Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Komentarze Czytelników

Na stronie tej umieszczone są komentarze Czytelników dodane przez nich we wszystkich postach na naszej stronie.

z tym, aby gdzie tylko można (również w kościele) o tym mówić. Brawo!

20-30 lat temu nie palono chińskimi śmieciami, co najwyżej ktoś wrzucił szmatę czy oponę, ale to było widać i komin szlag szybko trafiał. Gazeta na rozpałkę szła w kilka sekund. Obecnie nawet spalanie czasopisma z połyskliwą okładką nie wiadomo co produkuje.

Od świadomości się zaczyna: i mieszkańców, i władz. Mnie się udało parę lat temu namówić rodziców do ocieplenia domu i rezygnacji z wrzucania do pieca wszystkich możliwych odpadów. Nie zrezygnowali wprawdzie z opalania węglem ale kupując zwracają uwagę na jego jakość. Niestety niektórzy sąsiedzi (zasadniczo "czytaci i pisaci" oraz należący do zamożniejszych) zupełnie się nie przejmują i zwyczajnie trują. Zwrócenie uwagi skończyło się niegrzeczną reakcją.
Dobrze byłoby aby władze zauważyły problem: nie ma uchwały antysmogowej ale nie ma także żadnej porządnej, głośnej kampanii informacyjnej. Czy tak trudno pani burmistrz napisać np list otwarty do mieszkańców, opublikować gdzie tylko można, trąbić na około, że palenie śmieciami skutkuje złą jakością powietrza i źle wpływa na zdrowie? A może proboszczowie z ambon zaczęliby grzmieć? Wszak sam papież w swojej "ekologicznej" encyklice "Laudato si" wyraża głęboką troskę o losy naszej planety....

Konkretnie ile kosztuje przerobienie instalacji? Dowiadywałeś się czy powtarzasz jak papuga po innych? Wysoka cena to pojęcie względne - dla mnie to 100 000, dla Ciebie może 5 000, zatem dowiedz się i napisz konkrety a nie farmazony w stylu: och jakie to drogie, niech mi państwo da. A państwo czemu ma dać swoją drogą? Niepełnosprawny jesteś? Zarobić sam nie możesz? Dorosły chłop na własne utrzymanie zarobić nie może. Wstyd. Nawet jak wejdzie program współfinansowania przez miasto kosztów wymiany instalacji, to i tak większość z was będzie oburzona, że na całość nie dali, a tak w ogóle to dopłacić jeszcze powinni, żebyście łaskawie zdecydowali się na wymianę instalacji.

Na pewno nie jest to żadna nagonka. Kiedyś po prostu nie było w tym temacie świadomości, ludzie nie mieli wiedzy na ten temat, nie wiedzieli, że się trują - podobnie z resztą jak w przypadku papierosów, azbestu itp. Choroby wychodzą po latach, a zdrowie jest najważniejsze. Jeśli widzimy, że ktoś złośliwie kopci śmieciami i innymi świństwami nie ma na to zgody - każdy przypadek zgłaszajmy Straży Miejskiej dla własnego dobra. Można zawsze sprawdzić czym pali taka osoba. Węgla nie unikniemy jeszcze jakiś czas. A kto się zastanawia nad ogrzewaniem gazowym - polecam z własnego doświadczenia. Instalację można wykonać w PEX-Al-PExie - wytrzymałość 50lat a jest dużo tańsza niż mieć czy stal. Wygoda, zdrowie, a koszty ogrzewania porównywalne z węglem przy ocieplonym domu. Kocioł warto kupić nawet używany. Kto może powinien się nad tym zastanowić. A wszystkim potrzebującym powinno pomagać Państwo i MOPS - trzeba skłonić władze do zajęcia się tym problem na poważnie.

Oczywiscie ze chetnie zrezygnowałabym z ogrzewania tradycyjnego weglowego ale przy cenach gazu jest to niemozliwe.A wogole mam wielkie watpliwosci czy ta cala akcja z powietrzem ma na celu rzeczywiscie dobro mieszkancow nie tylko Lubonia/?/ przeciez 20,30 lat temu a moze nawet wczesniej bylo o wiele gorzej, zaklady pracy kopcily, kotlownie itp.itd i nagle teraz taka nagonka??? . Szkoda gadac moim zdaniem jest to celowe.

