Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kolejni ozdrowieńcy w Luboniu - aktualne dane z Lubonia

W Wielkopolsce potwierdzono wynikami badań laboratoryjnych u kolejnych 20 osób zakażenia koronawirusem przez WSSE w Poznaniu.

Godzina 10.30

- mężczyzna lat 76 z powiatu poznańskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- mężczyzna lat 55 z powiatu poznańskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- mężczyzna lat 49 z powiatu poznańskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- mężczyzna lat 61 z powiatu poznańskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- mężczyzna lat 39 z powiatu poznańskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- mężczyzna lat 51 z powiatu poznańskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- chłopiec z powiatu poznańskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- kobieta lat 67 z powiatu poznańskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- kobieta lat 18 z powiatu poznańskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- kobieta lat 42 z powiatu poznańskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- kobieta lat 71 z powiatu obornickiego. Przebywa w szpitalu w Poznaniu,
- mężczyzna lat 18 z powiatu obornickiego. Przebywa w izolacji domowej,
- kobieta lat 85 z powiatu gostyńskiego. Przebywa w szpitalu w Poznaniu,
- kobieta lat 53 z powiatu gostyńskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- mężczyzna lat 83 z powiatu ostrowskiego. Przebywa w szpitalu w Poznaniu,
- mężczyzna lat 42 z powiatu ostrowskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- kobieta lat 58 z powiatu ostrzeszowskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- kobieta lat 68 z powiatu szamotulskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- mężczyzna lat 55 z powiatu kaliskiego. Przebywa w izolacji domowej,
- kobieta lat 51 z powiatu krotoszyńskiego. Przebywa w izolacji domowej.

Służby prasowe wojewody nie informują w jakim stanie są osoby zakażone koronawirusem.

W całej Polsce koronawirusa zdiagnozowano u 75 734 osób (600 dzisiaj), 2 237 z nich zmarło. Wyzdrowiało 62 110 osób (562 dzisiaj).

Ministerstwo Zdrowia podało, że mamy 600 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
małopolskiego (111),
mazowieckiego (70),
śląskiego (62),
pomorskiego (53),
dolnośląskiego (47),
lubelskiego (42),
kujawsko-pomorskiego (35),
podkarpackiego (34),
łódzkiego (31),
podlaskiego (27),
zachodniopomorskiego (24),
wielkopolskiego (20),
opolskiego (19),
warmińsko-mazurskiego (13),
świętokrzyskiego (8),
lubuskiego (4).

Polska - stan na 16.09.2020 roku:

*liczba zajętych łóżek COVID-19: 2 007
*liczba zajętych respiratorów: 86
*liczba osób objętych kwarantanną: 94 273
*liczba osób objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym: 8 062

W całej Polsce zmarło w ciągu doby z powodu koronawirusa 10 osób, jak podaje Ministerstwo Zdrowia większość osób miała choroby współistniejące: (wiek-płeć, miejsce zgonu) 65-M Nysa, 84-M Warszawa, 86-K i 54-M Łódź, 63-M Cieszyn, 88-K Tychy, 64-K Przemyśl, 94-K Łańcut, 65-M Konin, 68-M Gdańsk.

Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 16.09.2020 roku z powodu podejrzenia koronawirusem do godziny 10.30:

*objęte nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 675 osób
*hospitalizowanych jest ogółem 229 osób
*poddanych izolacji lub kwarantannie jest 6 525 osób (w Luboniu 33 osoby pod 18 adresami - stan na 15.09)
*aktywne przypadki zakażeń koronawirusem 784 osoby (w Luboniu 6 przypadków - 5 osób przebywa w izolacji domowej, 1 osoba jest hospitalizowana - stan na 16.09)
*liczba osób zakażonych koronawirusem do tej pory 6 424 osoby (w Luboniu 39 przypadków - stan na 16.09)
*liczba osób wyleczonych do tej pory 5 395 osób (33 osób w Luboniu - stan na 16.09)
*liczba zgonów spowodowanych koronawirusem 245 osób

W ciągu doby wykonano w całej Polsce ponad 21,9 tys. testów.

hak

Odpowiedzi

opowiedz nam o swoim covidowaniu... ile razy mam prosić?

to nie był kowid? Wobec tego opowiedz nam proszę o Twoim koronowaniu.

Idź chłopie luchnij setkę, odwiedź Janusza namów go na drugą- tylko pamiętaj, jak będziesz przechodzić przez miasteczek trzymaj ręce wysoko, by pach się wietrzyły. Zapach spod pachy zabija wszystkie bakterie w pobliżu, więc i Covida

W Luboniu pachy straciły istotne znaczenie, bo odkąd samorząd postanowił o zakupie termowizyjnych systemów pomiaru temperatury, to nawet nikt termometru nie będzie musiał wsadzać pod pachę.
Czekam na sesję i mam nadzieję że dla mnie radni też taki system uchwalą, bo mnie w gardle drapie i lecą smarki. Nie upieram się że musi być to system termowizyjny. W ostateczności może być satelitarny.

Jak nie kumasz to też przyjmij setkę, jest nadzieja, że do jutra Ci się poprawi...i zajarzysz jak lampka ozonowa w Przychodni...bez tych innych lamp, je omijaj bo temp. Twojego oddechu plus zapachy spod pachy...to lepsze niż szczepionka antykovidowa. I bzdur nie płeć....sprawuj sie....

To bardzo ważna społecznie instytucja. Luboń powstał z połączenia 3 wsi, a więc oprócz Krisa mamy nieobsadzone 2 stanowiska głupków. Jakieś kandydatury?

Das stimmt! Stanowisko "wioskowego głupka" jest już zajęte i z pewnością nie przez przedstawiciela wsi Żabikowo. - To niejaki Hawk , słoik"luboński" chwilowo je obsadza ! Pewnie właściciel czegokolwiek w Luboniu za 30 lat, po spłaceniu kredytu!!!! WŁAŚCICIEL!!!! Więc dzięki kredytowi , uważa się za najmądrzejszego we wsi i we wszystkich tematach. Wszystko wie, wszystkich poucza ,wszędzie się wypowiada. Aktywny!!! Ale żałosny!! W realu pewnie niedoceniany, jak to brzmi? ....Znowu w życiu mi nie wyszło ...to tu na forach wszystkich pogania, przygania. - Jak kocioł garnkowi, a sam smoli ....bo żaden lubonianin nie przytoczy faktu połączenia w żadnej rozmowie lub dyskusji tylko obcy.

Kris, dzięki!! Wreszcie ktoś trafnie opisał pseudomadrego Hawka. Nie sposób bez irytacji, a czasem ironii czytać te wszystkie jego wypociny. Chyba w realu ma problemy i tu sit dowartościowuje.

Przedstawiciele urzędu się zbulwersowali że im ktoś niekompetencję wytyka?

Władza nam jeszcze nie ozdrowiała...
Nie będzie w Luboniu tak, że ktoś pokazuje dokument 2 dwórkom i to jest wypełnienie obowiązku
ustawowego poinformowania społeczeństwa i to ma być wyłożenie dokumentu. Wyłożenie i ukrycie to nie są synonimy. Taką wiochę może sobie ktoś robić w Plewiskach, jeśli mieszkańcy się zgodzą.
Ukrycie dokumentu, nazwane przez UM Luboń wyłożeniem, miało miejsce w dniach 30 czerwca-20 lipca 2020.
Nawet w Warszawie u Rafała, który wpuszcza g... do Wisły wiedzą, że terminy liczy się od następnego dnia po komunikacie. Pora by Wiktor z Plewisk posiadł również tę wiedzę nietajemną i niech się dowie, że powinno trwać do 21 lipca, wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.
Dwoje wioskowych głupków tj. Kris i Ilka, nie zatrzymają procesu edukacji. Bardzo nie chcieli też KIP dla mostu Luboń-Czapury, a jednak został opublikowany, wraz z KIP-ami z wcześniejszych postępowań.
Tak na marginesie tym razem ktoś nie przesłał do e-luboń komunikatu o sesji w dniu 24.09.
To nie wystarczy do przeforsowania wałka, nawet jeśli 21 zagłosuje za. Nie tym razem, bo wioskowe głupki mnie wk... i tak prosto nie będzie.
Projekt wałku wygląda tak:
https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiastaLubon/document/655420/Uchwa%C5%82a-XXV_____2020

Zero kredytu, a słoiki jedynie w piwnicy. Dlaczego Kris i Ilka nie zauważyli takich nieprawidłowości (które zauważają tylko u mnie), że np. Plan zaopatrzenia w ciepło jest przez UM Luboń ukrywany, a nie wykładany?
Jestem pod wrażeniem umiejętności jasnowidzenia u dwóch radnych, które zajmują się głównie kryciem niekompetencji niejakiego Wiktora. Wy należycie do tej samej grupy "homo, lecz nie sapiens".
Wasze wpisy nie pozostaną bez konsekwencji.

Grozisz? Czyli naruszasz kolejny paragraf KC ? Skany zrobione! Zalecam przeproszenie strony, w tym samym miejscu. Jeśli nie ,zwrócę się oficjalnie pismem do red. nacz.. jak i Policji o ustalenie IP . I wtedy ujawnimy na forum dane " troskliwego" lubończyka". Nie pisz więcej bo w każdej Twojej wypowiedzi łamiesz KC. Łatwo to będzie wykazać. Wolność wypowiedzi nie na tym polega i ma swoje granice, nawet w przypadku osób publicznych!!!!

Jeśli Policja wystąpi o moje dane, to proszę red. Izabellę o ich udostępnienie.
Dokładnie jakie przepisy łamię, gamoniu?
30 486 - to liczba mieszkańców, którą podaje UM (stan na koniec 2019). Ponieważ w przeciwieństwie do przedmówcy zdarza mi się myśleć, to pytam dlaczego UM Luboń poinformował o wyłożeniu Planu zaopatrzenia w ciepło tylko radne: Bernaciak i Woźniak, a zapomniał poinformować nawet miejscowych lizusów Krisa i Ilkę i pozostałych mieszkańców Lubonia?
Wiktor z Plewisk nadsyłał do e-luboń wiele bajek, a nie przesłał informacji o wyłożeniu, które dotyczy wszystkich mieszkańców Lubonia? Na głównej stronie UM Luboń też zabrakło miejsca na ten komunikat?

Dopiero objąłeś stanowisko wioskowego głupka i już Policją straszysz?
Dopiero się policjanci źdźiwią, że w przyrodzie uchował się matoł, który nie wie, że Kodeks Cywilny nie jest przedmiotem zainteresowania Policji.
Wzorem Koziołka udaj się do Pacanowa.

Policja ode mnie dostanie tylko jedno zadanie: ustalenie adresu IP Twojego komputera. Zgodnie z moim złożonym przeze mnie zawiadomieniem, o łamaniu przez Ciebie przepisów KC w zamieszczonych tutaj komentarzach. Policjanci rzeczywiście nie interesują się KC, bo to książka- zbiór przepisów cywilnoprawnych. Ale na zgłoszenie , że ktoś je łamie we wskazany w zgłoszeniu sposób. muszą reagować. Po raz kolejny informuję, że nazywanie mnie ponownie wioskowym głupkiem etc jest expresis verbis tym co mówię. Żal mi Ciebie.

Policja ode mnie dostanie tylko jedno zadanie: ustalenie adresu IP Twojego komputera. Zgodnie z moim złożonym przeze mnie zawiadomieniem, o łamaniu przez Ciebie przepisów KC w zamieszczonych tutaj komentarzach. Policjanci rzeczywiście nie interesują się KC, bo to książka- zbiór przepisów cywilnoprawnych. Ale na zgłoszenie , że ktoś je łamie we wskazany w zgłoszeniu sposób. muszą reagować. Po raz kolejny informuję, że nazywanie mnie ponownie wioskowym głupkiem etc jest expresis verbis tym co mówię. Żal mi Ciebie.

Policja zajmie się zdarzeniem na Puszkina, ale nie zajmie się moim gwałtem na KC. Ty się gubisz w zeznaniach co ja niby konkretnie zgwałciłem.
Pogubiłeś się, ale przynajmniej dzięki mnie rozszyfrowałeś co znaczy skrót KC.
To pachnie przekroczeniem uprawnień wioskowego głupka, który nie jest od wyznaczania zadań dla policji.

