Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Apel do rodziców uczniów lubońskich szkół!

Od 1 września 2020 strażnicy miejscy, wzorem lat ubiegłych, dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przy szkołach w Luboniu w godzinach porannych tj. 7.45 – 8.15 oraz w godzinach popołudniowych. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły.

Niestety coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Obserwujemy rodziców, którzy przywożąc dzieci do szkoły, zatrzymują swoje pojazdy w sposób uniemożliwiający bezpieczne przejście chodnikiem lub w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych. Tym samym stwarzają realne zagrożenie dla dzieci. Blokują przejazd autobusów, na drodze jednokierunkowej jeżdżą niezgodnie z kierunkiem jazdy oraz wjeżdżają na skrzyżowania na czerwonym lub pomarańczowym świetle.

Coraz częściej widzimy również dzieci jadące ulicą na hulajnodze lub wbiegające na ulicę bez sprawdzenia czy nie nadjeżdża pojazd.

Apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek. Apelujemy o wyobraźnię i poczucie odpowiedzialności za wszystkie dzieci, nie tylko swoje.

Zwracamy się do Was rodzice abyście parkowali swoje samochody poza rejonem szkoły, w miejscu bezpiecznym. Nic się nie stanie jeśli dziecko przejdzie parę metrów dalej. Apelujemy abyście swoje pociechy przywozili na tyle wcześnie do szkoły, aby uniknąć korków i problemów z zaparkowaniem, ułatwi to nam wszystkim pracę. Apelujemy przede wszystkim o to, abyście porozmawiali ze swoimi dziećmi na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Jednocześnie dziękujemy za wyrozumiałość, cierpliwość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez strażników miejskich.

Jesteśmy po to, by Wam pomagać!

My ze swojej strony zrobimy wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo Państwu oraz Państwa dzieciom i liczymy w tym zakresie na Waszą współpracę. Nie jesteśmy nieśmiertelni. Pracujmy wspólnie i z rozwagą nad poprawą bezpieczeństwa, zanim dojdzie do tragedii!!!

Komendant Straży Miejskiej Miasta Luboń
Łukasz Kołcz

fot.: 

SMML

Odpowiedzi

Obiady drożeją od stycznia w przedszkolach o 52 zł miesięcznie .Taniej w barze mlecznym i smaczniej .Losir kto to coś wybrał kto ma z tego korzyść .Zlodzieje!!!

Wszyscy rodzice musimy zrezygnować z obiadu niech ci oszusci dostaną po dupie

Taką mamy burmistrzową co zamiast być gospodarzem pozwala sobie aby każda podległa instytucja pisała swoje bajki. LOSIR to Himalaje niekompetencji. Tak samo SM. W urzędzie też niemiło i jakby minionymi czasami wiało w obsłudze.

Niestety widzę że Albatros swoimi licznymi wpisami chce nieudolnie robić nam już kampanię wyborczą. Po prostu powiedz mam kto będzie tym wybrańcem na którego mamy głosować będzie prościej. Po tym będziemy mogli już skupić się na temacie który akurat tutaj dotyczy szkół.

Niestety widzę że Albatros swoimi licznymi wpisami chce nieudolnie robić nam już kampanię wyborczą. Po prostu powiedz mam kto będzie tym wybrańcem na którego mamy głosować będzie prościej. Po tym będziemy mogli już skupić się na temacie który akurat tutaj dotyczy szkół.

Wy w tym urzędzie z nudów to chyba klej biurowy wąchacie! Jak się stoi z boku to więcej widać i pewne rzeczy są nazbyt oczywiste. Może burmistrzowa to fajna sąsiadka, może to Twoja dobra szefowa, ale o miasto nie dba wcale. Jakby dbała choć w połowie jak dba o swój wizerunek byłoby super!

Tym razem niekowidowo. Z moich obserwacji wynika, że rozpoczęcie roku szkolnego generuje z grubsza 3-4 razy większy ruch uliczny. Czyli, że 60-70% samochodów stojących w korkach stoi w nich w związku z dowożeniem dzieciaków do szkoły. Czy to naprawdę tak ciężko bombelka puścić do budy na dwóch nogach?

Dzieciak się zmęczy, temperatura skoczy i system edukacji odrzuci go na bramce. Nigdy nie pozna Tadeusza, ale będzie znał arkana termowizyjnego systemu pomiaru temperatury.

Hawku,
Ty zawsze wszystko wiesz, który radny wymyślił ten system pomiaru. Mignęło mi coś, że pisałeś?

Wciąż Cię boli termowizyjny pomiar temperatury!!! I dla jasności: ów pomiar nie ma żadnych implikacji dla systemu oświaty ( Pana Tadeusza można poznać nie chodząc do szkoły) ; jest przejawem troski o bezpieczeństwo uczniów, które jest zawsze priorytetem każdego dyrektora szkoły, a obecnie - wierz mi, spędza sen z powiek

Wielu mieszkańców boli kupowanie armat na komary.
Skala kosztów jest niewspółmierna ani do potrzeb ani do efektów.
To po prostu poprawianie sobie nastroju przez rządzącą ekipę i zagłuszanie paranoi w której nadal tkwi ok. 1/4 społeczności szkolnej. (na podstawie badań sondażowych na terenie Polski 27% rodziców mając możliwość nie puściłoby do szkoły swoich dzieci - dane z końcówki sierpnia)

No i do tego dołóżmy też możliwości budżetowe Lubonia. To pogłębia absurd takich zakupów.

Bzdury opowiadasz mieszkańcu. Akurat za tą decyzję burmistrzowa ma u mnie plus zresztą u innych rodziców z klasy i ze szkoły również. A dlaczego jest to banalnie proste. Po pierwsze na bezpieczeństwie dzieci się nie oszczędza i wydatki są tutaj zupełnie usprawiedliwione. Po drugie nie tworzą się kolejki przed wejściem do szkoły a byłyby gdyby mierzono temperaturę dzieciom zwykłym termometrem to trochę trwa. A wtedy byś ujadał że dzieci przeziębią się bo nie mogą wejść do szkoły. Po trzecie niestety zawsze wśród rodziców znajdzie się parę osób nieodpowiedzialnych (nie żyjemy w utopii gdzie wszyscy przestrzegają przepisów i zasad) które puszczą chore dzieci do szkoły a taki system termowizyjny wyłapuje je przed wejściem do szkoły i można je szybko odizolować a nie dzieje się to na przykład w klasie a jak wiadomo w przypadku covida całą klasę łącznie z rodziną odsyłają na kwarantanne a ja tak samo jak wielu innych nie może sobie pozwolić na 2 tygodnie bez pracy bo jakiś rodzic był nieodpowiedzialny. Słowem same plusy.

Mam dziecko w szkole w Poznaniu i w Luboniu. W Poznaniu zdarzają się kolejki przy wejściu do szkoły. Nasze miasto może być wzorem dla innych w tej sprawie. Budżet miasta chyba wynosi coś około 150 milionów to wydatek 130 tys. przy takim budżecie nie jest znaczący a my rodzice jesteśmy spokojniejsi. I te osoby, które piszą te głupoty to nie mają dzieci.

Ale lubońskie urzędasy mieszają w głowach na e-Luboń. Intryganci na 5+.

Wynikają z tego, że poznańskie dzieci są uczone przez ludzi o poziomie intelektualnym nieprzekraczającym poziomu tychże dzieci.
--
W Luboniu za "brak kolejek" do szkoły wywalono do szamba 140 kilozłotych. Sukces na miarę Barei.
--
Jeszcze rok temu temat by nie istniał, ael zarówno ludziom łepetyny z telewizyjnych ambon i mamy efekty. Kowidoentuzjaści deliberują tutaj nad tym, czyje dzieci są bardziej zakowidzone i która szkoła lepiej zajmuje się wszystkim, tylko nie uczeniem.

Chyba trochę się rozpędziłes!!! Ale czego się spodziewać po.... Marianie!!!! Oczywiście Ty wszystkiego nauczyłeś się sam!!! Szkoda, że zaledwie na poziomie dopuszczającym.

Swoją bezrefleksyjną, konformistyczną postawą. Nie chodzi mi o to, co jest nauczane, choć i do tego można mieć zastrzeżenia. Problemem jest to, jakie wzorce postaw i zachowań są wciskane dzieciom od najmłodszych lat. Nie wymagam, żeby szkoła dzieci wychowywała, ale byłoby dobrze, gdyby chociaż nie indoktrynowała, a to się właśnie dzieje obecnie pod pozorem "pandemii" i kilku innych zjawisk natrętnie pompowanych przez media i władze.

Spadaj dziadu z tego forum!!! Wiecznie marudzisz i
obrażasz innych. Przemawia przez ciebie zazdrość, że nie zostałeś burmistrzem/ wójtem/prezydentem czy inną decyzyjną osobą. Wygłaszasz swoje "mądrości" ANONIMOWO stając się ( razem z niejakim Hawkiem) pajacem e-Lubonia

Nie wzniecaj się Pan tak. Dajesz kolejny przykład agresji w moją stronę. Nie obrażam nikogo personalnie. Wskazuję patologiczne zjawiska. A to, że dotyczą zwykle jakiejś grupy zawodowej, świadczy wyłącznie o tej grupie. Jeśli ma Pan jakieś konstruktywne kontrargumenty do moich tez - poproszę o ich wyratykułowanie, chętnie porozmawiam.
--
Nie mam ambicji zostania "osobą decyzyjną", bo w takich realiach społecznych nie miałbym najmniejszych szans na bycie wybranym. Ludzie chcą być okłamywani i zagłaskiwani na śmierć. Ja wolę stać po stronie rozsądku i prawdy, niż płaszczyć się pod publiczkę, żeby tylko dorwać stołek.

Jak Pan możesz tak brzydko pisać na forum? Jest udowodnione w badaniach psychologicznych, że najczęściej wyzywamy tych, co prawdę nam powiedzieli i bolą nas takie wypowiedzi, bo sumienie też tak mówi, ale słuchać go nie chcemy. Proszę trzymać poziom i z tym dziadem to baru sobie pójść...

A.Pachowicz: hamuj się trochę, bo Ci kultury brak.

Jak tak można bez przyczyny kogoś zwymyślać i wyganiać z forum? Pachowicz, chamka jesteś, ot co!

Jaki związek mają te pomiary z COVIDEM? Większość dzieci przejdzie to bezobjawowo, a mimo to będą rozsiewać, więc Twoje, moje i innych dzieci przejdą to bez gorączki i zarażą tak czy owak tych wszystkich cudownie naświetlanych maszynami za kilkadziesiąt tysięcy rówieśników.
Czy Wy naprawdę nie widzicie w jakich oparach absurdu zaczynamy się poruszać?
Zdrowy tryb życia, higiena, ostrożność - tak, tak, tak.
Ale tworzenie ułudy bezpieczeństwa poprzez robienie zakupu za 130 tysięcy? Zdecydowanie NIE

5x 28 =140 tys.
Zastanawiają się czy nie założyć więcej w szkołach które mają kilka wejść.
Co dalej? Może w każdej klasie i WC.?
Czytam głos rodzica, który mówi że to ok. Przyjmuję taki punkt widzenia i nie wiem czy to już zainstalowano, bo nie mam nikogo w szkole. Przypominam tylko nieśmiało, że uchwała termometrowa nie weszła w życie, bo podjęto ją późno. To są środki publiczne, a nie burmistrzowe i nie można sobie tak pach, pach pod hasłem dla dobra dzieci.

Jedni są zafiksowani na Covid-19, a Ty świata nie widzisz poza uchwałami!! Wszystko podważasz, negujesz i przytaczasz uchwały, rozporządzenia... Są jeszcze sytuacje wyjątkowe, są sprawy ważniejsze jak np. bezpieczeństwo uczniów, a Ty jak stary urzędas rzucasz dokumentami, wydajnymi (wg Ciebie niesłusznie) (pieniędzmi. Bądź pewien, że to na co z twojej perspektywy należy pożytkować fundusze publiczne też nie wszystkim się spodoba. Jednak uszanują interes innych i nie będą sączyć jadu.... Więcej życzliwości....

Poza uchwałami pani Machalska może uprawiać ogródek. Jako burmistrz jest uchwałami związana.
Jeśli uważa, że nie to nie powinna zwoływać machaczy za i kazać im to przegłosowywać.
To czy są to środki wydatkowane słusznie czy niesłusznie jest do dyskusji, musi się to mieścić jednak w ramach prawa i to już jest poza dyskusją. Nawet ja będąc suwerenem muszę się go trzymać i płacić za śmieci w terminie,
bo mnie pani burmistrz zwindykuje. Dla mnie nie ma świętych krów. Przypomnij pani burmistrz o tym, że poinformowała społeczeństwo Mosiny o wszczęciu postępowania środowiskowego Czapury-Luboń, a znowu zapomniała poinformować mieszkańców Lubonia. Pozostaje w zwłoce w opublikowaniu Karty Inwestycyjnej Przedsięwzięcia w bazaoos, gdzie powinni móc się z nią zapoznać wszyscy mieszkańcy.
Jakby się Ilka nie starała, nie da się tego uzasadnić wyższą koniecznością. To raczej kiepskie podejście do obowiązków ustawowych za co pani burmistrz-prawnik dostaje godziwe wynagrodzenie.

Nie jestem mężczyzną, więc ten "Pan" to nie do mnie

To już chyba desperacja, że władza rzuciła na front Pachowicz. To już nikogo mądrzejszego nie było pod pachą?

Przepraszam ale dlaczego mnie Pan obraża??? Czy Pan mnie zna? Co o mnie wie??? Można różne bzdury wypisywać anonimowo na forum, ale ta wypowiedź to personalne zniesławienie. A poza tym czy Pan mnie z kimś nie pomylił????

Jeśli to zniesławienie, to proszę się zgłosić na pusty o tej porze komisariat i złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W razie trudności ze sformułowaniem wniosku mogę pomóc.
Niech się Pachowicz ode mnie odstosunkuje, bo ja na tym forum nie skupiam się na osobach niepublicznych.
Jeśli coś zarzucam osobie publicznej, to precyzuję co.
Zniżyłem się do pani poziomu, bo nie toleruję ataków bez podania powodów. Moje komentarze się nie podobają?
Proszę napisać że pani to samo co mnie się nie podoba, pani się podoba i dlaczego?
Może ja nazywam się Hawk a pani nie jest Pachowicz?

...dopóki nie jestem nieboszczykiem, który być może kiedyś spocznie na cmentarzu komunalnym, będę ciekawy tego że inwestycja most Luboń-Czapury biegnie po działce cmentarnej. Chciałbym mieć chociaż pewność, że inwestycja nie pójdzie po trupach. Władza ma obowiązek informować o tym (tak z pamięci) w związku z art.128 i 129 ustawy ooś. Jeśli się pomyliłem o 1 to proszę mi wybaczyć, ale prawnicy urzędowi mylą się częściej niż ja.
Gdzie tu bohaterski opór którym podobno lubońska władza przeciwstawiła się starostwu, jak Drzymała prusakom? Pani Pachowicz jest zbyt mała żeby jej inwektywy zachamowały moją ciekawość.
Raczej wzmogła zainteresowanie czego chce od władzy, by się podlizać.

Pani A.Pachowicz się nie liczy, chciała jako osoba niezbyt mądra, ale pyskata i ambitna zaistnieć w nowym miejscu zamieszkania, ale pomyliła e-Luboń z serwisem randkowym lub z miejscem, gdzie się egzaltuje "sweetfociami"....

Ja choć nierodzony, to nie pamiętam jak już długo mieszkam w Luboniu. Pani Pachowicz dopiero się przeprowadziła i już należy do większości tych, których nic w Luboniu nie interesuje i potwierdzają tym samym, że Luboń to sypialnia Poznania. Wolałbym, żeby za mojego życia to się zmieniło. Drzymała też miał marzenia i ma w Luboniu swoją ulicę.

Niczego nie chcę Hamować,a po Panu nie spodziewałam się takich błędów ortograficznych. Z pewnością jestem zbyt mała dla takiej persony jak Hawk, ale przymiotnik "ambitna" odbieram jako zaletę i poinformuję jutro o tym mojego przełożonego. Nie widziałam, że moje ( a właściwie męża) nazwisko wywołuje w Luboniu takie negatywne emocje i ataki. Lubonianie bawcie się dobrze we własnym sosie,........ gościnności to wam nie sposób przypisać i może tak źle się dzieje w waszym mieście.

Niech pani spokojnie mieszka w Luboniu i głosi swoje poglądy i nie zabrania innym myślenia.
Ja mogę tylko zapewnić, że jeśli rzeczywiście jest pani bezmyślna, to szanse na zostanie radną Lubonia kadencji 2023-2028 są bardzo duże. Władza lubi bezmyślnych i niekumatych i jeśli chce się pani w tym upewnić, to proszę obejrzeć wysłuchać kilka sesji RM Luboń. Jeśli pani udaje, to politycznie dobry ruch. Ja mam to w pompie.

Niczego nie chcę Hamować, a po Panu nie spodziewałam się takich błędów ortograficznych. Nie wiedziałam że moje a właściwie męża nazwisko wywołuje w Luboniu takie negatywne emocje i ataki. Oczywiście jestem za mała dla Pana, ale przymiotnik "ambitna" odbieram jako zaletę i poinformuję jutro o tym mojego przełożonego pewnie się zdziwi :). Lubonianie bawcie się dobrze we własnym sosie.... Może ten brak życzliwości, ciągłe narzekanie, wytykanie nieudolność i czy niekompetencji UM powodują że niezbyt dobrze dzieje w waszym mieście....

Welcome in Luboń. Jeśli chcesz nie myśleć , to nie myśl nadal, nawet wraz z mężem. Nikt w Luboniu nie zabrania braku myśli wszelakiej. Wolałbym jednak, żeby władza myślała.
Podobnie powinny być tolerowane myśli. Pani Pachowicz, nawet jeśli wprowadziłaś się wczoraj, to od wczoraj to twoje miasto , podobnie jak moje, pani Machalskiej i 30 tys, innych osób.
Ja uprzedzam tylko, że Wiktorowi z Plewisk go łatwo nie oddam.

Czy mógłby mi Pan wyjaśnić czy w gwarze poznańskiej moje nazwisko coś oznacza, źle się kojarzy, jest jakaś obelgą czy ma jakieś obraźliwe znaczenie?? Mama ostrzegała: dzieci nie do Poznania, tam nas nie lubią!! Ja nawet nie wspomniałam skąd pochodzę, a spotkał mnie wręcz hejt z powodu nazwiska. Zrozumialabym gdybym nazywała się Duda, ale o co chodzi z moim, męża nazwiskiem. Będę wdzięczna za wyjaśnienie, może to jakiś lokalny problem. Ktoś tak zorientowanyw sprawach Lubonia na pewno to wie, a i ja czegoś się dowiem. Dziękuję

To po prostu pierwszy post na forum chamsko traktujący kogoś i "wyganiający dziada". Jak się chamstwem zaczyna swoją obecność to jak chamkę Cię traktują.

To po prostu pierwszy post na forum chamsko traktujący kogoś i "wyganiający dziada". Jak się chamstwem zaczyna swoją obecność to jak chamkę Cię traktują.

Po pierwsze, to nie było pytanie do Pani/Pana. Po drugie, komentarze na mój post nie należą do kulturalnych. I po trzecie, skoro jest Pani/Pan osobą o tak wysokiej kulturze, to dlaczego nie reaguje na chamskie uwagi na temat burmistrza Lubonia, jej zastępczyni ( funkcjonariusze publiczni) czy jakiegoś Wiktora z Plewisk lub nauczycieli. Czy ów Marian i Hawk to jakieś lubońskie guru czy wyrocznia?? Pytanie retoryczne, nie interesuje mnie Pani/ Pana odpowiedź

Bo Albatrosie mam to w nosie

....bo nie czuje jak rymuje. Mama była mądrą kobietą i trzeba było się słuchać. Jak osoba już tu mieszka, to niech przedstawi swoje poglądy w taki sposób, by nie dało się zauważyć słomy wystającej z butów.
Znowu Marian/Hawk.... Chyba będę musiał poprosić Mariana o rękę.
Spieprzaj dziadu jest mało oryginalne i gdyby Pachowicz trochę pomyślała, to mogłaby wprowadzić w życie Lubonia jakąś swoją oryginalną obelgę.

Nie ma to jak kazać komuś spadać a później rzucić focha po komentarzach na swój temat.

Wyjaśniam również, że nie mam żadnych powiązań z władzą (miasta, gminy, powiatu), a w Luboniu mieszkam od kilku miesięcy i już zostałam uznana za głupią. Sympatycznie tu u Was lubonianie

Po tych "wypowiedziach" jeszcze się dziwisz A.Pachowicz, że uznano cię za głupią i powiązano z lokalną władzą?

