Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Monitoring skrzyżowania i loty F16 - list do redakcji

Do naszej redakcji dotarł list dotyczący sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Fabryczna. Czytelnik zadaje w nim pytanie czy jest mozliwośc zainstalowania tam monitoringu. Kolejny temat jaki porusza mieszkaniec to loty samolotów F16. Nasi Czytelnicy również na forum internetowym gazety e-lubon.pl zadają pytanie w jakich godzinach mogą latać samoloty F16, gdyż od kilku dni manewry odbywają się po godzinie 22.00.

1. Po serii wypadków na skrzyżowaniu Sobieskiego/Fabryczna przeprogramowano sygnalizację oraz padła zapowiedź monitoringu dot. przejazdu na czerwonym świetle. Biorąc pod uwagę że przelot na "późnym żółtym" jest tam na porządku dziennym również w wykonaniu kierowców ZTM czy jest szansa w końcu na zrobienie z tym porządku?
2. Przy okazji ostatniego Aerofestivalu piloci z Krzesin dokonali wolnego przelotu nad Ławicą. Niska prędkość była spowodowana chęcią uniknięcia nadmiernego hałasu nad tamtym rejonem. To kuriozum gratisowo daję Pani Burmistrz do ręki jako argument w dyskusji z wojskiem - napisał nasz Czytelnik.

List przekazujemy do Urzędu Miasta Luboń.

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

rzeco widzialzywiscie te F16 przesadzaja troszke lataja do poznej nocy, i leca tuz nad samym dachem ze szyby chca wyleciec, to lougiej strony kttnisko jak najszybciej trzeba przeniesc w inne ustronne miejsce Miroslawiec, Swidwin a nie w centrum Poznania, a zdrugiej strony kto wojsku zabroni

?

Ale rzeco??!!!

Tak to ty możesz sobie pisać a wojsko ma cie w głębokim poważaniu. Niech sobie latają, mi to nie przeszkadza a fajne efekty są. Powinniśmy sie cieszyć że nasz karaj ma dobrą obronę powietrzną i ćwiczą manewry a maszyny nie stoja w hangarach i rdzewieją.

no coś takiego, pewnie jak by trzeba było bronić polskiego nieba to piloci będą latać na 10 kilometrach no i tylko w dzień bo przecież konflikty i wojny tylko przebiegają w dzień w lato i jak deszcz nie pada, śmiechu warte. Te marudzenie ludzi jak słyszę to mi się flaki przewracają, a jak przyjdzie co do czego no to będzie krzyk jest wojsko polskie nich nas broni, a szkolenie w lotach maja robić gdzie na Madagaskarze? Ogarnijcie się ludzie bo takich bzdur nie idzie czytać na temat latania F-16 nad Luboniem. Macie problem zgłoście do prokuratury albo piszcie pozew do sądu.

Miasto Luboń może fiknąć Wojsku Polskiemu. A Ty chcąc dochodzić swoich praw udaj się do sądu. Może już czas dorosnąć i przestać pisać bezproduktywne maile.

Nie od dzisiaj wiadomo, że w Krzesinach jest lotnisko i stacjonują tam F-16. Jak się komuś nie podoba oglądanie lotów to proszę zamieszkać gdzie indziej. W tej sytuacji cały Poznań powinien się też przeprowadzić bo przecież Ławica robi także hałas, może mniejszy ale za to całą dobę bez przerwy. Ludzie opamiętajcie się i dajcie pilotów pracować zamiast non stop zrzędzić. Bądźcie dumni, że tutaj mamy takie atrakcje a inni nie mają, do strzeżcie szklankę w połowie pełną zamiast pustej połowy.

Nie o to w tym pytaniu chodzi....

To chore żeby lotnisko wojskowe było tak blisko dwóch miast. Ich korytarze powietrzne są nad domami! Problem jest i będzie narastał. Dla myśliwców to czy lotnisko będzie dalej o kilkadziesiąt czy kilkaset km nie robi różnicy. One latają takie dystanse w parę minut. Dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców ich "ćwiczenia" są denerwujące i uciążliwe zwłaszcza ostatnio gdy było po 22:00! Problem z przeniesieniem zapewne jest gdzie indziej i chodzi o kasę. Co niektórzy mają znajomości w samorządach ciągną pieniądze za hałas a reszta pospólstwa niech się za to męczy. Ile można tego słuchać? Czy nie łatwiej było by i lotnisku Ławica zarządzać lotami?

Lotnisko na Krzesinach zaczęli budować Niemcy w 1941 roku gdy Krzesiny to była wieś zamiast Lubonia były wioski Żabikowo Lasek i Luboń czy też gromady i w 1954 uzyskał ten zlepek prawa miejskie a Poznań był od lotniska daleko, więc pytam kto do kogo przyszedł miasto do lotniska czy odwrotnie lotnisko do miasta, jak jest lotnisko to są samoloty kto decyduje się na kupienie domu lub mieszkania w pobliżu lotniska to na co liczy? przenieść to można szopę na działce a nie lotnisko które za taką kasę wybudowano i baza wojskowa jest na rynku pracy największym pracodawca w Poznaniu. W Pile też było lotnisko to i było województwo a teraz nie jeden by chciał aby coś im polatało nad głową i na pewno by nie marudzili jak przedtem, teraz mogą sobie posłuchać jak krowy muczą lub popatrzeć na ciemne okna wielkiego hotelu w którym tylko co jakiś czas są goście i to z Niemiec

F16

Gdyby ktoś chciał zaplanować sobie dzień pod F16 to zawsze można spojrzeć na rozkład lotów na Krzesinach (EPKS) na stronie: http://www.amc.pansa.pl/generator_AUP.php (czas UTC)!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znaleziono iPhone