Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

W Luboniu ruszył Ekopatrol

Z dniem 1.09.2020 roku referat ds. ochrony środowiska Komendy Straży Miejskiej w Luboniu przy współpracy z Młodzieżową Radą Miasta oraz z działającymi w Luboniu organizacjami: Związkiem Harcerstwa Polskiego i Związkiem Strzeleckim "Strzelec" uruchomił na terenie naszego miasta Ekopatrol. W skład Ekopatrolu wchodzą wolontariusze zarówno ze wskazanych organizacji, jak i osoby chętne, dla których ważne jest czyste środowisko naturalne. Wolontariuszem może zostać wyłącznie osoba pełnoletnia, której zależy na czystym Luboniu. Nasi wolontariusze podczas codziennych spacerów z psem lub w towarzystwie innych osób będą monitorować wybrane rejony miasta, zwłaszcza te, w których występuje największy problem jeśli chodzi o zanieczyszczenia i podrzucane śmieci. Każdorazowo, w przypadku wykrycia nielegalnego wysypiska śmieci lub zauważenia sytuacji, w której ktoś niszczy lub zanieczyszcza środowisko naturalne, wolontariusze Ekopatrolu powiadamiać będą funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy adekwatnie do zastanej sytuacji będą podejmować czynności służbowe. Ekopatrol to również wspólne szkolenia i wyjazdy edukacyjne organizowane we współpracy z Nadleśnictwem Babki i Strażą Leśną, to również udział w piknikach ekologicznych oraz społecznych akcjach ekologicznych i wspólne działania edukacyjne w szkołach dla najmłodszych. To przede wszystkim wspólne działania społeczeństwa i służb na rzecz ochrony środowiska.

Koordynatorem Ekopatrolu przy współpracy z referatem ds. ochrony środowiska Straży Miejskiej w Luboniu zostaje pani Joanna Polak, inicjatorka spontanicznych, ale skutecznych akcji sprzątania Lasku Majońskiego i "Kocich Dołów" w Luboniu. Ekopatrole pojawią się tam, gdzie najczęściej występuje problem, a wraz z nimi nasi funkcjonariusze, którzy pomogą ten problem szybko i skutecznie rozwiązać. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy, ruszamy już od 1 września 2020 roku. Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem e-mail j [dot] ostrowskaatinteria [dot] eu lub lukasz [dot] kolczatumlubon [dot] pl. Jesteśmy i działamy dla was.

SMML

Odpowiedzi

No to Witamy nowych funkcjonariuszy O. R. M. O.

Będą pilnować krzaków wokół budowy mostu dla Czapur na który Pani Machalska chce wydać 6 milinoó z naszych podatków

Dzwoniłem do Urzędu i faktycznie pan Starosta chciał jakieś pieniążki na projekt, lecz Luboń mu nie przekazał, wiec nie piszcie nie sprawdzonych informacji.

My nie mówimy o projekcie na który oficjalnie starostwo wyłożyło cały wkład własny. Mówimy o pieniądzach na most (na budowę), które według urzędników starostwa i urzędników z Mosiny Luboń będzie solidarnie dokładał.
Taki już nasz los, że Machalska woli co dzień molestować nas koronakomunikatami, woli pierdusić o stanie swojego zdrowia, ale w sprawach tak poważnych jak budowa mostu milczy i milczą jej zastępcy (zwłaszcza ten co się dał fotografować z Grabkowskim i Emilewicz nad brzegiem Warty)

mieszkańcu - nie powtarzaj kolejny raz nieprawdziwych informacji - Luboń nie będzie dokładał pieniędzy na budowę mostu temat ten był poruszany w swoim czasie w prasie lokalnej - było spotkanie w Luvenie na którym był m.in. Grabkowski, Włodarze Komornik i Mosiny oraz nasza Burmistrz. I tam było powiedziane że jeżeli planowana droga powiatowa nie będzie dłuższa - (obejmie tz. drogę południową) to Luboń się do niej nie dołoży. Starostwo nie zgodziło się na to (projekt obejmuje tylko połączenie Czapur z Armii Poznań) dlatego też koszty ponosi Starostwo i Mosina a Luboń nie dał nawet złotówki.

W takim razie nie powinno być problemu z obwieszczeniem narodowi, że pani burmistrz pokazała środkowy palec
bezczelnemu księciuniowi Janowi. Przynajmniej u mnie załapie plusa dodatniego, pierwszego od dawien dawna.
Jaki status ma mieć droga południowa?

Jaki status ma mieć droga południowa?
To jasne, bo przecież frajerzy z Lubonia utrzymują drogi z własnej kieszeni.
Żadnej drogi powiatowej w Luboniu nie było, nie ma i nie będzie dopóki za radnych powiatowych mamy ludzi-galarety.

Droga południowa ze względu na to że miałaby łączyć Komorniki, Luboń i Mosinę poprzez ten nowy most ma charakter ponadlokalny i miała być drogą powiatową.

Póki co żadna ulica w Luboniu nie jest powiatowa, a jej ponadlokalność od lat nie budzi wątpliwości. Żabikowska-Sobieskiego względnie Żabikowska-Poznańska-Polna lub 11 listopada-Żabikowska(Komorniki).
Wpływ radnych z Lubonia na rzeczywistość jest żaden.

Prawidłowa kolejność to południowa, a potem most.

Podałem tylko fakty. Urzędnicy Mosiny i urzędnicy starostwa podają, iż partycypacja we wkładzie własnym jest solidarna i wynosi 1/3 na samorząd. To właśnie fakty.
Dlaczego Urząd Miasta Luboń i Małgorzata Machalska milczą?? Tego nie wiem i to budzi moje najwyższe obawy
Jeżeli miałoby być tak jak piszesz, to nie widzę problemu by burmistrzyni głośno to obwieściła, że Luboń do tej inwestycji się nie dołoży! A tak snujemy domysły czy się wstydzi tego jak ją ograły stare lisy ze starostwa czy też obiecano jej coś co wydaje się korzystne a finalnie rachunek i tak pokryją mieszkańcy Lubonia.
Warto pytać!

Za komuny działały IRCHY!Tzw. Inspekcje Robotniczo-Chłopskie! Ich zadaniem było monitorowane prywatnych posesji pod kątem porządku.Historia zatoczyła koło! Niech by skontrolowali teren nad Wartą naprzeciwko bloków Warta Park!Dżungla amazońska to pikuś!Tam jest dopiero dżungla!A ile foli styropianu i śmieci z budowy osiedla!Cała nadzieja, że w końcu Warta się podniesie i wymiecie te śmieci do Bałtyku!Czy jest jakiś Gospodarz tych terenów?, W tej chwili jest tam rezerwat nieudacznictwa władz!

TW

Straż Miejska rozpoczyna nabór na T. W.
Przybędzie nam nowych BOLKÓW

Niedługo w Luboniu nie będzie terenów zielonych więc nie będzie co patrolować. Pewnie powstania patrole do pilnowania pozbruku i betonowych wtorek Pani Machalskiej no i nie należy zapominać o marketach. Zresztą i tak pomału miasto nie ma już co sprzedawać.

Niech ekopatrol przypilnuje wycinkę drzew pod lidla

Może nauczyć nawyków, bo ktoś kto myśli, że PSZOK mamy nad Wartą sam się nie nauczy.
To chyba nie chodzi o nabór na TW, bo zadanie zostałoby powierzone TW Magdzie.
Ktoś na Wiejskiej w Warszawie, powinien wyeliminować możliwość udzielania przez samorządy samym sobie pozwoleń na wycinkę. To nie samorząd powinien decydować o tym, że za jedno duże drzewo posadzi sobie 0.67
rachitycznego drzewka z palikiem. Prędzej wyrośnie palik niż drzewko, ale po drodze zanim uschnie wiele osób
trafi do lubońskiego rejestru umów, za opiekę na palikiem, drzewkiem i za usunięcie uschniętego badyla.
Niestety nikomu się nie opłaca, by drzewa rosły same.

Pierwszy mandat proponuję wlepić Machalskiej za przekształcenie terenów zielonych na tereny pod budowę i co jest jednoznaczne idzie za tym wycinka drzew. Pozbawiawiajac w ten sposób miejsc legowych dla ptaków takich jak slowiki, wilgi i wiele innych. I burzenie bobrom tam. I za dawanie przyzwolenia na inwestycje, które mieszkańcom jedynie będą utrudniać życie.

Machalska ewoluuje po prostu. W pierwszej kadencji była pozytywnie wyglądającą nadzieją dla Lubonia. Od jakiegoś czasu jestem po jej dokonaniach pewien, że w istocie jest jednak szkodnikiem. I nie ma tu znaczenia czy robi to świadomie czy nieświadomie.

Pewnie pierwszy do tego Lidla polecisz

Phi...! Też mi odkrycie. Już dawno mówiłem, że się na burmistrza nie nadaje to mnie opadło stado troli UML wyzywając od hejterów.

Kocie Doly już nigdy nie będą takie same po budowie mostu. Taka olbrzymia inwestycja ma oddzialowywanie na pobliskie tereny. Ciężki sprzęt do budowy mostu będzie niszczył drogi i budynki przy nich. Zawsze są niewymierne koszty, które będą ponosić mieszkańcy i przyroda.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)