Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kłopot z sygnalizacją - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Temat ten powraca jak bumerang. W 2017 roku do naszej redakcji dotarło zapytanie od Czytelnika dotyczące sygnalizacji świetlnej znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Powstańców Wielkopolski/ks.Streicha/Puszkina. Czytelnik zwrócił uwagę, że na tym skrzyżowaniu powstaje po południu duży zator. Wczoraj do naszej redakcji napisła Czytelniczka, która zwróciła uwagę na ten sam problem, jednak kłopoty z płynnym przejazdem pojawiły się już od rana.

Temat ten był już poruszany rok temu, ale chodzi o sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Powstańców Wielkopolskich, Ks. Streicha i Puszkina. Światła już działają, ale zdecydowanie jest źle ustawione sygnalizacja. Aby przejechać prosto od kościoła w stronę Puszkina dziś [przyp.red. 02.09 br.] o 7.35 czekałam 5 minut, a było kilka aut przede mną. Światło jest bardzo krótkie, coś władze miasta powinny z tym zrobić - pisze mieszkanka.

Sprawę przekazalismy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź. 

W odpowiedzi na zadane pytanie informuję, że sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich, Streicha, Puszkina została włączona z uwagi na powrót uczniów do szkół. Program sygnalizacji świetlnej po pierwszych dniach funkcjonowania został zmodyfikowany w celu poprawy płynności ruchu na powyższym skrzyżowaniu. Wizje terenowe przeprowadzone w godzinach największego ruchu przed i po wprowadzeniu programu wykazały, że wprowadzony nowy program poprawił płynność ruchu na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną na ul. Powstańców Wielkopolskich, Streicha, Puszkina.

UML

izi

Odpowiedzi

Tam zawsze tak bylo. Boże pobłogosław niebiosa niech piorun pierdzielnie w te światła i żeby nigdy ich nie naprawiali

Zapewne UM nie robił tam nigdy analizy przepustowości skrzyżowania. Światła faktycznie powodują zator, ale wyłącznie ze względu na krótki czas przepustowości zielonego światła. Na tym skrzyżowaniu aż się prosi o zakazy lewooskrętu.

Właśnie nie. Nie zawsze tak było. Cykl od strony Streicha kiedyś był dużo dłuższy, ktoś przy tym pogrzebał jakieś dwa lata temu około.
Jak zresztą pokazały ostatnie miesiące - te światła są tam kompletnie i całkowicie zbędne. Zawsze wyjeżdżam tam z podporządkowanej, albo od strony Streicha, albo Puszkina i naprawdę przeważnie nie ma problemów z pokonaniem skrzyżowania.

Na tym skrzyżowaniu prosi się o nie włączanie tych świateł w ogóle, kierowcy sobie radzą doskonale bez nich.

Niektórzy sobie radzą, inni nie... Ostatnio tam był wypadek, więc ze względu na bezpieczeństwo lepiej po prostu zmienić długość cyklu. Tym bardziej, że są tam pasy, i chodzą tam dzieci...

Teraz tak, ale po dołożeniu ruchu z tego mostu przez Wartę, który ma powstać, to żadna zmiana cyklu i nawet usunięcie świateł nie pomoże. Chyba, że są planowane jakieś nowe rozwiązania.

Trafione w punkt!

Machalska zdaje się zgodziła się dołożyć do mostu 7 milionów złotych!!!!! Czyli szykuje nam koszmar za naszą własną kasę

Nie ma co liczyć, że UML rozwiąże problem. Należy się spodziewać tylko i wyłącznie, że będzie gorzej i bardziej niebezpieczne. Mam przecież plany mostu i ulicy Dworcowej. W tej chwili jest w Luboniu trend pozbawiania mieszkańców podstawowych praw człowieka do wypoczynku w ciszy i spokoju oraz w bezpieczeństwie i komforcie poruszania się po mieście. My już nawet nie nie możemy nazwać się sypialnią Poznania, Lubon to już tylko przelotówka dla mieszkańców sąsiednich miejscowość w drodze do Poznania. Nic nas mieszkańców nie szanują.

Zgadzam się. Wszystko kosztem mieszkańców nie wiadomo dla kogo. Wielkopolski parking centralny dla kogo ?? Wycięte drzewa beton dajcie ludziom komunikację to parkingów nie trzeba budować. Pani Burmistrz dba o interesy przejezdnych i innych miasto po co dbać o interesy mieszkańców. Pieniądze na most po co komu most jeden już jest autostrada wystarczy zjazdy zrobić i po problemie a tak kolejne korki na armii Poznań. Szkoda ze władza nie wie co robić uczy się na żywym organizmie a co będzie jak organizm nie wytrzyma i umrze.........

a no tak to nasza kasa

Pewnie kolejny kredyt. Podatki gruntowe już są najwyższe. Nie ma już co sprzedawać może czas wysiedlać mieszkańców na ważne inwestycje gminne.

Jeśli się to potwierdzi, to znaczy że mamy bardzo kiepskich negocjatorów. Nie twierdzę, że ten most wcale nam się nie przyda, ale będzie to głównie uciążliwość, przynajmniej na 1 etapie. Mowa podobna była o przebudowie drogi wojewódzkiej i budowie tzw. drogi południowej. To jednak później. Moim zdaniem to powinno nastąpić przed budową mostu. Starosta rządzi jak udzielny książę i zwykle każe samorządom płacić 50% kosztów budowy dróg powiatowych. Tutaj ma zamiar dać 33% z 20 % ogólnych kosztów budowy. Ze strony samorządów, a głównie naszego to frajerstwo. Budujemy mosty dla pana starosty. Może jednak wszystkiego nie wiemy i wynegocjowali jakieś bonusy. Niech się wreszcie tym pochwalą...

A ty skąd wiesz Mieszkańcu że Machalska zgodziła się dać miliony na most. Masz jakikolwiek dokument który o tym mówi jej oświadczenie lub choćby decyzję radnych. Jeżeli tak jest to rozumiem twoje podejście i to co piszesz jeżeli nie to niestety po prostu powtarzasz kłamstwa i chcesz manipulować ludźmi a na tym daleko nie zajedziesz.

Może najpierw poczekaj na odprawę w urzędzie a potem broń swojej chlebodawczyni.
Nikt z wyżej piszących nie posłużył się kłamstwem ani manipulacją. Ja sam również mogę zaświadczyć, że informacje o partycypacji Lubonia są informacjami ze źródeł oficjalnych - zarejestrowane wypowiedzi burmistrza Mosiny, informacje ze starostwa - i tylko Luboń milczy. Pewnie ze wstydu. Przyznanie się do wydatkowania 7 mln PLN na rzecz interesu obcej gminy to polityczne samobójstwo i Machalska pewnie to zrozumiała.
Przypomnę iż 7 mln to 1/3 rocznej subwencji oświatowej Lubonia, 7 mln to 10% przychodów Lubonia z PIT/CIT.

Tak duże inwestycje powinno się poddawać konsultacji ze specjalistami i z grupami mieszkańców. Ekipa Machalskiej w najbliższych wyborach zapłaci za ignorancję i za amatorszczyznę w zarządzaniu miastem.
Mentalność Machalskiej świetnie obrazują częste wizyty w kościele, wyrąb drzew i sianie kwietnych łąk na wzgórku śmieciowym ku czci papa polacco. Wszystko na pokaz i wszystko na tu i teraz. Myślenie o przyszłości - brak

Może nie pani burmistrz zaciągnęła zobowiązanie, może nie pan Popławski. Pod ich nieobecność covid-19 mógł coś podpisać. Niechże jednak mimozy przemówią i wyjaśnią.

Jeżeli powstanie to już za nowej ekipy więc Machalska ze świtą będzie mogła udawać że jej to nie dotyczy. Mamy powtórkę z rozrywki tak jak z wiaduktem nad A2 w ciągu ul. Opolskiej i wiaduktem na Powstańców: ja nic nie wiem to oni.

Co zyskał w zamian Luboń lub jeśli nie Luboń to co zyskała Machalska za wyciągnięcie z budżetu Lubonia 7 milionów??

Nie ma żadnego porozumienia/umowy ze starostwem lub gminą Mosina dotyczącego finansowania budowy mostu przez Luboń. Zadzwoniłem dzisiaj z ciekawości do urzędu i otrzymałem taką odpowiedź. Sprawdźcie sami zadzwońcie albo napiszcie muszą powiedzieć prawdę bo to informacja publiczna.

Burmistrz Mosiny twierdzi inaczej.
Sprawdź sam zadzwoń albo napisz musi powiedzieć prawdę bo to informacja publiczna.

Dobrze że umiesz powtarzać do cyrku niewątpliwie się nadajesz i stamtąd chyba bierzesz informacje. Ja żeby było już bardzo konkretnie zaciekawiony tematem rozmawiałem z biurem majątku komunalnego. Wykonaj telefon lub napisz. A powoływanie się na burmistrza Mosiny który natabene w Czapurach robi notorycznie wałki wydając lub zmieniając WZ dla osiedla mieszkaniowego dla tysiąca mieszkańców bez kanalizacji sanirarnej i ogłupia często radnych i przy okazji mieszkańców jest słabę i bardzo mało wiarygodne. Radni Mosiny są tak zadowoleni z jego decyzji i działalności i realizacji obietnic że z tego zachwytu nie dali mu absolutorium w ubiegłym miesiącu. Jeżeli dobrze kojarzę nie dostał absolutorium jako jedyny burmistrz w powiecie poznańskim. Zobacz sobie sesję która tego dotyczyła sporo wyjaśnia.

Będziemy się obrażać teraz? Ja do cyrku a Ty do zoo?
A co do burmistrza Mosiny to jest jaki jest, ale przynajmniej Rada w Mosinie ma przysłowiowe jaja w odróżnieniu od zblatowanej rady lubońskiej, która odgrywa reżyserowane nieudacznie komedie, a Machalska dzięki temu ukwieca nam życie to łąką, to wycinką, to mostem z głodnymi dojazdu do Poznania "Czapurzanami" i "Wiórkami", a gdy tylko oddaje ster swojemu zastępcy to ten ku uciesze całej Rady puszcza bąki prawne poparte logiką machiny oblężniczej.

Na epoznan też napisali o partycypacji Lubonia.
" Koszt inwestycji szacuje się na 94 miliony złotych, z czego 80% ma pochodzić z budżetu państwa. Resztę mają wyłożyć Starostwo Powiatowe, Mosina i Luboń."
https://epoznan.pl/news-news-97800-zupelnie_nowy_most_ma_polaczyc_czapury_i_lubon_ma_kosztowac_94_mln_zlotych
Jeśli ta informacja też jest nieprawdziwa, to burmistrz Lubonia ma ludzi od tego, żeby to sprostować.
Choćby na e-lubon UM potrafił wysyłać wiele informacji nieprawdziwych np.że przy wypełnianiu deklaracji śmieciowej trzeba wypełniać dodatkowy druk. Chyba nie ma większego problemu, by dla odmiany ktoś sformułował informację prawdziwą i potwierdził lub zdementował informacje prasowe. W UM Luboń nie ma woluntariuszy, tam ludzie pracują za pieniądze.

https://www.mosina.pl/aktualnosci/budowa-mostu-lubon-czapury-bedzie-dofinansowana
Czarno na białym.

https://www.gazeta-mosina.pl/2020/most-lubon-czapury/
Gazeta powołuje się na rozmowę z urzędnikami starostwa i cytuje wypowiedź burmistrza o partycypacji 1/3

Nasz tajny agent J23 dowiedział się że umowy nie ma. Bo być może jej nie ma, ale może jest podpisany list intencyjny, a może jest promesa, a może jest parafowany projekt porozumienia, a może inny konstrukt według którego udzielna księżna zobowiązuje się wyłożyć ponad 6 mln na most dla gminy Mosina wedle woli Jaśnie Pana Jana, Miłościwie Panującego nam od dwóch dekad Starosty Poznańskiego.

A czy Ty masz dokumenty potwierdzające, że Machalska nie dała milionów na most.?Samo przyzwolenie na budowę tego mostu to skandal. Bo nie będzie on służyć Lubonowi tylko pogrąży to miasto. Już teraz ludzie mają problemy z przejściem na drugą stronę ulicy. Co boicie się, że będą protesty? Powinny w końcu być. Oj bardzo nadwyrezacie cierpliwość mieszkańców. A jeśli chodzi o most, to trzeba było się zapytać czy wogole chcemy.A tu jak zwykle przed faktem dokonanym. Ale żeby zająć się naprawą świateł,to nie ma takiej obcji, aby dzieci idąc do szkoły mogły bez stresu przejść na drugą stronę ulicy.

Przy włączonej sygnalizacji też zdarzały się wypadki

Te swiatla sa potrzebne chociazby dla bezpieczenstwa dzieci chodzacych do szkoly. Oczywiscie wymagaja wyregulowania czasow od przeplywow samochodow, mam wrazenie ze momentami wszyscy stoja i nic sie nie dzieje. A to ze sa korki to juz przeciez jest normalne - wiadomo ze jak zaczyna sie rok szkolny zaczyna sie wzmozony ruch. Trzeba nabudowac jeszcze wiecej blokow to bedzie lepiej bo dobrze to juz bylo.

Wystarczyłby 1 policjant który przeprowadzałby dzieci przez przejście i kierował ruchem na skrzyżowaniu!-choćby przez kilka godzin dziennie!Światła byłyby zbędne!

Trudno to nawet komentowac. Glupota nie boli. Porozstawiajmy policjantow na skrzyzowaniach a za wszystko zaplaci marzyciel...

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)