Tym bardziej nie przystoi Pani wyzywać ludzi od dziadów. Mieszka kilka miesięcy, wyzywa tutejszych i jeszcze się obraża. Po co wogole na to forum wchodzi?

Może po to by nauczyć Cię polskiej pisowni: w ogóle. A tak sympatycznie wyglądasz i wyrzucasz mnie z forum... Nieładnie.....

, a co do w ogóle to świat byłby piękniejszy gdyby ludzie tylko takie błędy robili....

Nikt nie wyrzuca Pachowicz z forum, ani z Lubonia. Jeśli Pachowicz chce to już trudno i niech pisze i mieszka.
Przynajmniej nie ma na imię TW jak Magda z Gazety Libańskiej.
Niech Pachowicz uzasadnia, bo Marian którego Pachowicz (oraz mnie) wyzywa od dziadów, to robi i od indywidualnej oceny zależy czy robi to dobrze czy źle. Jedyną nieuzasadnioną oceną Mariana było to, że Hawk zwariował. Nie potwierdzają tego żadne badania. Może to być tylko w sferze domysłów, tak jak to czy burmistrz Lubonia i 2 zastępcy byli w sierpniu zdrowi na ciele i umyśle.

Nikt nie wyrzuca Pachowicz z forum, ani z Lubonia. Jeśli Pachowicz chce to już trudno i niech pisze i mieszka.
Przynajmniej nie ma na imię TW jak Magda z Gazety Libańskiej.
Niech Pachowicz uzasadnia, bo Marian którego Pachowicz (oraz mnie) wyzywa od dziadów, to robi i od indywidualnej oceny zależy czy robi to dobrze czy źle. Jedyną nieuzasadnioną oceną Mariana było to, że Hawk zwariował. Nie potwierdzają tego żadne badania. Może to być tylko w sferze domysłów, tak jak to czy burmistrz Lubonia i 2 zastępcy byli w sierpniu zdrowi na ciele i umyśle.

A jakie to jest bezpieczeństwo zakup termometrów? Przyjdzie dzieciak zgrzany po ćwiczeniach i już mu temperatura do góry skoczy, zaraz matkę wzywają i cyk na kwarantannę. Zamiast drogi zrobić, kurzy się, dzieci pylicy dostaną... Para idzie nie w te gwizdki...

Oj, widać że mało wiesz o rodzicielstwie. Większość rodziców podwozi dzieci do szkoły/przedszkola w drodze do pracy. Wyobraź sobie, że nie wszystkie mamy siedzą w domu i nie mogą robić sobie spacerków do szkoły!!! A małych uczniów (wczesnoszkolnych ) nikt normalny nie puści samych do szkoły. Czy to tak trudno zrozumieć

Nie muszę wiedzieć NIC o rodzicielstwie, żeby wyciągnąć wnioski z obserwacji rzeczywistości. A fakty są takie, że od kiedy zaczął się rok szkolny korki zarówno w Luboniu jak i Poznaniu wzrosły przynajmniej dwukrotnie. Jest znacznie więcej samochodów na drogach, a chyba nie są to wyłącznie samochody nauczycieli dojeżdżających do pracy?

Oj ktoś tu bardzo nie lubi dzieci ........ Dlaczego??? A te korki występują ok godziny 8, kiedy zaczynają się lekcje (ODKRYCIE!!!) i później jest normalnie. Więc: jeśli nie masz dzieci, to w tym czasie nie korzystaj z samochodu, a jeśli musisz to polecam posłuchać radia lub audiobooków. No tak, ale Ty standardowo wolisz narzekać, zrzucać winę na UM, a może to wina...... Tuska

Nauczyciele jeżdżą autobusem albo rowerem!!! Takie mają zawrotne pensje!!!!

podejrzenie, że większość ruchu samochodowego to transport bombelków

Wasza strategia od lat jest błędna. Jeżeli apele i pouczenia nie dają efektu to zacznijcie na siebie zarabiać i wystawiać mandaty. Zaróbcie na swoje niemałe pensje, przy okazji będzie też na piwko.

w punkt!

Hmm... likwidacja?

O ile kiedy burmistrzem był chłop to utrzymywanie tej formacji mogło mieć znaczenie falliczne ale kiedy burmistrzowanie przeszło w ręce kobiety to bardziej prawdopodobna jest moja teoria posiadania haków na władzę przez komediantów.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)