Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Singlowe Mistrzostwa Polski w Crossmintonie - Kórnik 2016

W sobotę 22 października w podpoznańskim Kórniku na bardzo pięknym i nowoczesnym obiekcie Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu Oaza odbyły się zawody mające na celu wyłonić najlepszych zawodników w nowej, dynamicznej i bardzo ciekawej dyscyplinie rakietowej jakim jest crossminton. Crossminton wymyślony w Niemczech sport rakietowy, jest dynamiczny jak tenis, szybki jak squash i łatwy jak badminton. Ojcem chrzestnym gry jest Bill Brandes, wynalazca speederów, czyli specjalnych aerodynamicznych lotek, do których w 2001 opracowano odpowiednie rakiety, lekkie, ale z silnym naciągiem, dzięki czemu speedery mogły osiągać prędkość do 290km/h. To pozwoliło stworzyć nową dynamiczną grę z dużą dawką adrenaliny. W Niemczech zarejestrowano ją jako nową dyscyplinę sportu pod nazwą „speed badminton”. Od 2016 roku, na prośbę Światowej Federacji Badmintona, speed badminton zmienił nazwę na „crossminton”, by móc w przyszłości ubiegać się o status sportu olimpijskiego.
Organizatorami Mistrzostw Polski w tym roku byli Speedbad.pl, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „SPORTOWY LUBOŃ”, RUK-CUK LUBOŃ i Crossminton Polska , Współorganizatorem imprezy było Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA oraz Miasto i Gmina Kórnik, które wsparły finansowo organizacje Mistrzostw Polski oraz Polska Akademia Crossmintona i Polskie Zrzeszenie Crossmintona. Do Kórnika zjechali najlepsi zawodnicy z całego kraju by wyłonić Mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach. Gościliśmy zawodników między innymi z takich miasta jak: Kraków, Skawina, Oświęcim, Góra, Warszawa, Konstancin Jeziorna, Szczecin, Kielce, Gorlice, Wrocław, Białystok, Mrzeżyno, Brzeszcze, Słupsk. Wielkopolskę reprezentowali zawodnicy z Poznania, Targowej Górki oraz Lubonia i trzeba przyznać że spisali sie doskonale zdobywając trzy tytuły Mistrzów Polski. Wśród zawodników gościliśmy wielu medalistów zeszłorocznych Mistrzostw Świata oraz tegorocznych Mistrzostw Europy. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem startującym w Mistrzostwach Polski był Mistrz Świata i Mistrz Europy w kategorii+50 Piotr Borowiec z Sycewic pod Słupskiem . Na ośmiu boiskach w doskonałych warunkach rozgrywki rozpoczęły się o godzinie ósmej a dekoracja kończąca imprezę odbyła się po godzinie osiemnastej. Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i medale. Szczegółowe wyniki znajdziecie pod adresem speedbad.pl oraz crossminton.pl .
W najbardziej prestiżowej kategorii open tryumfował Tomasz Kaczmarek z Lubonia a w kategorii kobiet Zosia Wincenciak ze Skawiny. Zosia w finale pokonała brązową medalistkę Mistrzostw Świata w kategori+35 Dorotę Lewandowska z Kielc. Zosia zdobywając tytuł mistrzowski udowodniła, że ostatnie wyniki potwierdziły jej wysoka formą i w pełni to pokazała podczas kórnickich zawodów. Zosia ma niespełna 18 lat i jest to jej pierwszy tytuł Mistrzyni Polski w kategorii open. Tomasz Kaczmarek brązowy medalista Mistrzostw Świata z Berlina 2016 by zapewnić sobie tytuł Mistrza Polski stoczył bardzo interesujący i stojący na wysokim poziomie pojedynek z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Marcinem Ociepą z Wrocławia wygrywając po pasjonującej walce 2:1 w setach. Dodać należy, że obaj panowie grają wspólnie w parze deblowej mając na swoim koncie między innymi tytuł Mistrzów Europy w grze podwójnej. W najliczniej obsadzonej kategorii mężczyzn +40 swój piąty z rzędu tytuł Mistrza Polski wywalczył Grzegorz Chmielewski z Wrocławia, pokonując Mistrza Świata i Europy Piotra Borowca, który zdecydował sie na starty w tej kategorii wiekowej doskonale sobie radząc z młodszymi kolegami i dopiero w finale musiał uznać wyższość świetnie w tym dniu usposobionego przeciwnika. W kategorii mężczyzn+50 prym wiedli zawodnicy z Gorlic i Wroc6zławia a wyciężył Piotr Gawlak z Gorlic pokonując po bardzo wyrównanej walce Jerzego Maliszewskiego z Wrocławia. Cały czas wynik meczu oscylował wokół remisu i dopiero w samej końcówce zawodnik z Gorlic przechylił szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Trzeci już tytuł Mistrza Polski pod rząd zdobyła również Dominika Lubińska z Lubonia . Dominika poprzednie tytuły zdobywała w kategoriach U12 i U14 a w tym roku wystartowała w kategorii u 18 i również okazała sie najlepsza. W kategorii U 12 dziewcząt najlepsze w Polsce są dziewczęta z Mrzeżyna, których trójka znalazła się na podium tegorocznych mistrzostw. Pierwsze miejsce wywalczyła Iza Idzi, druga była Julka Michniewicz a trzecia Paulinka Warcholak. Na podium również stanęła Hania Czeremużyńska z Konstancina Jeziornej zdobywając również trzecie miejsce. Kolejny zawodnik, który obronił tytuł Mistrza Polski to Szymon Andrzejewski z Targowej Górki, który zdobył również tytuł w roku poprzednim. Andrzejewski w finale pokonał swojego klubowego kolegę Szymona Wiśniewskiego. W kategorii najmłodszych chłopców U12 prym wiodą zawodnicy ze Skawiny, którzy również zajęli w komplecie miejsce na podium. Zwyciężył Adrian Janczuński pokonując w finale Mateusza Faskę, Trzecie miejsca zajęli Adrian Janczuński i Filip Kmita z Wrocławia.
Bardzo dziękujemy zawodnikom za udział i za stworzenie wspaniałej sportowej atmosfery. Zawody przebiegały w duchu fair play a na twarzach zawodników gościł uśmiech i radość z gry. Dziękujemy również tym wszystkim bezimiennym osobom, które nas wspierały przy organizacji by zawodnicy mieli jak najlepsze warunki a szczególnie Ani Iwaniszczuk za spikerkę i pomoc w sędziowaniu oraz LOSIR Sp. z o.o. za wsparcie sprzętowe. Serdecznie dziękujemy Miastu i Gminie Kórnik które finansowo wsparło organizację zawodów. Dziękujemy firmom Patron Plus, JG Jacek Goderski, Baner.pl, Webest, Victor, Termoekologia, Rentierzy FM Magdalena Goderska i Tomasz Sitarz za wsparcie organizacji i stworzenie warunków do organizacji perfekcyjnych zawodów. Na ręce Kierownika Oazy Pana Wojciecha Kiełbasiewicza składamy serdeczne podziękowania za wsparcie i współpracę przy organizacji Mistrzostw Polski a pracownikom KCRiS OAZA składamy podziękowania za życzliwe i zawsze pomocne działanie by zawody przebiegały bezproblemowo. Za kulinarną opiekę zawodników Mistrzostw Polski nasze życzliwe spojrzenia kierujemy do restauracji Ventus .

Gratulujemy medalistom i do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Speedbad.pl
RUK-CUK Luboń

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego