Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ruszyła wycinka drzew na ścieżce rowerowej w Puszczykowie

W Puszczykowie ruszyły w ruch piły i niestety drzewa, które dawały cień rowerzystom i tworzyły przepiękną aleję zostają wycinane. Jak stwierdziło Stowarzyszenie Ekologiczne Puszczykowa tak Starostwo Powiatowe przy akceptacji władz miasta Puszczykowa niszczy ten niesamowity krajobraz.

Smutne, że wycina się drzewa, które tworzą charakter tego miejsca, rosły tam wiele lat i dają cień rowerzystom. Wycinka jest prowadzona pod pretekstem modernizacji ścieżki rowerowej, a dotacje pozyskane na tę inwestycję miały służyć obniżeniu emisji CO2!!!! To smutne, że lokalne władze nie są gwarantem obrony charakteru Puszczykowa, który w dużym stopniu jest zdefiniowany właśnie przez krajobraz i walory przyrodnicze! - piszą członkowie Stowarzyszenia.

izi

Foto: Stowarzyszenie Ekologiczne Puszczykowo

Odpowiedzi

Obawiam się ,że po wycięciu drzew i przebudowie tej drogi TIRY i autobusy pokażą kto tutaj rządzi! Urzędnicy z Urzędu Miejskiego w Puszczykowie -wstyd!Czy Wy w ogóle poza braniem niezłych pensji coś możecie?

To tylko przykład, gdzie ślepe głosowanie na PO daje efekty jak w artykule. Starostwo Powiatowe w Poznaniu od lat nie liczy się z mieszkańcami. Ale od lat ludzie gdy idą do urn głosują na fali sporu PiS kontra PO i wybierają Jana Grabkowskiego i jego pomazańców. Nie analizując co zrobili przez te 16 lat rządów do np. Puszczykowa, Lubonia czy Swarzędza. I tak rodzą się skostniałe układy.

Nie raz wypowiadałam się na ten temat, ze głosuje się ciągle na te same osoby nie patrząc co zrobiły do chwili obecnej :(

Błękitno-krwisty starosta Jan ładuje właśnie 10 mln w pałac w Skrzynkach, żeby nie mieć 10 mln na drogi powiatowe.Później radni z gmin naszego powiatu(poza Luboniem) podejmują uchwały o pomocy starostwu i finansują w połowie budowę dróg powiatowych. Jego zasługi dla Lubonia to 0 cm dróg powiatowych w Luboniu. Wszystkie inne gminy drogi o takim statusie mają .
Te drzewa w Puszczykowie nie były jednak członkami PIS, bo one tam stały nawet przedtem kiedy bracia ukradli księżyc.

Mamy radnych powiatowych jakich mamy :( Niestety, widocznie to ludziom odpowiada lub/i tez nie mają bladego pojęcia o co chodzi z powiatem.

.. nagranie z sesji Rady Powiatu i były burmistrz Dariusz Szmyt zapewniał, że popiera starostę i będzie popierać.
Znacznie stracił w moich oczach. Wazelina na zewnątrz, wazelina wewnątrz i to nic dobrego naszemu miastu nie przynosi.

Cóż, mało jest osób mających własne zdanie, bo to się wiąże z pewnym ryzykiem wykluczenia... resztę zapewne dopowiesz sobie sam :)

Właściwie nie wiadomo do dzisiaj czy on coś robi w tym sejmiku czy nie. Właśnie dlatego głosowałem na izabell a przez znajomego przekazałem byłemu burmistrzowi że jest "cichociemnym".

Kto czyni gorzej?

"kilka drzew" tu, "kilka drzew " tam.... opanuj się człowieku. Więcej szacunku dla przyrody bo dzięki niej żyjemy

To chyba ciąg pieszo-rowerowy a nie „ścieżka rowerowa”

Hejka

Drzew szkoda, a śmieszka rowerowa ... też bym ją wyciął ;) źle się po niej jeździ. Powinna powstać prawdziwa droga rowerowa tuż przy torach kolejowych od Dębca PKP przez Luboń, Łęczyce i do Puszczykowa

Mieszkałem w Puszczykowie,najpierw walnięta Tabęcka pokazała swoje "umiejętności" na zakolu,
Teraz kolejny "fachowiec" pozwala na dewastację przyrody ,układy układziki ,a gdzie org.Zielone Puszczykowo? Niedawno wycinka młodych pięknie kwitnących akacji nad Wartą pod kretyńskim pretekstem , drzewa ponawiercane i zalane jakimś świństwem wysychają ,straż miejska chowa głowę w piasek żeby się burmistrzowi nie narazić ,
Ech tracę wiarę w ludzi ,zabetonujmy wszystko

No super!!! dalej wszystko wycinajcie urzędasy!!! kto wam dał prawo do niszczenia tej Planety!!!!!! Podłość!!!!!!!

