Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

audio

Głośna syrena - list do redakcji

Przedwczoraj do naszej redakcji napisał Mieszkaniec, który zwrócił uwagę na wyjącą w nocy syrenę. Sygnał był bardzo głośny i słychać go było w całej okolicy.

Głośna syrena nękała wszystkich mieszkańców całą noc przy ulicy Jana Kochanowskiego oraz Andrzeja Mizerki. Nagranie w załączniku. Niestety nie miałem na tyle sił aby szukać po osiedlu źródła dźwięku ale raczej kierunek wskazywał na jakiś lokal usługowy pod filarami na Andrzeja Mizerki. Co robić na przyszłość w takich przypadkach? Straż Miejska zareaguje? - pyta Czytelnik.

izi czytaj dalej na temat Głośna syrena - list do redakcji

Porzucone szczeniaki szukają domu !!!

Porzucone szczeniaki 21.11.2011

Do nietypowej interwencji została wezwana dzisiaj około godziny 20.00 Straż Miejska. Jedna z mieszkanek ul.Pogodnej powiadomiła, że przy koszach na śmieci znajdują się porzucone, zziębnięte szczeniaki. Przybyłe na miejsce strażniczki zaopiekowały się psiakami, które wkrótce przekażą do schroniska. Osoby zainteresowane adopcją uroczych szczeniaczków proszone są o kontakt ze Strażą Miejską w Luboniu tel. 61 8131-986.

Izabella Chodorowska

  czytaj dalej na temat Porzucone szczeniaki szukają domu !!!

Młodzi profesjonaliści

Kilka dni temu, w niedzielę 19 grudnia, mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu kolęd, zorganizowanego przez Luboński Ośrodek Kultury. Koncert odbył się dwukrotnie, w dwóch lubońskich kościołach- św. M. Kolbe oraz św. Barbary. Wystąpili młodzi artyści- zespół wokalny „Formoza" pod przewodnictwem Dominiki Barabas oraz orkiestra kameralna l`Evolution pod batutą Kacpra Biruli. Zaprezentowane kolędy są znakomitym połączeniem wielowiekowej tradycji oraz energii, brzmienia i harmonii muzyki popularnej przy jednoczesnej refleksji nad tekstem literackim. czytaj dalej na temat Młodzi profesjonaliści

Niebezpieczne drogi w Luboniu

Jak poinformowali nas Czytelnicy warunki na lubońskich drogach są bardzo niebezpieczne. Samochody wręcz ślizgają się po nawierzchni. "Porównując sytuację w Poznaniu, z którego właśnie wracam to w Luboniu warunki drogowe na głównych ulicach miasta są skandaliczne. Samochód ślizga się jakby jechał po lodzie. Gdzie są piaskarki i solarki?" - zadał pytanie jeden z kierowców, który do nas zadzwonił. Jak poinformował nas Prezes Kom-Lubu Tadeusz Urban cały czas pracują w Luboniu 2 piaskarko-solarki. Od początku opadów śniegu (od listopada 2010) zużyto w naszym mieście 170 ton soli. czytaj dalej na temat Niebezpieczne drogi w Luboniu

Grudniowa Koronka przy Źródlanej

Jak co miesiąc, wierni zebrali się pod krzyżem na ulicy Źródlanej aby odmówić Koronkę, po której proboszcz parafii Św.Barbary ks. Bernard Cegła oprowadził zebranych po budowanym obok nowym kościele.

Autor zdjęć: Rafał Wojtyniak czytaj dalej na temat Grudniowa Koronka przy Źródlanej

Przebojem na antenę - zagłosuj na Anię!

   Wielkopolski konkurs Radia Merkury "Przebojem na antenę 2009" już ruszył. Spośród 60 utworów Jury ostatecznie wybrało 5 piosenek, na które możemy zagłosować do 10 czerwca wysyłając sms-y.

   Luboń reprezentuje Ania Polowczyk piosenką "Bezszelestnie", a oto demo mp3 do odsłuchania, kliknij>> Bezszelestnie.

   Głosujemy na piosenkę wysyłając sms (1 zł + VAT) o treści: PRZEBOJE 4 na numer 7160 czytaj dalej na temat Przebojem na antenę - zagłosuj na Anię!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Sprzątanie klubu fitnes w Galerii Dębiec (os. Dębina)
 • Dam pracę
  Sprzątanie pomieszczeń przy ul. Malwowej w Poznaniu
 • Dam pracę
  Praca dla magazyniera w sklepie internetowym Superłazienka.pl
 • Dam pracę
  Praca dla kobiet
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Praca doradca klienta w języku niemieckim - Poznań
 • Dam pracę
  Praca w Komornikach 3000 zł
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie deweloperskie