Jaja będą jak Kris okaże się człowiekiem instytucją zajmując nie tylko stanowisko wioskowe, ale też urzędnicze i wpływowe. To by się wszystko składało w jeden spójny obraz lubońskiego nierządu

Ja mogę pomóc w śledztwie tylko w ten sposób, że gwarantuję że 2 początkowe cyfry mojego IP są wyższe od IQ Krisa. To niewdzięcznik, który nie potrafi docenić, że mojej rekomendacji zawdzięcza swoje stanowisko, a kandydatów było wielu.

Chyba musiałeś fest wkurzyć urzędasów że taki atak przypuścili. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy i ten proces :)

W końcu los bubla, który przygotowali na następną sesję jest mocno niepewny i jeśli nawet 21 mędrców bezmyślnie go przegłosuje, to może to zostać uwalone. Co ja poradzę, że znowu zadanie policzenia terminu 21 dni znowu kogoś przerosło i zapomniano o Prognozie oddziaływania na środowisko.? Podstawa to art.46 ooś.
https://www.lexlege.pl/udost-inf-o-srodow/art-46/
Jest jednak postęp, bo dzięki poprzednim wpisom UM Luboń opublikował kilka KIP-ów, w tym ten mostowy.
Dokument jest całkiem, całkiem mówi o przekroczeniach poziomu hałasu, ale w okolicach Kolonii PZNF niewiele poza cichą nawierzchnią da się zrobić.
Ten atak jest przeciwskuteczny, bo to powoduje tylko, że tematu lewego wyłożenia (a raczej ukrycia) programu zaopatrzenia w ciepło już nie odpuszczę.

Jeżeli ataki faktycznie przeprowadzane są przez zatęchłych urzędasów to byłby niebywały skandal przy tym co oni faktycznie robią. Odnoszę wrażenie, że są tam na placu sami dla siebie, a każdy kto na nich cokolwiek napisze to jakiś wróg zza granicy. Taka lubońska Białoruś

Urzędasy z placu zachowują się jak szczury zagonione do narożnika. Próbują kąsać na oślep, bo wiedzą, że za sobą maja ścianę a przed sobą rzeczywistość. Żadnego kanału w którym można schować swoja niekompetencję. Żadnej ucieczki przed odpowiedzialnością, bo akurat tu chyba urzędasy się ze mną zgodzą - Machalska nie ma dość cojones by wziąć błędy na siebie lub rozliczyć z nich kogokolwiek, ale najgorsze jest właśnie to, że wyłazi to na zewnątrz i te ataki na Hawka, na mnie itd. tylko potwierdzają właściwy kierunek myślenia o placu jako siedlisku wielu patologii w funkcjonowaniu miasta.
To mój osobisty pogląd na działalność UM i niech żaden urzędas nie próbuje tu wmawiać, że nie mam do niego prawa!

Podzielam Twoją opinię o UM mieszkańcu i dodam, że Machalska nie dość, że nie ma cojones by coś z tym zrobić (np.zakazać wypowiadania się urzędnikom na forach internetowych) to jeszcze brak jej kompetencji do bycia burmistrzem.

A który z owych urzędników Twoim zdaniem pisze na forum????? To są raczej Twoje domysły . Zapewniam Cię, że Ika, której kiedyś insynuowales pracę w UM na pewno pracuje w zupełnie innym miejscu poza Luboniem. Kris?? Też nie.

Wy urzędnicy próbujecie zastraszać wypowiadających negatywnie o UM, kryjecie się za idiotycznymi pseudonimami i wypowiadacie się "na dwa loginy", a nawet rządacie od Isabell zbanowania krytyków. "Ryba psuje" się od głowy, naprawdę jesteś tak nierozgarnięty, że nie wiesz kto to Wiktor z Plewisk? Mówicie o przekroczeniu norm wolności wypowiedzi. Koniecznie chcecie wiedzieć kto was zasłużenie krytykuje, grozicie ustaleniem adresu IP i dalszymi konsekwencjami, ale kij ma 2 końce, bo jakby tak ustalić IP i osoby kryjące się za wypowiedziami farmy trolli z UML to nie miałbyś już tak naiwnych pytań.

