video

Duża dawka humoru, czyli Koncert Walentynkowy w SP3

To dopiero był koncert! Pozostanie on na pewno na bardzo długo w pamięci osób, które znalazły czas i postanowiły wczoraj przyjść do Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu. Z okazji Walentynek nauczyciele i uczniowie pokazali, że można i należy mieć do siebie dystans. Przebierani w barwne stroje wystąpili na lubońskiej scenie parodiując znanych wykonawców. Najwięcej emocji wzbudził pan Norbert Łuczak, który fenomenalnie naśladował Dodę (od 12' minuty).
czytaj dalej na temat Duża dawka humoru, czyli Koncert Walentynkowy w SP3

Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek za nami

4 stycznia br. odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Luboniu Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek, który patronatem honorowym objęła pani Burmistrz Miasta Luboń - Małgorzata Machalska. W jury zasiedli zaproszeni goście: pani Regina Górniaczyk - dyrektor Ośrodka Kultury w Luboniu, pani Emilia Bryś – przedstawiciel Stowarzyszenia Pozytywny Luboń, pani Dorota Franek - radna Miasta Luboń, pani Izabella Chodorowska – redaktor naczelna gazety e-lubon.pl oraz pan Rafał Stępniewski - nauczyciel muzyki. Wystąpiło prawie pięćdziesięciu wykonawców, a reprezentowany prze nich poziom był bardzo wysoki. czytaj dalej na temat Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek za nami

Lubonianie powitali Nowy Rok 2018

Lubonianie powitali Nowy Rok 2018 sztucznymi ogniami i petardami. W mieście nie odbywała się żadna zabawa pod chmurką. Głównym punktem sylwestrowej nocy były fajerwerki. Punktualnie o 24.00 niebo nad Luboniem mieniło się wszystkimi kolorami, a w górę zaczęły strzelać korki szampanów. Oglądając pokaz na niebie lubonianie tradycyjnie składali sobie życzenia. Najczęściej można było usłyszeć, aby ten rok był lepszy od poprzedniego i przede wszystkim pełen zdrowia. czytaj dalej na temat Lubonianie powitali Nowy Rok 2018

SP3 upamiętnia Powstanie Wielkopolskie

Wczoraj obchodzono uroczystości upamiętniające 99 rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Brali w nich udział nasi uczniowie, członkowie Grupy Rekonstrukcji Cywilno Militarnej Semper Fidelis pod opieką szefa grupy, a jednocześnie pracownika naszej szkoły – Sergiusza Myszograja. czytaj dalej na temat SP3 upamiętnia Powstanie Wielkopolskie

Cieknie woda pod wiadukt na ulicy Powstańców Wielkopolskich

Jak poinformował naszą redakcję Czytelnik małym strumieniem leje się woda pod wiadukt znajdujący się na ulicy Powstańców Wielkopolskich.

Prawdopodobnie pękła rura przy wiadukcie kolejowym na Powstańców Wielkopolskich - napisał Czytelnik.

Mieszkaniec dołączył również filmik, który publikujemy poniżej.

izi czytaj dalej na temat Cieknie woda pod wiadukt na ulicy Powstańców Wielkopolskich

Pogrom Luboń traci 2 punkty do lidera

W ostatnim spotkaniu tej rundy walczyliśmy z zespołem z Rudnik. Dawno nie zdarzyło się tak, że spotkanie wyjazdowe przebiegało w pełni pod naszą kontrolą. Pierwsza połowa spotkania to nasza dominacja, pełen spokój i opanowanie. Wreszcie bez zarzutu funkcjonowało rozegranie piłki i przesuwanie się formacji. Prowadzenie objęliśmy w 24 minucie po bramce Michała Jankowskiego, w tej akcji genialnym kilkudziesięcio metrowym podaniem popisał się Daniel Powierża. Następnie wynik meczu w 39 minucie podwyższył niezawodny kapitan zespołu Dawid Kubiak. czytaj dalej na temat Pogrom Luboń traci 2 punkty do lidera

Uciążliwa koparka - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który prosi o pomoc, gdyż przed jego domem codziennie "urzęduje" koparka, która powoduje ogromny hałas.

Od miesiąca przy mojej posesji przy ulicy Szymborskiej zorganizowano sobie bazę na ciężki sprzęt. Dwa razy dziennie jak przyjeżdża koparka po jakiś osprzęt z garażu, który powstał, wszystko mi się trzęsie w domu. Proszę o pomoc. Przesyłam film, gdzie grzeją ponad godzinę koparkę pod moim domem. Smród spalin okropny! - pisze mieszkaniec. czytaj dalej na temat Uciążliwa koparka - list do redakcji

IX Mały Festiwal Piosenki za nami

15 listopada br. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu IX edycja powiatowego konkursu wokalnego "Mały Festiwal Piosenki". Do konkursu zgłosiło się ponad 40 wykonawców z klas gimnazjalnych i klas siódmych powiatu poznańskiego oraz z Poznania. czytaj dalej na temat IX Mały Festiwal Piosenki za nami

Pogrom Luboń goni lidera tabeli

Było to ostatnie spotkanie na własnym boisku przed przerwa zimową. Pewnie wygrywamy i wskakujemy na trzecie miejsce w tabeli w klasie B Poznań III. Od samego początku mieliśmy inicjatywę, a prowadzenie objęliśmy już w 19 minucie po soczystym uderzeniu Michała Jankowskiego. W końcowych minutach pierwszej połowy wynik spotkania na 2:0 podwyższył Maciej Matuszalski. czytaj dalej na temat Pogrom Luboń goni lidera tabeli

Kolejne 3 punkty dla Pogromu Luboń

W ostatnim spotkaniu naszym rywalem był nasz stary znajomy - zespół Odlewu Poznań, z którym mierzyliśmy się już parokrotnie. Spotkanie rozpoczęło się dla nas wyśmienicie, ponieważ w 7 minucie objęliśmy prowadzenia po bramce Dawida Kubiaka. W 30 minucie Odlew niespodziewanie wyrównał stan meczu na 1:1. Bramka ta była dosyć kontrowersyjna, gdyż jeden z zawodników gospodarzy dotknął piłkę ręką w swoim polu karnym. Dziwna sytuacja, po której Odlew Poznań wyprowadził udaną kontrę, mimo naszych protestów sędzia pozostał nie ugięty. czytaj dalej na temat Kolejne 3 punkty dla Pogromu Luboń