Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Galeria

Czad daje o sobie znać - dwie interwencje OSP Luboń

Wczoraj po godzinie 21.00 Ochotnicza Straż Pożarna udała się do jednego z domów przy ulicy Łącznej w Luboniu.

Osoba zgłaszająca przebudziła się i zauważyła w mieszkaniu duże ilości dymu. Po dojechaniu na miejsce akcji okazało się że powodem zadymienia prawdopodobnie było cofnięcie się spalin z komina do wyczystki. Naszym zadaniem było sprawdzenie wszystkich pomieszczeń czujnikiem wielogazowym, następnie otworzyliśmy wszystkie okna w celu przewietrzenia mieszkania. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych - informuje Maciej Splisgart z OSP Luboń. czytaj dalej na temat Czad daje o sobie znać - dwie interwencje OSP Luboń

Pożar sadzy w kominie

Wczoraj około godziny 23.00 Ochotnicza Straż Pożarna została wezwana na ulice Niepodległości w Luboniu. Powodem interwencji był pożar sadzy w przewodzie kominowym. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano oprócz OSP Luboń dwa zastępy ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania.

izi czytaj dalej na temat Pożar sadzy w kominie

Wielka dziura

Do naszej redakcji dotarł kolejny list od Czytelnika, który zwraca uwagę na dziury w asfalcie jakie znajdują się przy skrzyżowaniu ulic Żabikowska i Sobieskiego, na odcinku ulicy Żabikowskiej (w stronę ulicy Targowej). czytaj dalej na temat Wielka dziura

Balik w Ośrodku Kultury

Najmłodsi mieszkańcy Lubonia w piątek 27 stycznia bawili się na imprezie karnawałowej. Do Ośrodka Kultury przybyły księżniczki, baletnice, wróżki, a także rycerze, piraci i strażacy. Wszystko za sprawą balu przebierańców. Pomysłowo poprzebierane maluchy radośnie tańczyły i śpiewały. Animacje, gry i zabawy prowadził DJ Polska.

OKL czytaj dalej na temat Balik w Ośrodku Kultury

Znaleziono szczeniaka!

Dzisiaj na ulicy Dworcowej znaleziono szczeniaka. Piesek bardzo tęskni za swoim domem. Jeśli ktoś rozpoznaje psa proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 678 786.

Magda czytaj dalej na temat Znaleziono szczeniaka!

Pożar restauracji w Puszczykowie

Kilka minut przed godziną 8.00 doszło do pożaru restauracji Jabłonka, która mieści się w Puszczykowie przy ulicy Poznańskiej.

Do tego zdarzenia zadysponowano dwa nasze zastępy, GBA 329[P]71 oraz GCBA 329[P]73. Dużym zagrożeniem były butle z gazem znajdujące się w budynku. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został ranny - relacjonuje Maciej Splisgart z OSP Luboń.

Przyczyny wybuchu pożaru będzie ustalać policja. Na miejscu akcji także OSP Puszczykowo, OSP Mosina, JRG 9 oraz Szkoła Aspirantów PSP z Poznania.

izi czytaj dalej na temat Pożar restauracji w Puszczykowie

Wypadek w Luboniu oraz na DK5

Przed godziną 15.00 Ochotnicza Straż Pożarna została wezwana na skrzyżowanie ulic Lipowa a Kołłątaja, gdzie doszło do wypadku. W tym zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana i odwieziona do szpitala. Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Wcześniej, gdyż przed godziną 13.00 OSP Luboń została zadysponowana do wypadku, który miał miejsce na drodze krajowej numer 5 (na wysokości Stęszewa). czytaj dalej na temat Wypadek w Luboniu oraz na DK5

Wypadek na ulicy Armii Poznań

Przed godziną 18.00 na ulicy Armii Poznań w Luboniu doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. Droga została zablokowana, a na ulicy Armii Poznań tworzą się korki. Na miejsce zadysponowany zostały zastęp strażaków z OSP Luboń oraz zastęp ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Przyczyny wypadku ustala Policja.

max czytaj dalej na temat Wypadek na ulicy Armii Poznań

Pożar samochodu w Plewiskach

Wczoraj po godzinie 11.00 OSP Luboń uała się alarmowodo Plewisk na ulicę Południową, gdzie zgłoszono pożar samochodu osobowego. czytaj dalej na temat Pożar samochodu w Plewiskach

Wyróżnienie dla 17-latków

W sobotę, 4 lutego, o godzinie 16:30 na naszej świetlicy odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze z działań prowadzonych w ubiegłym roku. W spotkaniu uczestniczyli:

* burmistrz Małgorzata Machalska,
* przewodnicząca RML – Teresa Zygmanowska,
* wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Poznaniu – Wojciech Dorna,
* dowódca JRG-2 – bryg. Jarosław Kuśmirek,
* druhowie z OSP Luboń. czytaj dalej na temat Wyróżnienie dla 17-latków

Strony

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  ZAGINĘŁA KOTKA
 • Inne
  Zaginęła suczka beagle znaleźne 2 tyś.
 • Dam pracę
  Praca dla asystentki stomatologicznej
 • Dam pracę
  Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
 • Dam pracę
  emeryt z doświadczeniem do pracy na wtryskarce zatrydnię
 • Dam pracę
  Sprzedawca Poznań
 • Wynajem - szukam
  szukam domu do wynajecia
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę kawalerki