Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Halloween - cukierek albo psikus

Dzisiaj obchodzony jest Halloween, nazwa prawdopodobnie pochodzi od All Hallows' Eve, czyli wigilia Wszystkich Świętych. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto w Polsce pojawiło się w latach 90. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty itp. W Halloween dzieci i dorośli przebierają się za potwory, takie jak wampiry, duchy czy czarownice. Kostiumy są również oparte na postaciach z telewizji. Do zabaw w Halloween zalicza się coraz bardziej popularną w naszym kraju zabawę w cukierek albo psikus (ang. trick or treat). Polega ona na tym, że dzieci chodzą z pojemnikami na cukierki po okolicy i odwiedzają mieszkańców. Gdy ktoś nie chce dać cukierka otrzymuje od dzieci psikusa. Kolorami święta Halloween są czarny i pomarańczowy. W związku z pogańską genezą tego święta Halloween spotyka się z krytyką ze strony Kościoła rzymskokatolickiego, prawosławnego, episkopalnego i luterańskiego oraz innych kościołów protestanckich, a także Świadków Jehowy. 

źródło: Wikipedia

Odpowiedzi

Niech się bawią dzieciaki jak chcą, ale nie zostawiają bałagan po sobie. Klatki schodowe to nie miejsce na zostawianie śmieci!
!

Liczę że sprawcy bawiący się w głupie halowen usuną z mojej skrzynki na listy jakąś klejącą substancję którą ją usmarowali!To huligaństwo!

Jestem Polakiem i nie będę obchodził Amerykańskiego święta Halloween, przez co został zniszczona nowa elewacja na moim domu przez obrzucenie jajkami. Takie ślady praktycznie nie da się usunąć, tylko odmalować!!!

Chciałbym tylko przypomnieć, że wszystkich świętych i zaduszki zostały wprowadzone przez katolików na nasze ziemie, a świętem właściwym kulturowo, które celebruje zmarłych są dziady. Każdy więc kto narzeka na halloween, jako obce kulturowo święto, a obchodzi wszystkich świętych jest hipokrytą.

Bredzisław !Co Ty bredzisz?Dziady nijak mają się do halowen?

Arteur Widocznie historii uczyłeś i zgłębiałeś z gaz wybu, niczym młody Stuhr. Też stamtąd pobierał on "lekcję historii" o zakładnikach przywiązywanych do wież oblężniczych w bitwie pod Cedynią. Nawet do głupawej wiki nie chciało się zajrzeć? Może więc choć do Encyklopedii Britannica.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl