Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Komentarze Czytelników

Na stronie tej umieszczone są komentarze Czytelników dodane przez nich we wszystkich postach na naszej stronie.

....że Proboszcz ogłosił remont przed kościołem i włożenie granitowymi płytami teren wokół świątyni . Miasto ma wywalić milion na dostosowanie Rynku do otoczenia kościoła. Granitowe płyty na Rynku a Dziurasick Park musi funkcjonować. Proboszcz niech wykłada przed kościołem granit, chwała mu ale Burmistrz w ramach wota za powołanie syna mogłaby chodniki na Schmitowych drogach położyć a nie Rynek kolejny raz wykładać.

Nie od razu Kraków zbudowano!
Pamiętam jak 12 lat temu zamieszkałem w Luboniu, było to najbiedniejsze miasto w Polsce z dochodami budżetu ( 2004 ) na poziomie 35 mln, zł.
projekt budżetu na 2017 to już ponad 100 mln. dochodów?!
W swojej już ponad 60-letniej historii Luboń dopiero w ostatnich latach może z budżetu przetrwania przejść w budżet inwestycyjny i moim zdaniem coś w tym kierunku mocno ruszyło.

I co z tego wynika? że na nic nie ma pieniędzy ? ze kawałka jezdni nie można zrobić na końcu ul.Niezłomnych żeby nie tonąc w błocie dojść do ścieżek spacerowych na Szachtach? ze nie można sprzątnąć choć 2 najgłówniejszych ulic Lubonia Kościuszki i Żabikowskiej ? że wszędzie hula wiatr i tony piachu?że nagminnie łamie się przepisy ruchu drogowego a policji ani straży miejskiej w ogóle nie widać?że nic nie mozna?

Proszę spojrzeć na skrzyżowanie ulic Powstańców Wlkp i ks. Streicha - dokładnie to samo, naprawa wykonana bardzo dawno temu przez firmę usuwającą awarię i brak nałożenia warstwy wierzchniej asfaltu. Totalna fuszerka. Szukać dalej? Ulica Strumykowa i naprawa sprzed 2 tyg - kostka brukowa leży ułożona wzdłuż płotu, dziura zakryta bardzo niechlujnie i "na szybko" w dokładnie taki sam sposób jak w artykule powyżej. Jestem przerażony i zaniepokojony faktem, iż Urząd Miasta Luboń nie widzi tak rażących zaniedbać. Apeluję do serwisu e-luboń o dołączenie w/w miejsc do przekazania w uaktualnionej korespondencji z UM Luboń. Pragnę również o zauważenie problemu zapadniętej grubo ponad 10cm studzienki kanalizacyjnej na ulicy 3 Maja w Luboniu tuż koło skrętu do Hotelu Poznańskiego. Uprzedzam, iż w przypadku uszkodzenia koła UM Luboń zostanie pociągnięty do odpowiedzialności jako zwierzchnik dróg w naszym mieście.

Ten problem poruszyłem z Panią Burmistrz w kwietniu 2016 roku i otrzymałem informację, że miasto nie posiada terenów, które może przeznaczyć pod inwestycje. Takowe musi dopiero kupić od prywatnych właścicieli gruntów i aby stały się interesujące dla potencjalnych inwestorów należy przeznaczyć ogromne środki finansowe na dostosowanie infrastruktury drogowej i sieciowej. Temat przyłączenia do Poznania hmmm ... jest bardzo skomplikowany. Z punktu widzenia władz Lubonia zgodziłbym się tylko w sytuacji podpisania umowy, w skład której Poznań zobowiąże się do konkretnych inwestycji np. inwestycja tramwajowa: wiadukt w ciągu ul. Opolskiej w Poznaniu, pociągnięcie linii tramwajowej do ul. Armii Poznań w Luboniu, przebudowa ul. Armii Poznań po dwa pasy w każdym kierunku + linia tramwajowa, przypomnę, że wiadukt kolejowy nad autostradą jest na taki wariant gotowy. Zagospodarowanie nadwarciańskich terenów zielonych, remonty nawierzchni dróg i przeznaczenie środków na wspomniane przyciąganie inwestorów. Dodatkowo MPK mogłoby zbudować zajezdnię autobusową w okolicy Armii Poznań i Krętej, a teren obecnego przewoźnika przeznaczyć pod inwestycję.

w moim domu wywaliło okna, a mieście się kilkaset metrów od Ziemniaków, to była rzeczywiście tragedia

debil jestes synus na swiecie cie nie bylo jak sie to wydarzylo ico ty mozesz wiedziec, byla to wielka tragedia zyja tacy co to przezyli na wlasnej skorze i moga cos powiedziec na ten temat, takich jak ty to powinni karac

