Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Komentarze Czytelników

Na stronie tej umieszczone są komentarze Czytelników dodane przez nich we wszystkich postach na naszej stronie.

Zawsze winny jest człowiek. A biedne koty mają swój intynk, dziką naturę. Ludzie też szwedaja się po całym świecie, wchodząc w drogę i niszcząc miejsca życia nie jednego stworzenia.

Na ulicy Konwaliowej przed jedną z posesji komuś tak bardzo przeszkadzają psy, że od ponad roku bez przerwy jest rozsypane potłuczone szkło (szklanki, żarówki). W ostatnim czasie, pewnie żeby nie psuć "pułapki" rozlano klej. Tylko czekać, aż jakieś przypadkowe dziecko przewróci się w tym miejscu. Czy faktycznie "olana" skrzynka od gazu jest tego warta?
Szkoda, że tak bardzo niektórzy ludzie nie lubią zwierząt...

Faktem jest, że w Luboniu nikt nie dba o utrzymanie chodników i dróg w należytym stanie. W większości ich stan jest zły niekiedy tragiczny. Machalska woli chwalić się odcinkami nowych dróg. Niestety ich długość, biorąc pod uwagę wielkość naszego miasta, jest niewielka. Przy takim tempie budowy większość istniejących drogi i chodniki też wkrótce będę praktycznie do odtworzenia, wystarczy się przejść/przejechać po Luboniu- dziurawe drogi i chodniki to raczej standard niż wyjątek.

O właśnie.... Skoro decydujecie się na zwierzaka to bierzcie za niego odpowiedzialność ... Macie kota to go wyprowadzajcie na smyczy bo potem płacz i lament ( oczywiście gnoja z wiatrówka sama bym odstrzeliła) borykam się z tym samym problemem , koty -ogród- zniszczone kwiaty i smród !!!

Oczywiście potępiam taki akt barbarzyństwa, ale ... No właśnie. Jakiś czas temu była tu już poruszana identyczna sprawa. Wśród komentarzy oprócz piętnowania tego typu zachowań pokazały się głosy podnoszące temat zwierząt głównie kotów wypuszczanych przez właścicieli samopas. Kotki te odwiedzają okoliczne posesje urządzając na nich sobie "terenowe kuwety". Ja sam borykam się z tym problemem. Od czasu kiedy moja kotka odeszła do "krainy wiecznych łowów" teren mojego ogrodu został zawłaszczony przez okoliczne koty. Nie są to zwierzęta bezdomne, mają obróżki, są wypielęgnowane więc mają dom i właścicieli. Od tej pory przed każdym wypuszczeniem dziecka na trawnik lub jego koszeniem zmuszony jestem dokonać "zwiadu terenowego" w celu unieszkodliwienia min pozostawianych przez kotki. I co mam zrobić? Krzywdzić te stwory? Nie! Zaciskam zęby i sprzątam z nadzieją, że właściciele tych kotów od moich komentarzy jakie przy tej okazji padają mają chociaż czkawkę.

Może to ta sama osoba co rozrzuca kiełbasy nafaszerowane trutką na szczury...za chwile będzie strach wyjść na spacer z pupilem, bo albo zje jaką trutkę, albo zostanie postrzelony przez jakiegoś psychopatę. Mam nadzieję, że policja lub ktokolwiek ustali kto to zrobił i poniesie za to miarodajną karę, a kotka wyzdrowieje - czego oczywiście życzę!

To już jest zwykłe sqoorwysyństwo - rozumiem, że można nie lubić zwierzaków ale takiemu sadyście powinni z tej samej wiatrówki z soli w głupi łeb przywalić...

Najslynniejsi psychopaci i seryni mordercy zaczynali od znecania się nad zwierzętami. Np.Bandi i wielu mu podonych.

Racja i najgorsze jest to ,że są niezyczliwi sami dla siebie. A poznasz człowieka po jego stosunku do zwierząt

Acha ,to lepsze szczurze i mysie odchody, na rabatach krety. A kocia kupka to dobry nawóz. Nie trzeba przepłacać w ogrodniczym

To człowiek jest najgorszym i najbardziej pazernym zwierzęciem na tej planecie. Koty, psy też mają swoje uczucia, zwyczaje.Chcą żyć jak my. Zwyrodnialce tego nie rozumieją. Żadne zwierzę nie zabija i nie zadaję bolu dla zabawy. Jakim trzeba być złym, sfrustowanym ,zakompleksionym ,aby wyzywać się na słabszych potajemnie? Przez takie postępowanie świat jest zły i dąży do upadku.

Kamyczek do ogródka w temacie włączenia Lubonia do Poznania!

Byłem na niemal wszystkich ulicach w Luboniu. Odwiedziłem prawie wszystkie adresy. Ale ulicą Serwisową to mnie zagięliście. Bywałem od ul. Krętej po Świerczewską. Od Dąbrowskiego do końca Niezłomnych. Pierwszy raz po prostu zwątpiłem. Ten chodnik od strony Lubonia niemal nieuczęszczany, więc jeśli komuś zależy na tym chodniku, to łopatka w dłonie i praca na rzecz wspaniałego miasta Luboń.

Zapraszam na ul. Parkową,my mamy chodnik wyłożony czerwonym dywanem.Aidąc po nim mamy wspaniały widok na Sliwkowy Sad.

Niestety chodnik po stronie Poznania jest regularnie "odchwaszczany" a jak tylko minię się granicę Lubonia chodnik wygląda jak na zdjęciu. Fakt nie jest on zbyt często użytkowany (najczęściej przez biegaczy jak ja) ale jednak szanujmy i dbajmy o to co jest zainwestowane. Korzenie zaczną podważać płytki chodnikowe (o ile jeszcze to się nie stało) i chodnik trzeba będzie układać na nowo zamiast czasem odchwaścić.

A czy to nie droga w Poznaniu?

Kam

Relacja praktycznie „ na żywo” ...

Jak tak można?

Patrz w lusterka - motocykliści są wszędzie!

Do zabudowy blokami czekaja tereny po byłych Zakładach Ziemniaczanych!To dziesiątki hektarów i możliwość pobudowania tysięcy mieszkań!Co sie stało z Biurem Urbanistyki i Architektury i Wydziałem Planowania Przestrzennego w Poznaniu?Czy te inwestycje jeszcze ktoś analizuje i planuje?Wątpię.Byle dużo ,byle jak i tanio!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Język francuski
 • Inne
  Spacerek!
 • Dam pracę
  Ochrona- Komorniki
 • Dam pracę
  Kafelkarz!
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Pracownik Ochrony (Biedronka)
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki