Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Patrol szkolny

Z dniem 1.09.2020 roku wyruszył w miasto nasz "Patrol szkolny". Wzorem ubiegłego roku nasi strażnicy czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży zarówno w drodze do szkoły, jak również podczas powrotu do domu.

Codziennie od poniedziałku do piątku będziemy przy szkołach od godziny 7:45 do 8:15, a w razie konieczności również w godzinach popołudniowych.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem, dlatego nasze działania skierowane będą  przede wszystkim na realizację podstawowych celów:
a.    bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły
b.    usprawnienia ruchu drogowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przy wysiadaniu z pojazdów w drodze do szkoły
c.    reagowania na łamanie przepisów drogowych w zakresie miejsc z zakazem zatrzymywania się i postoju
d.    reagowania na stwarzanie zagrożenia przez pojazdy w obrębie szkoły w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości
e.    pomoc przy przeprowadzaniu dzieci i młodzieży przez niebezpieczne przejścia dla pieszych w obrębie szkół, zwłaszcza w miejscach gdzie nie funkcjonuje sygnalizacja świetlna lub jest wyłączona
f.    kontrola rejonu szkoły pod kątem możliwości pojawiania się osób zagrażających bezpieczeństwu dzieci i młodzieży
g.    analiza sytuacji w obrębie szkół oraz opracowanie propozycji nowych rozwiązań komunikacyjnych w celu poprawienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

SMML

fot.: 

SMML

Odpowiedzi

W tych godzinach 1.09 jechałam zawieźć dziecko do przedszkola. Straż stała obok źle zaparkowanego samochodu losiru. Ale widać, oni mogą tam stawać, pomimo podwójnej ciągłej.

od samego patrzenia na te prostackie ustawki.
Za kadencji Machalskiej towarzystwo w SM poszło obok niskiej użyteczności w zwykła patologię (pamiętne filmiki).
Teraz poszli w drugą skrajność i zamiast roboty nie robią patologii, ale za to robią czysty marketing, przy czym każdy mieszkaniec widzi ile ma to wspólnego z zależnością od burmistrzyni (i jej rozbuchanych PiaRowych potrzeb) a ile z rozwiązywaniem realnych problemów mieszkańców.

Uważam, że Straż Miejska jest bardzo potrzebna w szczególności w godzinach rannych w okolicy SP 3 przy ul. ARMII POZNAN tam to rano jest naprawdę masakra!!! Za dużo samochodów, a parkingu żadnego. Naprawdę tam Straż Miejska jest mega potrzebna dzieciom i rodzicom.
Brawo dla nich za zaangażowanie!!!
Dziękujemy

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszej społeczności, Straż Miejska naszego miasta Luboń. Ciągle pracują! Wszystkiego przypilnują i jeszcze inni, niektórzy, wtykają im szpilki. To nie ludzie – to wilki!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  Sprzedam komodę