Luboński KS bez cennych punktów, ale...

Piast Kobylnica gościł wczoraj zespół Lubońskiego KS. Niestety, drużyna z Lubonia nie pokonała lidera. Błękitno-biali ulegli Piastowi 1:0. Podopieczni Łukasza Kubiaka mocno starali się z zremisować spotkanie, jednak gospodarze zdołali utrzymać wynik. Wielkie brawa należą się bramkarzowi Janowi Wojanowskiemu, który nie dopuścił do straty drugiego gola broniąc rzut karny. Jak można przeczytać na oficjalnym profilu Lubońskiego KS być może jednak wynik tego zaciętego spotkania zostanie zweryfikowany na walkower dla Lubońskiego. W 63 minucie meczu na boisku pojawił się bowiem zawodnik Piasta Kobylnica, który nie był zgłoszony do protokołu meczowego. Jak potoczą się dalsze losy tego spotkania zapewne zdecyduje Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Wynik jest dla nas dużym rozczarowaniem. Byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. Zespół bardzo dobrze wszedł w mecz i był przez cały czas skoncentrowany. Mimo gry pod wiatr w pierwszej połowie stworzyliśmy kilka okazji pod bramką rywala. Przypadkowo stracony gol ustawił mecz. Piast w drugiej połowie bronił się cała jedenastką a my nie potrafiliśmy przebić się przez ich defensywę. Mecz był wyrównany a mój zespół zostawił wiele zdrowia na boisku i na pewno nie zasłużył na porażkę. Mimo porażki chcę pochwalić zawodników, bo dzisiaj tworzyli zespół a do dobrego wyniku zabrakło nam szczęścia. Zostało 5 kolejek do końca. Nie składamy broni i zapewniam, że w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo - powiedział po spotkaniu trener Łukasz Kubiak.

Luboński KS zajmował przed tym spotkaniem drugie miejsce w tabeli i na tej pozycji pozostanie do następnej kolejki. Do zajmującego pierwszą lokatę w tabeli Piasta Kobylnica traci 8 oczek, jeśli jednak wynik wczorajszego spotkania ulegnie zmianie strata ta będzie wynosiła tylko 2 punkty. Za tydzień podopieczni Łukasza Kubiaka podejmować będę na swoim stadionie Wiarę Lecha Poznań. Spotkanie odbędzie się 21 maja br. o godzinie 12.00.