Co do zasady urzędnikom nie można odpuścić ani na milimetr, żeby nie utwierdzili się czasem w przekonaniu, że szczekaniem na forum zagłuszą jawne bąki prawne, że sterroryzują mieszkańców, którzy w odruchu będą dokonywać autocenzury.
Każdy mieszkaniec ma pełne prawo myśleć i każdy ma prawo mieć swoje zdanie o jakości pracy przy placu Bojanowskiego. Każdy ma prawo w sposób kulturalny to zdanie wyrazić.
I pamiętajmy też o tym, że za pracę UM odpowiada burmistrzyni, więc to na jej umęczone covidem barki spada odpowiedzialność tak za błędy jak i za brak na nie reakcji.
Ta szczujnia, którą od wielu dni (być może samowolnie, nie przeczę) uprawia załoga wpatrzona w burmistrzynię jak w lubońską madonnę to też idzie na konto obecnej władzy.
Słusznie napisał Hawk, że takie akcje są przeciwskuteczne. Wzmagają tylko naszą, mieszkańców, pewność co do tego, że zgnilizna jest głęboko i trzeba wielkiej pracy aby przeorać ten ugor na który mnie ma szans wyrosnąć nic... poza kwietną łąką może ;)

Gratuluje poziom waszych wypowiedzi i towarzyszącej im agresji, złości, oskarżeń wszystkich dookoła że są urzędasami, odmawiania co za tym idzie okazji innym forumowiczom prawa do wyrażania opinii odmiennych od swoich bo do tego to się sprowadza - jeżeli takowa opinia się pojawi to ją zaszczujecie swoimi komentarzami typu: urzędas, szczury, idiotyczne pseudonimy itp. – pisanymi zresztą przez te same osoby. Spowodował że poziom tego forum właśnie przebił dno szamba. Jeszcze raz Gratuluje nie każdy to potrafi wam się udało.

Ciebie boli urażona ambicja.
Nas boli krzywda miasta czyniona niekompetencją i zaniechaniem.
Tym się różnimy pisząc na forum.

Tobie się słowa nie podobają i sam fakt, że Tobie ktoś zwrócił uwagę, bo Tobie wydaje się chyba, ze jesteś geniuszem polskiej samorządności, bystrym i nieomylnym. Otóż nie - są tacy, którzy zawsze będą patrzeć Wam na ręce, czy Wam się to podoba czy nie, bo nie za to pobieracie urzędnicze pensje by atakować ludzi którym powinniście służyć życzliwością i pomocą. I chyba zapominacie, że na te pensje sumują się podatki wszystkich mieszkańców, więc podstawowym obowiązkiem jest dochować wierności podstawowym potrzebom naszej społeczności, a przy braku wiedzy - rozmawiać o tym.
Oczywiście mogę nie przewidzieć, że w swoim geniuszu, chcecie intencjonalnie upodlić to miasto do stanu w którym zostaną tu już tylko zdesperowane jednostki, bezmyślne i bezwolne... albo fani kwietnych łąk. Bo w końcu wśród ślepców jednooki królem jest.

Ja to ujmę dosadniej: urzędnicy bronią swoich koryt i urażonego ego, a mieszkańcy to tylko malkontenci.

Po co te wulgaryzmy??!!

Ty tak serio? Bo niby jakie wulgaryzymy?
Chyba, że to jak w tym starym dowcipie, że Tobie już wszystko się z d**ą kojarzy ;)

Kiedyś próbowałam wchodzicie polemikę z owym Hawkiem, ale kiedy dowiedziałam się kto to jest ( i w dodatku mieszka niedaleko mnie) zrezygnowałam nie dostrzegając w tym najmniejszego sensu. Hawk, do zidentyfikowania autora Policja nie jest konieczna. Wystarczy dobry haker:). Dlatego uważam, że w tym kontekście trochę śmieszna jest narracja Twoich wypowiedzi na forum.

Nie strasz nie strasz bo się....

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka