spróbowali regionalnej kuchni, w tym ciast upieczonych przez nauczycielki naszej szkoły.

Święto Patrona Szkoły
24 października obchodziliśmy Dzień Patrona. Już w sobotę 22 października odbyła się msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i innych pracowników Gimnazjum nr 2. Z kolei w poniedziałek w szkole wszyscy wzięli udział w apelu poświęconym świętemu Janowi Pawłowi II. Złożylismy kwiaty i zapaliliśmy znicz przed tablicą pamiątkową. Uczniowie wysłuchali fragmentów homilii Papieża. Zespół wokalny pod kierunkiem p.Doroty Mucha wykonał pieśni: "Barka", "Nie bój się, wypłyń na głebię" oraz "Alleluja". Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. 

Gimnazjum nr 2

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  Sprzedam komodę