Skoro było wiadomo wcześniej, że do tego dojdzie dlaczego ludzie nie protestowali? od razu trzeba powiadomić media i nagłośnić sprawę . To jedyny sposób na powstrzymanie wielu sytuacji. Robią co chcą a za niegospodarność idzie się siedzieć!!!

Mieszkańcy Puszczykowa protestują praktycznie od początku jak się dowiedzieli.

Ja nic nie słyszałem a interesuję się chociaż w minimalnym stopniu co się dzieje. A szkoda bo z Libanu do Puszczykowa daleko nie jest. Przyjechałabym i wsparł protesty. A tak zabetonują wszystko co się da. Głupia władza...

http://m.e-lubon.pl/news/2018-08-21/apelujemy-o-zachowanie-wyjatkowej-grobli-w-puszczykowie-14794?fbclid=IwAR2p8w0zZsVZWXu_P-1BbgX-XXenSyfHP97orrfwAL2hT8CawLjBAOwse1g

Było głośno i sam miałem wrażenie, że na tyle głośno, że powiat się z tego wycofał.
A tu masz babo placek - intelektualne emanacje Szyszkoidów w natarciu

Tragedia!! Jak można było dopuścić do tego? Czy rządzący zupełnie już nie myślą? Czemu tak naprawdę ma służyć ta wycinka? Może znów jakimś prywatnym interesom, bo na pewno nie rowerzystom!!!! Sama tamtędy często jeżdżę rowerem i drzewa nie przeszkadzały wręcz przeciwnie! Jestem zdruzgotana !!!

Moim skromnym zdaniem jako rowerzysty po wycince kilkudziesięciu drzew jakie kiedyś miłościwie panująca władza zapowiadała poszerzą drogę na tej grobli i wpuszczą na nią ciężarówki żeby w kierunku Kórnika miały bliżej i nie musiały jechać do Mosiny.Innymi słowy przez Puszczykowo piękną leśną drogą pójdzie tranzyt!

Można utyskiwać na wycinanie drzew i tworzyć teorie na temat tranzytu dla tirów ale jakie są fakty?
Czy stan grobli oraz drogi, która na niej wiedzie nie pogarsza się z każdym rokiem ? Ścieżka rowerowa, która często jeżdżę na trasie Luboń Puszczykowo na grobli zaczyna się, delikatnie mówiąc, rozjeżdżać.
Za każdym razem jak stan wody w Warcie się podnosi, grobla jest zamykana.
Korzenie drzew wrastających w groblę raczej jej nie pomagają.

Czy mieszkańcy Puszczykowa wolą wyremontowaną groblę i bezpieczną drogę, czy raczej zacienioną ścieżkę spacerową przez środek bagna? Bo w takim tempie degradacji grobli, to niebawem nie będzie nadawać się dla ruch samochodowego w ogóle.

Jakoś Wartostrada z góry planowana jest jako ścieżka zalewowa i była już przez Wartę zalewana - w niczym jej to nie przeszkadza. Wycinka drzew, które wodę chłoną nie poprawi warunków hydrologicznych samej grobli.
Najlepiej wylać tysiące m3 betonu i asfaltu prawda?
Zatem pytanie pozostaje aktualne: Głupi czy ze starostwa?

Możemy się nie zgadzać w swoich opiniach ale personalne wycieczki i obrażanie innych w komentarzach pokazuje jedynie brak argumentów merytorycznych w sprawie.

Proponuje cofnąć się do roku 2010 i poczytać np. w Echu Puszczykowa z tamtego roku. Dla ułatwienia podam link. Strona 12-13.
https://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publication/315540/edition/260171

Jakoś nie przypominam sobie gruntownego remontu grobli od tamtego czasu. Istnieje możliwość, że drzewa wszystko załatwiły we własnym zakresie.

Oczywiście można poczekać do kolejnej powodzi i sprawdzić, czy grobli powodzie faktycznie nie przeszkadzają.

Wszelka wycinka drzew w obecnej sytuacji jest jedynie podcinaniem gałęzi na której siedzimy my sami. Można też to nazwać s.......m we własne gniazdo. Wycinamy ,betonujemy,a jakoś nic nie lepiej na tym świecie.

Zgadzam się, że wycinka dla wycinki jest zła. Ale często takie pracę trzeba wykonać żeby można było o tę przyrodę zadbac w szerszej perspektywie. Każdy kto prowadzi ogród to wie o czym mówię.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka