Znaleziono króliczka!

Dzisiaj na ulicy Szafirowej został znaleziony ten sympatyczny króliczek. Króliczek jest koloru rudo-białego i czeka na właściciela. Numer telefonu, pod którym można zgłosić się po zgubę lub ją zaadoptować to 663 175 610 .

Izabella Chodorowska czytaj dalej na temat Znaleziono króliczka!

Fatalna sytuacja Pogromu Luboń

Trzeba powiedzieć jasno i dosadnie, że zespół Pogromu Luboń jest w dołku, z którego jak na razie trudno mu wyjść. Tydzień temu doznał porażki 4:3 z drużyną Obra Zbąszyń mają praktycznie wygraną w kieszeni. Pierwsze minuty to wymiana ciosów. Po 10 minutach spotkania był remis 2:2. Po tym okresie drużyną, która praktycznie cały czas znajdowała się na połowie rywala był zespół Pogromu. Niestety, wiele dogodnych sytuacji zostało zmarnowanych i dopiero w 18 minucie meczu drużyna z Lubonia przypieczętowała swoją dominację strzelając bramkę na 3:2. czytaj dalej na temat Fatalna sytuacja Pogromu Luboń

Wielkopolanki pokonują reprezentację Dolnej Saksonii 5:4

Wielkopolanki pokonują reprezentację Dolnej Saksonii 5-4 a na boisku w barwach Wielkopolskiego ZPN zobaczylismy 6 naszych piłkarek. Świetne spotkanie i dobre widowisko dla kibiców z uwagi na dużo bramek rozegrały reprezentantki Wielkopolski. Do bramki przeciwniczek w dzisiejszym meczu strzelały: dwukrotnie Oliwia Jaśniak, Liwia lizik (bezpośrednio z rzutu wolnego), Marta Hofland (strzał z dystansu) oraz Maja Kuleczka). czytaj dalej na temat Wielkopolanki pokonują reprezentację Dolnej Saksonii 5:4

Kolejny rok LUTW

Kolejny już rok słuchacze LUTW będą poszukiwać i poznawać to co nieznane. Bardzo radosne były powitania po przerwie wakacyjnej. W gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5, bardzo uroczyście powitaliśmy nowych słuchaczy i zaproszonych gości. Rangę uroczystości podkreśliły pieśni w wykonaniu Chóru "Bard". Starosta Jan Grabkowski i Burmistrz Małgorzata Machalska wręczyli indeksy nowym słuchaczom. Mamy nadzieję, że powitani kwiatami i niespodziankami, będą dobrze czuć w naszej gromadzie. Po wykładzie dr hab.prof. Krzysztofa Hajdera, zapoznano z propozycjami zajęć na najbliższy semestr. czytaj dalej na temat Kolejny rok LUTW

Trzy punkty przed własną publicznością

Pierwszy mecz przed własną publicznością kończymy z trzema punktami na koncie pokonując zespół Sokoła Rakoniewice 2-1 po dwóch trafieniach Julki Rusinek. W pierwszej części spotkania zagraliśmy bardzo chaotycznie, dużo niedokładności, mało walki i drobne błędy, które wkradły się w poczynania naszych zawodniczek. ...ale gdzie diabeł nie może tam Ruska pośle. Julka zanotowała wejście smoka. Wprowadzona na boisko w 20 minucie pierwszej połowy otrzymała świetne prostopadłe podanie od Natali Pawlak, zachowała się jak typowy napastnik, z pełnym spokojem pokonując bramkarza gości. czytaj dalej na temat Trzy punkty przed własną publicznością

FUNgielski – projekt z Budżetu Obywatelskiego Miasta Luboń

Szkoła językowa GERAMAN przystępuje do realizacji projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017, który złożyła p. Aleksandra Kozłowska. Projekt pod nazwą FUNgielski składa się z trzech części, każda dedykowana do innej grupy wiekowej. Pierwsza część skierowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat i ma charakter warsztatowy. Odbędzie się osiem półtoragodzinnych spotkań w poszczególnych szkołach podstawowych na terenie Lubonia. Każdy może wziąć udział we wszystkich, nie ma ograniczenia do uczniów danej szkoły. Jedynym kryterium przyjęcia jest dostarczenie zgody rodzica na udział w warsztatach. czytaj dalej na temat FUNgielski – projekt z Budżetu Obywatelskiego Miasta Luboń

Kto rozpoznaje ptaka? - list do redakcji [AKTUALIZACJA]

Na ulicy Klonowej doszło do niecodziennej sytuacji. Otóż nasza Czytelniczka od rana miała okazję "zaprzyjaźnić się" z "ptaszyskiem", które podążało za nią od ulicy 11 Listopada.

Nie chciałam by ptak wpadł pod samochód, dlatego siedzi na mojej działce - napisała pani Patrycja.

Jeśli ktoś rozpoznaje "wędrowca" proszony jest o kontakt z redakcją.

Izabella Chodorowska

AKTUALIZACJA - Kaczka została odebrana przez właściciela :) czytaj dalej na temat Kto rozpoznaje ptaka? - list do redakcji [AKTUALIZACJA]

Sukces zawodników LKTS Luboń

W niedzielę 30 września 2018 roku w Poznaniu rozegrane zostały zawody dla najmłodszych zawodniczek i zawodników Wielkopolski w tenisie stołowym. Po raz kolejny zainteresowanie turniejem było bardzo duże. W 1 Grand Prix Wielkopolski Żaków uczestniczyli reprezentanci LKTS Luvena Luboń. Były to eliminacje do I Grand Prix Polski Żaków z których to tylko zwycięzca uzyskuje bezpośredni awans na te zawody. Pierwsze miejsce i awans na Grand Prix Polski wywalczył Kacper Zrol. Brązowy medal wywalczył Bartek Sułek. 8 miejsce wywalczył Adam Jakubowicz. czytaj dalej na temat Sukces zawodników LKTS Luboń

Sukcesy zawodników LKTS Luvena Luboń

W Luboniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym seniorów. W pierwszym turnieju z serii Grand Prix o awans do ogólnopolskiego turnieju – Grand Prix Polski – wystartowało 87 zawodników z całego województwa wielkopolskiego, wśród nich także liczna grupa reprezentantów LKTS Luvena Luboń 6 seniorek i 6 seniorów. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się pierwszoligowe zawodniczki LKTS-u zajmując w turnieju seniorek wszystkie miejsca na podium. czytaj dalej na temat Sukcesy zawodników LKTS Luvena Luboń