Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Przyciski na sygnalizacjach świetlnych - interwencje [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji zadzwoniła Czytelniczka, która zwróciła uwagę na niezabezpieczony przycisk przy światłach przy Szkole Podstawowej nr 2 w Luboniu.

Z uwagi na ryzyko zarażenia się koronawirusem w cały Luboniu przyciski przy sygnalizacji świetlnej znajdujące się przy przejściach dla pieszych są zabezpieczone, natomiast przy Szkole Podstawowej nr 2 nie. Dlaczego właśnie w tym miejscu, gdzie dzieci przechodzą przez pasy i często korzystają z tego przycisku on zabezpieczony nie jest? Czy koronawirus tam zrobił sobie wolne? - pyta Czytelniczka.

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź. 

W odpowiedzi na zadane pytanie informuję, że przyciski na sygnalizacjach świetlnych z przejściami dla pieszych zostały włączone. Praca sygnalizacji świetlnych z przejściem dla pieszych w trybie stałoczasowym nie była efektywna. Zdarzało się, że zarówno piesi jak i pojazdy poruszali się na świetle czerwonym. Mając na względzie bezpieczeństwo ruchu drogowego podjęta została decyzja o konieczności wzbudzania światła zielonego przez pieszego na przejściach dla pieszych. Warto zaznaczyć, że podobne rozwiązanie zostało wdrożone jeszcze w czerwcu w Poznaniu. Przyciski na skrzyżowaniach pozostają wyłączone.

UML

izi

Odpowiedzi

Przyciski powinny normalnie działać, tak jak do normalności powinniśmy starać się wrócić jako społeczeństwo. Nikt nikomu nie każe lizać tego przycisku, a jak ktoś będzie kultywował tak głęboką fobię przed koronawirusem to może naciskać przez jednorazową chusteczkę, papierek po cukierku albo po naciśnięciu może polać dłoń butelką spirytusu.
I wszyscy będą zadowoleni. Miłego dnia!

Ktoś ma stać koło przycisku i ciągle psikać? Jeśli ktoś ponadprzeciętnie dba o zdrowie, to nie powinien wychodzić z domu bez roztworu 70 procentowego alkoholu do dezynfekcji i psikać na wszystko co mija.
Swoją drogą ciekawe jak to wpłynie na nasze spożycie spirytusu per capita ? Wliczają to czy nie?

Popieram w 100%

Covidiota nie spi, tylko donosi.

Dlaczego jedne przyciski mogą służyć do wzbudzania a inne pozostają wyłączone? Toż to jawna dyskryminacja. Button Lives Matter!
--
Najbardziej bawi mnie wojna podjazdowa z zawijaniem przycisków w czarne worki. Muszą to być chyba worki z jakąś wbudowaną kosmiczną technologią dezynfekcji, skoro tak skutecznie chronią biedne przyciski przed brudnymi łapskami nosicieli kowidowirusa. Niestety po mieście grasują bezduszni rozpruwacze worków i obnażają przerażone przyciski, które w spokoju chciałyby przetrwać pandemię pod foliowym płaszczykiem, w ciepłe słupowego ogniska...

:)

Dobre hehe

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  Sprzedam komodę