Proszę bardzo. Ja bym chętnie zaprzestał palenia węglem w moim domu i przeszedł na ogrzewanie bardziej ekologiczne - gazowe. Szkoda tylko, że koszta zbudowania takiej instalacji są tak wysokie. Miasto (a raczej państwo?)powinno pomóc w zmianie instalacji.
Ja nawet liczę się z wyższymi kosztami ogrzewania no ale koszt przerobiena instalacji to skandal.

Proponuję, aby każdy uczestnik w przyszłym roku pobiegł z flagą ubrany w biało-czerwone barwy

To skandal, żeby przedłużać planowany czas wyłączenia prądu o prawie 1,5 h !! Napięcie w sieci pojawiło się dopiero o 16:15 !! Jest okres zimowy, a mieszkańcy zostają bez prądu (i bez ogrzewania - nie działają pompy Co i piece). Obowiązkiem dostawcy jest poinformować bezpośrednio o czym takim z wyprzedzeniem, listownie lub smsowo. Nie do wiary, rozumiem sytuacje awarii ale to było PLANOWANE wyłączenie.

Szanowna redakcjo proszę napisać, co za przeproszeniem idiota jest odpowiedzialny za zamknięcie szlabanu u zbiegu ulic Ogrodowej i Dworcowej?
Przejście nie dawało wiele, ale pomagało udrożnić ruch w tym zatłoczony mieście. Nie wspomnę już o utrudnieniu dla karetek czy straży.

Tłuczeń również nie zdaje egzaminu. Po opadach deszczu jest odkryty,wypłukany. Bardzo nieprzyjemny do chodzenia w obuwiu z cieńszą zelówką. Nie da się po nim bezpiecznie i komfortowo jeździć rowerem czy wózkiem. Nie polecam tłucznia. A wyrównywanie spychaczem to"poprawa" stanu drogi tylko do pierwszego deszczu. Wtedy od przejeżdżających samochodów na nowo są dziury i koleiny. Tylko i wyłącznie utwardzenie drogi zdaje egzamin.

To samo jest na ulicy Wawrzyniaka...jadąc tą ulicą można poczuć sie jakby przejeżdżało sie po kraterach..przejazd bez uszkidzenua auta graniczy z cudem..połowa ulicy zastawiona parkujacymi autami a druga tak rozjechana, że teraz samochody jeżdżą na tym odcinku chodnikiem aby sobie czegoś nie urwać lub nawet nie utknąć w tych kraterowych dziurach ..brak słów ..

Wazne ze mamy nowy skwerek koło domu pani burmistrz . tzn przy ulicy długiej . skwerek ma rok i w tym roku zostanie zniszczony i przeniesiony . czy pani burmistrz nie wiedziała tego bo oboK mieszka ???

proponuje ustawic wiecej znako, na przejezdzie kolejowym na dj430 ktory znajduje sie przy ulicy 3go maja . od 30 lat nie jezdzi pociag a sa nowe znaki . firma pajo na swoim terenie usuneła torowisko tak samo zrobił PKP ale ma dk430 tory nadal sa . ale tylko w ulicy bo obk juz nie

ulicy Żabikowskiej od Sobieskiego do Okrzei i ulicy Szymanowskiego. Coś tu nie pasuje chyba nie Okrzei ?

Proszę pamiętać, że inwestycje w NCL zostały sfinansowane w połowie ze środków zewnętrznych.

to jeszcze na fb poprawkę poproszę :)

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw
 • Inne
  Zgubiono klucz
 • Inne
  Hipotetrapia
 • Dam pracę
  Pracownik centrum obsługi telefonicznej 40.46
 • Inne
  Korepetycje
 • Inne
  Kolizja wiadukt Luboń/A2
 • Dam pracę
  Strażnik - pracownik ochrony, Poznań-Wilda
 • Inne
  Zagubiony portfel - dokumenty