Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

audio

O edukacji i niepodległości - rozmowa z Anitą Plumińską-Mieloch

Czy edukacja może prowadzić do odzyskania niepodległości? Zapraszamy do odsłuchania kolejnej, bardzo interesującej audycji Radia MPL, tym razem o historii i edukacji w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Naszym gościem była dyrektor Zespołu Szkół w Luboniu Anita Plumińska-Mieloch. Audycję poprowadzili: Izabella Chodorowska, Piotr Milewski i Tomasz Kaczmarek.

Radio MPL czytaj dalej na temat O edukacji i niepodległości - rozmowa z Anitą Plumińską-Mieloch

Serwis informacyjny Radia MPL

Pierwszy, radiowy serwis informacyjny Radia MPL. Informacje, wydarzenia i zapowiedzi z regionu Mosiny, Puszczykowa i Lubonia. Serwis prowadzą: Izabella Chodorowska i Piotr Milewski. czytaj dalej na temat Serwis informacyjny Radia MPL

Nowa inicjatywa Gazety e-lubon.pl i Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Dla naszych Czytelników mamy niespodziankę. Sami nie przypuszczaliśmy, że nasza gazeta zacznie się tak szybko rozwijać i to w takim kierunku :) Wspólnie z Gazetą Mosińsko-Puszczykowską chcemy realizować kolejne medialne przedsięwzięcie. Redakcja będzie się mieścić w Mosinie. Zespół mamy już prawie skompletowany. Pełna pasji ekipa reporterów zamierza dać z siebie wszystko, aby nasi słuchacze słyszeli co dzieje się w ich regionie (Mosinie, Puszczykowie, Luboniu, Komornikach). czytaj dalej na temat Nowa inicjatywa Gazety e-lubon.pl i Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Głośna syrena - list do redakcji

Przedwczoraj do naszej redakcji napisał Mieszkaniec, który zwrócił uwagę na wyjącą w nocy syrenę. Sygnał był bardzo głośny i słychać go było w całej okolicy.

Głośna syrena nękała wszystkich mieszkańców całą noc przy ulicy Jana Kochanowskiego oraz Andrzeja Mizerki. Nagranie w załączniku. Niestety nie miałem na tyle sił aby szukać po osiedlu źródła dźwięku ale raczej kierunek wskazywał na jakiś lokal usługowy pod filarami na Andrzeja Mizerki. Co robić na przyszłość w takich przypadkach? Straż Miejska zareaguje? - pyta Czytelnik.

izi czytaj dalej na temat Głośna syrena - list do redakcji

Porzucone szczeniaki szukają domu !!!

Porzucone szczeniaki 21.11.2011

Do nietypowej interwencji została wezwana dzisiaj około godziny 20.00 Straż Miejska. Jedna z mieszkanek ul.Pogodnej powiadomiła, że przy koszach na śmieci znajdują się porzucone, zziębnięte szczeniaki. Przybyłe na miejsce strażniczki zaopiekowały się psiakami, które wkrótce przekażą do schroniska. Osoby zainteresowane adopcją uroczych szczeniaczków proszone są o kontakt ze Strażą Miejską w Luboniu tel. 61 8131-986.

Izabella Chodorowska

  czytaj dalej na temat Porzucone szczeniaki szukają domu !!!

Młodzi profesjonaliści

Kilka dni temu, w niedzielę 19 grudnia, mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu kolęd, zorganizowanego przez Luboński Ośrodek Kultury. Koncert odbył się dwukrotnie, w dwóch lubońskich kościołach- św. M. Kolbe oraz św. Barbary. Wystąpili młodzi artyści- zespół wokalny „Formoza" pod przewodnictwem Dominiki Barabas oraz orkiestra kameralna l`Evolution pod batutą Kacpra Biruli. Zaprezentowane kolędy są znakomitym połączeniem wielowiekowej tradycji oraz energii, brzmienia i harmonii muzyki popularnej przy jednoczesnej refleksji nad tekstem literackim. czytaj dalej na temat Młodzi profesjonaliści

Niebezpieczne drogi w Luboniu

Jak poinformowali nas Czytelnicy warunki na lubońskich drogach są bardzo niebezpieczne. Samochody wręcz ślizgają się po nawierzchni. "Porównując sytuację w Poznaniu, z którego właśnie wracam to w Luboniu warunki drogowe na głównych ulicach miasta są skandaliczne. Samochód ślizga się jakby jechał po lodzie. Gdzie są piaskarki i solarki?" - zadał pytanie jeden z kierowców, który do nas zadzwonił. Jak poinformował nas Prezes Kom-Lubu Tadeusz Urban cały czas pracują w Luboniu 2 piaskarko-solarki. Od początku opadów śniegu (od listopada 2010) zużyto w naszym mieście 170 ton soli. czytaj dalej na temat Niebezpieczne drogi w Luboniu

Grudniowa Koronka przy Źródlanej

Jak co miesiąc, wierni zebrali się pod krzyżem na ulicy Źródlanej aby odmówić Koronkę, po której proboszcz parafii Św.Barbary ks. Bernard Cegła oprowadził zebranych po budowanym obok nowym kościele.

Autor zdjęć: Rafał Wojtyniak czytaj dalej na temat Grudniowa Koronka przy Źródlanej

Przebojem na antenę - zagłosuj na Anię!

   Wielkopolski konkurs Radia Merkury "Przebojem na antenę 2009" już ruszył. Spośród 60 utworów Jury ostatecznie wybrało 5 piosenek, na które możemy zagłosować do 10 czerwca wysyłając sms-y.

   Luboń reprezentuje Ania Polowczyk piosenką "Bezszelestnie", a oto demo mp3 do odsłuchania, kliknij>> Bezszelestnie.

   Głosujemy na piosenkę wysyłając sms (1 zł + VAT) o treści: PRZEBOJE 4 na numer 7160 czytaj dalej na temat Przebojem na antenę - zagłosuj na Anię!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier - Plewiska
 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Praca dla Murarzy
 • Sprzedam
  Kuchnia do zabudowy 1200 złoty
 • Dam pracę
  Zatrudnię kasjerów
 • Dam pracę
  PROSTE CZYNNOŚCI PRODUKCYJNE (Poznań, Jeżyce)
 • Dam pracę
  MECHANIK 200.204
 • Dam pracę
  Nauczyciel języka angielskiego do przedszkola w Luboniu