A ja proponuje by urząd miasta w koncu przejrzał na oczy i przestał sprzedawać ostatnie miejskie diałki deweloperom którzy tylko stawiaja bloki. To miasto się w ogóle nie rozwija, tu nie ma żadnego przemysłu tylko blokowiska. Lepiej byłoby gdyby jednak Luboń przyłączył się do Poznania, bo inaczej blokowiska nas wykończą

Po co te złośliwości? Temat dotycz tzw. NCL, na który praktycznie składają się dwie ulice - Wschodnia i al. JPII.
Zgadzam się, że problem występuje na terenie całego miasta ale opisuję sprawę, która bezpośrednio mnie dotyczy i o której mam wiedzę. Skoro poświęciłeś czas na pisanie komentarza postaraj się aby coś wnosił. Twój komentarz przypomina mi inne dotyczące inwestycji budowy ul Wschodniej. Brzmiały one mniej więcej tak: ...ledwo co się wprowadzili już chcą mieć drogę, niektórzy mieszkają ponad 20 lat i nie mają.... Pokazuje to idealnie jakie zaległości ma miasto oraz także pokazuje bierność mieszkańców...
Dorzucę jeszcze jedno zabawne (dla mnie) spostrzeżenie: pamiętam pierwszą stronę gazety Echo Lubonia (ok 2010r), która informowała, że kolejne ulice miasta zostały przyłączone do sieci kanalizacyjnej. Poczułem się jak w końcu XIX w :D

?

Apel Smoleński też będzie?

Czy właściciel posiada aktualny przegląd kominiarski? Jeżeli nie posiada winien zapłacić za akcje.

Uwaga - latem - na kleszcze.

To nie jest kwestia mrozów bo taki standard napraw Aquanet stosuje niezależnie od pogody. W innych miejscach (nie tylko w Luboniu ale i w Poznaniu) są tego przykre dowody. Dobrze byłoby aby Aqanet był rozliczony nie tylko z naprawy wodociągów ale i z porządku jaki po tych naprawach zostawia.

A czy jeszcze nie wiesz że liczy się tylko wschodnia? :p

To jest nowa technologia samochodu ubiją kostkę a potem wyleje się 2-3 cm asfaltu i będzie git, głaciutko jak w całym Luboniu.
Niestety stan drug jest fatalny mimo że dziury są w miarę na bieżąco łatane i rzadko się zdarza jakaś większa przez dłuższy czas to jednak ilość łat i ich jakość jest dalece od oceny zadowalającej.

Moim zdaniem powodem prowizorycznej naprawy był mróz - nie można wylewać masy bitumicznej w bardzo niskich temperaturach bo to zmarnowane pieniądze i droga nadawałaby się do ponownego remontu - po prostu "asfalt" by się nie "przyjął", popękał i odpadł... Oczywiste było, że jak tylko mróz odpuści płytki "siądą" w rozmiękłej podbudowie. Przypuszczam, że w najbliższym czasie dziura zostanie załatana zgodnie ze sztuką. A to, że drogi lubońskie są w fatalnym stanie po ostatnich mrozach to fakt - trochę jeżdżę po Polsce i takiej ruiny dawno nie widziałem...

Dobrze że ktoś to od razu zauważył i pisze o tym. Ale ja jakbym ich spotkała to chyba jak zaraz zaczęliby mi coś proponowac to kazałabym im sie wylegitymować. I wtedy byłoby jasne skąd są. COś mi się wydaje że to ani Błekina Energia ani PGNiGe tylko jacyś przebierańcy... I oby nie chodzili i nie sprawdzali kto w danym czasie jest domu. Wiecie co mam na myśli :(

Jak dla mnie to jest kpina jaki standard naprawy nawierzchni stosuje aktualnie Aquanet - płytki chodnikowe ułożone na warstwie piasku. W Luboniu dwie takie niespodzianki są już na 11 Listopada, też kilka takich miejsc w Poznaniu. To jest jakiś żart i ktoś powinien pociągnąć Aquanet do odpowiedzialności i nakazać remont tych dziur.

Ta dziura to kpina i pośmiewisko, niech ktoś coś z tym zrobi!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  ZAGINĘŁA KOTKA
 • Inne
  Zaginęła suczka beagle znaleźne 2 tyś.
 • Dam pracę
  Praca dla asystentki stomatologicznej
 • Dam pracę
  Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
 • Dam pracę
  emeryt z doświadczeniem do pracy na wtryskarce zatrydnię
 • Dam pracę
  Sprzedawca Poznań
 • Wynajem - szukam
  szukam domu do wynajecia
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę kawalerki